П`ятниця, 19.04.2024, 13:27
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Одна з заморських територій Великобританії, що включає в себе острів Святої Єлени, острів Вознесіння і архіпелаг Трістан-да-Кунья, вважається найбільш віддалених від материка регіоном планети і розташовується в південній частині Атлантичного океану. Кожен з цих екзотичних шматочків суші, має свою історію, традиції і культуру. Природні ландшафти також по-своєму різноманітні й відрізняються один від одного.

На острові Святої Олени переважають широкі луки, чагарники і евкаліптові дерева. Острів Вознесіння рясніє кратерами згаслих вулканів, безліччю вічнозелених рослин і відрізняється густий трав'яний поверхнею. Зовнішній вигляд архіпелагу Трістан-да-Кунья формують 4 вулканічних острова зі скелястими берегами і гірським рельєфом. Загальна сухопутна площа британської заморської території становить 420 кв. км з чисельністю близько 8000 чоловік. Основною мовою є англійська, а в якості форми правління обрана конституційна монархія. Серед населення переважають нащадки європейських переселенців та представників інших континентів, у різні роки переїхали сюди з Англії, Португалії, Індії, Африки та Азії. Основна частка фінансових коштів і імпорт, надходять на острови з Великобританії і ПАР. Для місцевих жителів головними засобами до існування є рибна промисловість і сільське господарство, хоча більше 30% остров'ян воліють заробляти гроші не у себе на батьківщині.

Трістан-да-Кунья
Трістан-да-Кунья

Репутацію найбільш благополучного і густонаселеного регіону британської території на півдні Атлантики має Острів Святої Олени. Тут проживає близько 6000 чоловік, а статус столиці належить Джеймстауну, заснованому Британської Ост-Індської компанією в 1659 році. Його головна визначна пам'ятка - драбина Якова, що представляє собою споруду довжиною близько 900 футів, свого часу, який поєднував між собою місто і військовий гарнізон, що був розташований на високому пагорбі. В іншому, столиця повністю відповідає образу невеликого населеного пункту колоніальної епохи з кількома десятками будинків, а також рядом магазинів і розважальних закладів. Всього у 4-х км від Джеймстауна знаходиться крихітне селище Лонгвуд, в якому знайшов свій останній притулок великий французький імператор Наполеон Бонапарт. Він помер рано вранці 5 травня 1821 року у своїй садибі, одночасно служила йому в'язницею. Зараз в цьому будинку розміщується історичний музей, присвячений життю знаменитого полководця. У XX столітті британські збройні сили неодноразово використовували архіпелаг в якості військового табору і розміщували тут свої бази. Острова Святої Олени грають роль головної туристичної Мекки всієї британської території в південній частині Атлантичного океану. Багато в чому це пов'язано з історією посилання Бонапарта і бажанням мандрівників відвідати місця, де легендарний воєначальник прожив останні шість років свого життя.

В 1287 км від Островів Святої Єлени, між африканським і південноамериканським континентах, знаходиться острів Вознесіння, відкритий португальським мореплавцем Жуаном та Нова в 1501 році. В силу того, що його поверхня не пристосована до масштабного вирощую сільськогосподарських угідь, він здавна служить військовою базою для збройних сил США і Великобританії, а також морським портом. Головним містом цього невеликого ділянки суші є Джорджтаун, де переважно проживають сім'ї військовослужбовців. Загальна ж чисельність населення ледь перевищує 500 осіб. В історичній частині міста звертає на себе увагу церква Пресвятої Діви Марії. Поруч з нею розміщується стадіон, на якому періодично проводяться легкоатлетичні змагання організовуються матчі з регбі. Крім кількох сучасних супермаркетів і адміністративних будівель в Джорджтауні працюють офісні представництва, пов'язані з діяльністю великих наукових і виробничих компаній на острові Святої Олени.

Третій острівної ділянку південно-атлантичної заморської території Великобританії, був названий на честь відкрив його в 1506 році португальця Трістана-да-Кунья. Цей унікальний архіпелаг знаходиться більш ніж 2800 км від ПАР і в 2161 км від Островів Святої Єлени. На сьогоднішній день тут числиться всього 300 осіб, які проживають у північній та північно-західній областях архіпелагу. Статус столиці Трістан-да-Кунья належить єдиному місту в цих місцях, має до того ж вельми своєрідну назву - Единбургу семи морів. Таке незвичайне ім'я він отримав в 1867 році, в пам'ять про принца Альфреда герцога Единбурзького, який відвідав острови, будучи капітаном фрегата «Галетея». Крім школи, кафе, магазину та ресторану тут розташовуються дві церкви, басейн і поліцейську дільницю, штат якого складається з 1-го людини. На узбережжі є порт, має регулярне морське сполучення з островами Святої Олени і островом Вознесіння. Однією з особливостей Трістана-да-Кунья вважається велика кількість рідкісних унікальних рослин і наявність таких дивовижних видів птахів, як Тристанский півник і Чубатий пінгвін. Острови Гзф, де розташовується місцева метеорологічна станція, Найтінгейл і Неприступний, офіційно вважаються природним надбанням Великобританії і мають статус заповідників британській території.

Перебуваючи на пристойній відстані один від одного, кожен з островів має свої кліматичні особливості. На острові Святої Олени панує тропічний морський клімат з середньою температурою повітря в літній час року до +30 градусів. Найхолоднішим місяцем року вважається січень, коли градусник термометра може опускатися до +10. З травня по вересень випадає значна частка опадів, а сильні океанські вітри створюють враження, ніби погода кілька холодніше, ніж є насправді. На острові Вознесіння переважає субтропічний клімат із середньорічною температурою +26 градусів. Опади випадають регулярно, але при цьому як такого «дощового сезону» не існує. Трістан-да-Кунья розташовується в зоні помірного океанічного клімату. Тут середньорічна температура повітря помітно нижче і становить +15 градусів, при найбільшому кількості опадів серед усіх островів південно-атлантичної групи. Острови Святої Єлени, Вознесіння і Трістан-да-Кунья зовсім не є туристичним центром Атлантики, але, тим не менш, представляють величезний інтерес для мандрівників, які бажають побувати на самих віддалених ділянках суходолу і оцінити всю красу і чарівність цих екзотичних місць.


Материки:
Океани: