Субота, 20.04.2024, 11:39
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Грузія - це настрій. Це гостинні безкорисливі люди. Це країна давніх традицій, неймовірної краси гір та озер. Якщо ви любите пригоди, колорит, якщо ви гурман - їдьте до Грузії. Грузія - це прекрасне поєднання різноманітної природи: і субтропіки, і море, і гори, і ліси. Якщо вас цікавлять гори, варто відвідати Сванетію. Якщо ви гурман і любитель традицій, цінуєте вишукане грузинське вино - вам до Кахетії. Коли вам більше подобається море, пальми і екзотика - їдьте до Аджарії. У Грузії є все і для всіх.

Загальна інформація. Держава Грузія герграфіческі розташоване в Західній Азії на території площею 69,7 тис. кв. км. Включення Грузії до списку країн Європи грунтується насамперед на політичних, економічних і культурних міркуваннях і не є однозначним. Чисельність населення складає 4,5 млн. чоловік. Державна мова - грузинський, яка є рідною для понад 80% населення. Національна валюта - ларі (GEL). 100 GEL = $ 60.24. Гроші можна обміняти в банках, але треба мати з собою паспорт. Час в Грузії співпадає з московським. Часовий пояс UTC +4. Мережеве напруга 220 В при частоті 50 Гц, тип розеток C. Телефонний код країни +995. Інтернет-домен. Ge.

Клімат. У Грузії перехідний клімат від субтропічного до помірного. На узбережжі Чорного моря вологе і жарке літо і м'яка зима, середня температура липня +27 .. +27 градусів, взимку біля +5 градусів. У гірських районах зими холодні, стовпчик термометра тримається близько -15 .. -20 градусів. Краще до Грузії відправитися в травні-червні або у вересні, коли не так спекотно, як у розпал літнього сезону, хоча в липні-серпні на Чорному морі спека пом'якшується бризом.

Віза і митні правила. Для громадян Росії візу до Грузії оформляти не потрібно, якщо час перебування не перевищує 90 днів. Для громадян України можливий в'їзд без візи на будь-який термін. Предмети особистого користування не обкладаються митом, варто задекларувати коштовності та інші цінні речі. Ввозити можна 200 сигарет, 3 л вина.

Як дістатися. Є три способи потрапити до Грузії: на літаку, на поромі і через військову грузинську дорогу. Найшвидший спосіб, звичайно, на літаку. У Тбілісі літають регулярні рейси щодня, в Батумі також можна долетіти з Москви. Пором лише трохи дешевше літака, але цей спосіб менш комфортний і швидкий. За військової грузинській дорозі можна дістатися абсолютно безпечно і дешево. Крім того, біля кордону є прекрасне містечко Степанцмінда (колишні Казбегі), поряд з горою Казбек - дуже мальовниче місце, яке варто відвідати. Щоб дістатися до дороги, треба доїхати поїздом або на автомобілі до Мінеральних Вод, а звідти - до Владикавказа, що вже майже біля кордону. Увага: кордон забороняється переходити пішки, а транспорт між Росією і Грузією не ходить, тому можна перетнути кордон або на попутках, або на таксі, або на власному транспорті. Що приємно, на грузинському кордоні вам не доведеться чекати більше, ніж 15 хвилин.

Транспорт. Щоб пересуватися на далекі відстані в Грузії, можна скористатися авіа-і залізничним сполученням. Також можна подорожувати на автобусах або маршрутних таксі, що курсують практично між всіх населених пунктах Грузії. У Тбілісі є метрополітен, в достатку таксі, як приватні, так і офіційні.

Де зупинитися. Для тих, хто цінує комфорт, в Грузії є чимало готелів - і в Тбілісі, і на чорноморському узбережжі, в Батумі. Причому, категорія зірковості готелів відповідає міжнародним стандартам, сервіс європейський. Для економних є хостели, доба проживання в яких обійдуться в 25-50 ларі. Авантюристам можна взагалі не турбуватися про житло: грузини настільки гостинні, що ви ніколи не будете ночувати на вулиці.

Туризм і безпека. Одне з багатьох переваг для туриста - це те, що країна зараз стрімко розвивається, майже в кожному селі є інфоцентри, де вам безкоштовно дадуть карту місцевості, каталог з картинками, пояснять, покажуть, ще й посадять на автобус. Англійська в таких центрах знають краще, ніж російська. Крім того, функцію добрих «фей» виконують грузинські поліцейські, про які вже ходять легенди: вони можуть повартувати речі, показати дорогу, дати грошей на метро, ​​завжди дуже ввічливі і не беруть хабарів. ДАІ немає, є тільки поліцейський патруль, проте не радимо брати авто на прокат: дороги хоч і прекрасні, однак грузини - «гарячі» водії, а для звичайних людей гірські серпантини не краще місце для випробування долі. Дівчині краще не подорожувати одній: буде підвищена увага з боку чоловіків, хоча все вирішує поведінка дівчини, а не сила чоловіка, грузини шанують чужі бажання. Те, що ці люди ненавидять росіян - міф, тому що насправді грузини толерантні.

Кухня. Грузинська кухня є однією з найдавніших. Традиційні грузинські страви у великій пошані не тільки в Росії, але і за кордоном. Знамените хачапурі (аджарський хачапурі - це зовсім інше), хінкалі, різноманітні страви з м'яса. І вино усіх видів і на будь-який смак, у великій різноманітності і недорого. Для грузинів це священний напій, тому не радимо відмовлятися, якщо грузин пригощає вином - він може сприйняти це за образу. Крім того, в цьому і вся небезпека: грузин тільки увійшов у смак, а гість вже під столом. Хоча домашні вина переважно столові, не міцні. Грузин, який поважає себе, ніколи не купує вино в магазині. Не забудьте спробувати грузинські дуже смачні лимонади (тархун, крем-соди) і знамениту воду Боржомі, вони відомі далеко за межами Грузії, смак - як у дитинстві.

Звичаї. Треба запам'ятати, що якщо грузинів називає вас гостем, пригощає (не можна відмовлятися!), Ніколи не намагайтеся повернути йому гроші - це рівнозначно образі. Якщо грузин клянеться (зазвичай це звучить як «татом клянусь!"), То ця клятва - дійсно міра всіх правд.

Шопінг. З сувенірів варто привезти вино, папахи, які продають на кожному кроці, сувенірні ножі, прикраси, спеції, традиційні солодощі. Краще не купувати їх у Батумі - занадто дорого, в Тбілісі ціни значно нижче.

Тбілісі - столиця Грузії.

Міста Грузії
  • Батумі
  • Горі
  • Зугдіді
  • Кутаїсі
  • Мцхета
  • Поті
  • Руставі

Курорти Грузії
  • Бакуріані
  • Боржомі
  • Кобулеті
  • Цхалтубо
  • Чорноморське побережжя

Регіони Грузії
  • Аджарія

Гірськолижні курорти Грузії

  • Гудаурі
Тбілісі
Тбілісі, Грузія

Найцікавіше в Грузії
Столиця Грузії - місто Тбілісі, розташований серед мальовничих гір і стрімких скель, зі своїми традиціями та давньою культурою. Обов'язково варто відвідати Старе Місто, який знаходиться біля підніжжя гірської вершини Мтацминда, поряд з кварталом Абанотубані, вважається найдавнішим районом Тбілісі. Красиві ландшафти, які оточують Тбілісі, надають йому особливі обриси і додають барв, а традиційне добродушність, весела вдача і гостинність місцевих жителів, у поєднанні з багатством культури і вірністю традиціям, роблять столицю Грузії ще цікавіше і привабливіше.

Головний туристичний курорт країни - Батумі, що розташувався на берегах Чорного моря і є столицею сонячної Аджарії. На території курорту знаходиться безліч історичних пам'ятників і споруд, які давно стали культурним надбанням всієї Грузії. Туристична інфраструктура Батумі в останні роки розвивається бурхливими темпами. Пляжі Батумі і його околиць відрізняються високою мінералізацією води і стабільністю температури протягом року.

Одне з найдавніших поселень Грузії - маленьке місто Мцхета, знаходиться в мальовничій місцевості, серед зелених гір і стародавніх храмів. Важко переоцінити історичне і культурне значення міста для грузинської держави. Всього в парі кілометрів від Мцхета знаходяться унікальні розкопки стародавнього міста Армазі, який був столицею іберського царства, яке існувало тут у IV-III століттях до нашої ери.

Історія ущелини Боржомі тісно пов'язана з джерелами мінеральної води, яку використовували ще в I столітті для прийняття ванн. Курорт славиться казкової за красою природою і цілющим кліматом, але іменномінеральная вода зробила це місце відомим на весь світ.

Дивно красива країна Грузія з багатим історичним минулим, численними пам'ятниками зодчества, самобутньою культурою і дуже смачною кухнею, яку варто відвідати хоча б один раз. Морське узбережжя і рівнинна зона переходять у лісові масиви гірського Кавказу, багаті різноманітними мінеральними джерелами.

Материки:
Океани: