Четвер, 28.03.2024, 20:46
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Як загадкові, так і неймовірно далекі острови Кука, названі так на честь знаменитого мандрівника і капітана Джеймса Кука, з'їденого канібалами в лютому 1779 року на Гавайських островах, знаходяться в південній частині Тихого океану і розташовані приблизно в трьох тисячах кілометрах від Нової Зеландії, між Французькою Полинезией і Фіджі. До складу архіпелагу входять 15 островів, поділених на Північну і Південну половини. Дванадцять з них населені. Також по водній території розкидано безліч коралових рифів і атолів, що належать до обох напрямках.

Майже всі острівні перетворення мають вулканічне походження і оточені природними лагунами яскраво-смарагдового кольору. Тропічні ліси, різноманітна флора і фауна, багатство тваринного світу і найчистіші піщані пляжі узбережжя, формують зовнішній вигляд цього екзотичного архіпелагу. Незважаючи на те, що острови Кука є самостійною державою, вони складаються у вільній асоціації з Новою Зеландією і формально їх жителі вважаються громадянами цієї країни і живуть за її законами. Всього тут проживає близько 20 тисяч осіб. Переважна більшість з них живе на островах Південної групи. При цьому 70% жителів населяють острів Раторонга, де знаходиться столиця острівної держави, місто Аваруа. Основною мовою є англійська.

Острови Кука переважно населені представниками народу «маорі», що здавна мешкали на землях Французької Полінезії та Нової Зеландії. Незважаючи на вплив зарубіжних країн, культура і традиції островів практично не зазнали змін, і зберегли свої риси, по сей день. Іноземців тут взагалі проживає трохи, а їх основна частка складається з представників Великобританії та Австралії. Основною релігією є християнство, вкорінене на островах з 1821 року, завдяки «десанту» лондонських місіонерів, які влаштувалися на острові Aitutaki. Протягом декількох років після цього знакового для архіпелагу пришестя, на островах Кука престали приносити в жертву людей, поклонятися язичницьким богам і здійснювати криваві обряди. Повністю зник канібалізм. З часом, місцеві жителі стали вивчати грамоту, налагодилося сільське господарство, стали будуватися нові поселення і невеликі міста. Внаслідок грамотного ведення зовнішньої політики, у другій половині минулого століття, у країні підвищився економічний рівень, а такі сфери діяльності як сільське господарство і туризм, приносять значний дохід і регулярно поповнюють державний бюджет.

Столиця архіпелагу, Аваруа, розташована на північному узбережжі острова Раторонга, є домом для половини жителів всіх островів. Саме звідси здійснюється експорт перлів, копри, фруктів та іншого товару, активно купується зарубіжними країнами. Тут знаходяться головні освітні та культурні установи. Що стосується самого острова Раторонга, то він розділений на безліч районів і вважається самим густонаселеним островом архіпелагу. Тут зосереджена основна кількість курортів, чудово обладнаних пляжів і комфортабельних готелів, щорічно відвідують тисячі туристів з усього світу. Острів рясніє барвистими ландшафтами і відрізняється великою кількістю рідкісних птахів, що живуть у лісових масивах. На Раторонге знаходиться Міжнародний аеропорт, що зв'язує острови Кука з численними країнами і континентами. Крім того тут чудово налагоджена транспортна інфраструктура. Автобуси і таксі щодня курсують за острівної території, пов'язуючи між собою всі населені пункти і стратегічно важливі ділянки. З іншими островами Раторонгу з'єднують пороми і катери, регулярно отплывающие з морського порту в різних напрямках, згідно з розкладом.

Основним прибутковим напрямком архіпелагу, безсумнівно, є туризм. З кожним роком число перебуваючих на тутешні курорти людей, постійно збільшується і якщо в 2006 році воно вимірювалося десятками тисяч, то тепер вимірюється сотнями тисяч. Основну туристичну масу складають гості з Нової Зеландії, США, Канади та Австралії, також багато європейців. Репутацію найбільш відвідуваних островів мають Aitutaki і Раторонгу. В якості основної валюти тут діють новозеландські долари, а також місцеві долари островів Кука. Велика кількість комерційних банків і сучасні комунікаційні системи зв'язку, дозволяють туристам вільно проводити фінансові операції в будь-якій формі. Сильна залежність від успіху в туристичній сфері, робить вразливою економіку держави, але поки це не позначається на загальному рівні розвитку країни.

Острови Кука
Острови Кука

Важливе значення в житті островів Кука займають культура і народні традиції, серед яких помітну роль відіграють національні ремесла. Серед численних сувенірів, які продаються у магазинах та на ринках міських вулиць, уваги туристів пропонуються вироби з чорних перлів, прикраси з дорогоцінних матеріалів, аплікація і вишивки, панданусовые віяла, кошики та сумки. Найпопулярнішими видами спорту тут є регбі і крикет. На Раторонге обладнані тенісні корти, поля для гольфу і майданчики для гри в сквош. З 1988 року нечисленні спортсмени представляють острови Кука в деяких дисциплінах на літніх Олімпійських іграх, але поки їх результати важко назвати успішними. Як і у всіх острівних державах Океанії, великою повагою у місцевих жителів користується серфінг, тому на тутешніх пляжах завжди вистачає охочих покататися на дошках по хвилях Тихого океану або зайнятися іншими водними видами спорту.

На архіпелазі панує морський тропічний клімат із середньорічною температурою від +21 до +29 градусів. Дощовий сезон починається в листопаді і закінчується в квітні, а з травня по жовтень завжди світить яскраве сонце, що супроводжується легким океанським вітром. Взимку не рідкісні сильні тропічні циклони, супроводжувані ураганами і призводять до суттєвих руйнувань, які також завдають шкоди сільському господарству. Вулканічне походження островів сприяє родючості ґрунту, внаслідок чого тут вирощується велика кількість зернових культур, велика кількість фруктів і овочів. Острови Кука володіють неймовірною привабливою здатністю і стають мрією для будь-якого любителя екзотики і подорожей, незважаючи на велику відстань і значну дальність перельоту практично з будь-якої точки планети.


Материки:
Океани: