Четвер, 25.04.2024, 10:24
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Австралія, яка складається з 6 штатів і 3 материкових територій, є єдиною країною у світі займає цілий континент. Вона володіє масою достоїнств, щорічно приймаючи мільйони туристів з різних точок планети. Включаючи в себе основний материк, острів Тасманія і ще кілька шматочків суші. Ця держава, розташована в Південній півкулі Землі, являє собою унікальне поєднання дикої природи, сучасних інновацій, історичних пам'яток і давніх традицій.

Особливості. На сьогоднішній день, Австралія входить до числа 15 провідних країн світу зі стабільною прогресивною економікою і налагодженими міжнародними відносинами. Тут прекрасно розвинена освіта, дотримуються права і свободи, присутня соціальна захищеність у багатьох сферах діяльності, спостерігається висока якість медичного обслуговування. Особливу увагу на континенті приділяється збереженню екології, яка по суті служить символом цього екзотичного материка, омиваного водами Тихого і Індійського океанів. Дивовижні природні ландшафти, сформовані з зелених пагорбів, тропічних джунглів, широких долин, пустель і річок, дарують країні багаті запаси мінеральних ресурсів і є місцем проживання рідкісної живності.

Багато дослідників, а також звичайні мандрівники і цінителі тваринного світу, спеціально приїжджають сюди, щоб помилуватися на мешканців зеленого континенту і зробити масу барвистих фотографій. Надзвичайно багатий і насичений підводний світ біля узбережжя Австралії, який є справжньою відрадою для шанувальників дайвінгу. Ще тут регулярно проводяться великі змагання з серфінгу і вітрильні регати. Етнічний склад населення здебільшого представлений нащадками британських іммігрантів, у величезній кількості осіли на континенті в XIX - початку XX століть, хоча сьогодні тут проживають вихідці з усіх частин світу, включаючи США, Африку, Південну Америку, Азію і Росію. Державна структура поєднує в собі конституційну монархію з федеративним устроєм.

Загальна інформація. Загальна площа Австралії складає майже 7,7 млн. кв. км, що є 6 показником у світі. Чисельність населення більше 22 мільйонів чоловік. В якості основної мови виступає австралійський варіант англійської. Місцева валюта - австралійський долар (AUD). 100 AUD = $ 91.75. Часовий пояс варіюється залежно від регіону та пори року від UTC +8 до UTC +11:30. Місцевий час випереджає київський на величину від 5 до 8,5 годин. Мережева напруга 230 В при частоті 50 Гц, тип розеток I. Телефонний код країни +61. Інтернет-домен. Au.

Сідней. Пляж
Сідней, Австралія

Короткий екскурс в історію. Перші поселення людей з'явилися в цих місцях близько 40-60 тисяч років тому, коли Нова Гвінея і Тасманія ще були частиною континенту. Пізніше тут влаштувалися австралійські аборигени, чиї нащадки донині живуть на просторах Австралії. Їх ремісничі мистецтва та настінний живопис, представлена ​​малюнками, досі збереглися в багатьох печерах і на поверхні скелястих утворень, налічують тисячі років, служачи унікальним історичним і культурним спадщиною. Для європейців же, в 1606 році континент відкрив голландський мореплавець Віллем Янсзон, який відвідав тутешні берега на кораблі Дайфкен. Взимку 1788 тут була заснована перша британська колонія, а 26 січня згодом стало вважатися національним святом.

Після масового заселення європейцями тутешніх земель, корінне населення помітно знизилася через принесених білими інфекційних захворювань, до того ж широкий розголос у світовій громадськості отримала урядова програма щодо австралійських аборигенів, що отримала назву «Украдене покоління», коли дітей забирали з їх сімей з метою «збереження» раси. На початку 50-х років XIX століття на Австралію обрушилася «Золота лихоманка», що призвела за собою Еврікское повстання і невдоволення золотошукачів введенням ліцензій на видобуток дорогоцінного метала. У роки Першої Світової війни держава прийняла бік Великобританії і втратило близько 60 тисяч осіб. У другій половині XX століття Австралія почала стрімко розвиватися і перетворилося на одну з найбільш процвітаючих країн світу, причому значний внесок у цей успіх внесли європейці, які переїхали сюди з Англії, Ірландії, Уельсу та інших регіонів Європи.

Клімат. На погодні умови зеленого континенту значний вплив роблять Індійський і Тихий океани. На півночі переважає тропічний циклон з великою кількістю опадів у літні місяці, для південного заходу характерні кліматичні особливості Середземномор'я, а на південному сході панує помірний клімат. Сама спекотна погода припадає на період з грудня по лютий, коли особливо в пустельних районах, повітря деколи прогрівається до +40 градусів. Зима видається теплою практично скрізь, а на західному узбережжі в цей час року середня температура повітря тримається в межах +18 .. +20 градусів. На острові Тасманія, як правило, кілька холодніше ніж на материку, але в цілому, погода досить комфортна. Протягом року в Австралії часто бувають посухи, але також мають місце шторму і сильні вітри. Приїжджати сюди краще в період з травня по вересень, коли вітряно і часом дощитиме, але не так жарко, хоча багато туристів відпочивають тут незалежно від сезону.

Віза і митні правила. Для відвідин однієї з найвіддаленіших країн планети, громадянам Росії і України необхідна віза. Для оформлення гостьової візи, крім традиційних документів, необхідно підтвердження фінансової спроможності та довідка з роботи. Процес можна здійснити як самостійно, так і через турфірму. Вартість візи становить близько 100 євро, плюс супутні витрати. Правила ввезення та вивезення всіляких товарів через митницю відповідають міжнародним стандартам.

Як дістатися. Перельоти до Австралії з України та країн колишнього СРСР здійснюються тільки з пересадкою в різних великих містах світу, включаючи Токіо, Дубаї, Абу-Дабі, Сеул, Гонконг, Лондон та інші. У разі тривалої нічного стикування пасажирам, як правило, надають безкоштовний готель. Загальний час польоту зазвичай перевищує 20 годин.

Транспорт. По території зеленого континенту також найзручніше переміщатися на літаках місцевих авіаліній, оскільки відстані між містами і штатами великі, а приміське залізничне і автобусне сполучення розвинене не так добре як у Європі, та й вартість таких перевезень явно завищена. У самих містах в якості громадського засобу пересування використовуються таксі та автобуси. При бажанні, майже скрізь можна орендувати велосипед або автомобіль.

Кухня. Основним національним блюдом Австралії є смажене м'ясо. Традиційно, великий вибір морепродуктів, овочів, місцевих делікатесів, начебто губи акули, крокодільева м'яса, філе опосума або прісноводних устриць. Справжнім гурманам неодмінно варто спробувати тутешні сири, екзотичні фрукти і напої місцевого виробництва. Кулінарні заклади в різних містах користуються великою популярністю, хоча ціни часто достатньо високі.

Шопінг. Туристи приїжджають на континент і приділяють увагу відвідуванню тутешніх магазинів, ринків і торгових центрів, воліють купувати всілякі дорогоцінні камені, включаючи опали, перли, сапфіри, рожеві діаманти та інші цінні речі. Також, користуються успіхом сувенірні вироби аборигенів, в тому числі класичні австралійські бумеранги, вироби з дерева, глиняний посуд. Великий ажіотаж панує навколо виробів з овечої вовни, ременів, сумочок і гаманців з крокодилячої шкіри і предметів одягу.

Канберра - столиця Австралії.

Міста Австралії

Регіони Австралії

  • Австралія. Вікторія, Балларат, Мельбурн, Тасманія
  • Квінсленд, Брісбен, острів Фрейзер, мис Йорк, Порт-Дуглас
  • Західна Австралія. Калгурла, Перт, Кімберлі
  • Північна Австралія. Дарвін, Аліс-Спрінгс
  • Південна Австралія. Кубер-Педі, Аделаїда, острів Кенгуру
  • Австралія. острів Кенгуру
  • Австралія. острів Тасманія

Найцікавіше в Австралії
Місто-курорт Канберра - столиця країни, в якій розташувалися майже всі урядові установи. Він почав будуватися тільки на початку XX столітті і став справжнім втіленням елегантності і гармонійності завдяки тому, що був заздалегідь дуже ретельно спланований архітекторами. Національний Ботанічний сад, що займає величезну територію в 50 га, розташований на Чорній Горі і містить понад 6000 примірників флори Австралії. Культура і творчість місцевих аборигенів широко представлені в експонатах Австралійської Національної Галереї. Крім цього, тут представлено безліч робіт європейських і австралійських художників різних часів. З 1994 р. в місті відкрито Національна Портретна Галерея, де регулярно організовуються виставки картин. Є в місті свій науково-технічний центр - Квестакон, зоопарк, штучно створене озеро Гріффін та Меморіал Кука. Недалеко від Канберри знаходяться національні природні парки Тарві і Косцюшко. В околицях міста розташовані невисокі гірські масиви Кракенбек і Снові. Останній відомий своїми гірськолижними курортами.

Найбільше місто і бізнес-столиця Австралії - Сідней. Це місто контрастів, де ультрасучасні хмарочоси Сіті сусідять зі старовинними будівлями району Рокс. Бухта Сідней-Харбор, через яку перекинувся знаменитий Сіднейський міст, відокремлює центр міста від житлових районів. Центр Сіднея зосередив у собі безліч визначних пам'яток. Незліченна кількість рослин з усіх континентів зібрано в місцевому Ботанічному саду. У величезному Сіднейському акваріумі можна помилуватися на акул і інших мешканців океану. Сам океан і округа Сіднея можна побачити з висоти пташиного польоту з обертового ресторану, розташованого на телевежі. Головне архітектурне спорудження і гордість Сіднея - Оперний Театр, дах якого виконана у вигляді надутих вітром вітрил. Духом вікторіанської епохи просякнуті будівлі районів Рокс, Кінг-Крос, Паддінгтон. У містечку Вулумулу встановлені цікаві скульптури в абстрактному стилі.

Ще одне велике місто-курорт, столиця штату Вікторія - Мельбурн. Він є своєрідною культурною і спортивною столицею континенту. Тут можна побачити те ж неповторне поєднання архітектури різних епох, як і в Сіднеї. Саме в Мельбурні проводяться тенісні турніри, етапи гран-прі Формули-1, фінальні змагання в рамках чемпіонатів світу з крикету і австралійському футболу. Кращі музичні колективи світу дають концерти на майданчику під назвою «Музична чаша Мейєра». Туристам рекомендується відвідати Національний музей та Центр Вікторіанського мистецтва. З вежі Ріалто, що має висоту 253 м, відкривається чудовий вид на все місто. В околицях Мельбурна є цікавий місто-музей Соверен-Хілл, повністю копіює обстановку і побут людей епохи «золотої лихоманки». Недалеко від Мельбурна знаходиться парк Порт-Кембелл, де протягом тисячоліть утворювалися дивовижні океанічні «скульптури» з вапняку, відомі зараз під назвою «Дванадцять Апостолів».

Столиця штату Південна Австралія - ​​Аделаїда розташована біля підніжжя гори Лофті. Це узбережжя омивається холодними течіями, тому вода тут досить прохолодна. Місто спокійний, тихий, не забудована висотними будівлями. У Аделаїді щорічно проводяться фестивалі мистецтв та свята вина. Центр виноробства Австралії - долина Баросса, розташований в 55 км від міста. На північний захід від Аделаїди лежить острів Кенгуру, що приваблює туристів неповторними красотами унікальною дикої природи. Гарний старовинний маяк височіє на острівному мисі Дю Куедік. На острові є безліч дивовижних вапнякових і сталактитових печер. Гості Кенгуру можуть порибалити в містечку Амеріканрівер, погодувати пеліканів на причалі містечка Кінгскоут або помилуватися на пінгвінів в містечку Піннешоу.

Всесвітньо відомий австралійський курорт Золотий Берег, розташований в штаті Квінсленд, займає 42-кілометрову територію узбережжя. Кращий час для відпочинку - з грудня по лютий. Складається він з трьох великих зон відпочинку: розміреного курорту Брод-Біч, розважального Серферс-Парадайз і вишуканого Мейн-Біч. Охочі побачити краси австралійської природи повинні відвідати острів Фрейзер, заповідник Каррамбін, океанаріум чи національний парк Ламінгтон. До послуг відпочиваючих - аквапарк і кращий на континенті парк атракціонів.

Найбільший в світі кораловий риф під назвою Великий Бар'єрний Риф є сукупністю більше 1000 дрібних і великих островів і тягнеться на 2500 км уздовж східного австралійського узбережжя. Пляжний сезон тут триває з травня по жовтень, в інші місяці у воді з'являється велика кількість отруйних медуз. Територія рифа є заповідною зоною і внесена до Списку Всесвітньої Спадщини.

Австралія є однією з найбільш загадкових, далеких і ваблять країн нашої планети, яка багатьом не по кишені і від того стає ще більш привабливою. Дивовижна природа, комфортний клімат, блакитні океанські води, багатющий тваринний світ і чудово розвинена туристична інфраструктура, давно вважаються її головними достоїнствами, відправитися подивитися на які, часом не шкодують коштів навіть самі економічні любителі подорожей.

Материки:
Океани: