Четвер, 25.04.2024, 20:30
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Болівія знаходиться серед гір, в центрі Південної Америки і межує з такими країнами як Бразилія, Парагвай, Аргентина, Чилі і Перу. Протягом майже всієї другої половини двадцятого сторіччя, в республіці спостерігалася напружена політична обстановка. Військові перевороти слідували один за іншим, в державі не спостерігалося політичної стабільності, а мирне населення страждало через постійне поділу влади між військовими чиновниками Болівії. Незважаючи на те, що країна володіє величезними запасами природних ресурсів, включаючи золото, газ і нафту, вона є найбіднішою республікою в латинському регіоні Південної Америки. З 1879 року, після поразки у війні з перуанцями, Болівія не мала виходу до моря, але тепер, через понад 130 років, уклавши договір з тим же Перу про оренду невеликої ділянки території на узбережжі Тихого океану, отримала можливість побудувати порт, що дасть республіці цілий ряд переваг і дозволить збільшити економічний потенціал держави.

Займаючи площу більше одного мільйона квадратних кілометрів, Болівія своєму розпорядженні різноманітним природним рельєфом і великою кількістю красивих ландшафтів, де високогірні райони заходу, поєднуються з низькими східними рівнинами, порослими густими тропічними лісами. Найвищою точкою країни є згаслий вулкан Сахама, висота якого становить більше 6000 метрів над рівнем моря. Знамените озеро Тітікака, що розділяє своїм водним простором кордону Болівії і Перу, вважається другим за величиною високогірним озером на планеті. Його кліматичні особливості унікальні. Маючи незмінну температуру в +12 градусів, вздовж деяких ділянок узбережжя, озеро періодично замерзає ночами, що не дивно, враховуючи велику кількість льодовиків, розташованих навколо нього. Понад триста річок стікають в озеро з величезних льодовикових вершин.

На південному заході республіки знаходиться ще одне видатне природне явище Болівії - солончак Уюні (Salar de Uyuni), що представляє собою висохле соляне озеро на висоті 3 600 метрів над рівнем моря. За своїми розмірами воно не має аналогів у світі. Його основними мінералами є галіт і гіпс. Товщина внутрішньої частини шару поверхні, яка складається з кухонної солі, досягає 8 міліметрів. Коли над країною запановує сезон дощів, територія солончака покривається невеликим шаром води, перетворюючи Уюні в гігантське дзеркало, в якому відбивається болівійський небо. За даними дослідників, запаси солі перевищують тут 10 мільярдів тонн. Крім того, що солончак є важливим сировинним об'єктом Болівії, він ще грає роль транспортної переправи до гірського плато Альтіплано, розташованому в Андах. У найближчі роки, влади держави планують побудувати аеропорт, поблизу від соляного джерела.

Болівія
Фламінго на солончаку Уюні, Болівія

Фактичною столицею республіки є один з найкрасивіших міст Латинської Америки - Ла-Пас. Він знаходиться на висоті більше 3 500 метрів над рівнем моря і є найвищою розташованої столицею в світі. Цікаво, що місто розташоване в кратері вулкана, згаслого кілька мільйонів років тому. Тут знаходяться рідкісні архітектурні пам'ятки, серед яких виділяються палац Диес-де-Медіна, церква Сан-Франсіско і ще один палац - Вільяверде. Разом з передмістями, населення міста складає більше півтора мільйонів чоловік. Це один з найбільших мегаполісів на континенті. Ла-Пас відносно молодий, його підстава датується 1548 роком. Тут розташовано багато висотних будівель, гармонійно поєднаних з невисокими житловими будівлями. Основну частину місцевого населення, як і у всій країні, складають індіанці. Середньорічна температура повітря не перевищує +12 градусів.

Сприйняття пір року в Болівії дзеркально протилежно європейськими поняттями. Зима триває тут з червня по серпень, а літо з грудня по лютий. Кліматичні умови досить різноманітні. У районі Альтіплано протягом року температура повітря незмінна, від +15 до +20 градусів, а на східних рівнинах влітку буває досить спекотно (до +36), у той час як взимку не менше +22. Зате в гірських районах, понад 4000 метрів над рівнем моря, в зимові місяці (з червня по серпень) нерідко спостерігається мінусова температура. У цілому ж, Болівія країна тепла, з тропічним субекваторіальним кліматом. Основна маса опадів випадає в період з грудня по лютий. Взимку нерідкі засухи, при цьому в інший час року, в низов'ях річок і озер регулярно йдуть тропічні зливи.

Одним з найбільш красивих природних місць Болівії, відбиваючим її клімат і багатство флори і фауни, є національний заповідник Торо-Торо. Тут, під блакитним небом Латинської Америки, розкинулися приголомшливої ​​краси гори, своєю величчю затьмарюють сонце. Глибокі каньйони і унікальні карстові печери з малюнками первісних людей і скам'янілостями історичних динозаврів Палеозойський періоду, не можуть не захоплювати, і, не перестаючи милуватися на чудові ландшафти парку. У самий найближчий час влада республіки мають намір значно збільшити приплив туристів в країну, за рахунок того, що створять у заповіднику Торо-Торо новий маршрут під назвою «Земля динозаврів» і зроблять мальовничий міст, довжиною більше 300 метрів, який зв'яже парк, з великими містами Болівії.

Ще десяток років тому ця країна представлялася своєрідним латиноамериканським Тибетом на території Південної Америки, за своєю закритості і недоступності. Тепер, «туристичні двері» республіки відчинені навстіж, а пріоритетним завданням держави стоїть розвиток туризму в максимально короткий термін. Результатом такої стратегії стало значне збільшення інтересу до цієї дивно красивій країні, з боку туристів, число яких незмінно зростає.

Материки:
Океани: