Четвер, 25.04.2024, 22:53
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Королівство Камбоджа розташовується в південній частині півострова Індокитай, будучи однією з найбільш загадкових і неоднозначних країн Південно-Східної Азії. Страшні 70-ті роки минулого століття залишили глибокий слід в історії держави. У 1975 році, після того, як до влади в країні прийшли червоні кхмери під проводом кривавого комуніста Салота Сара, більш відомого під псевдонімом Пол Пот, протягом декількох років у країні панували розруха і голод. Всього за 3,5 роки червоний тиран знищив кілька мільйонів своїх співвітчизників. У світовій історії діяння цієї людини стоять в один ряд з нелюдськими жертвами гітлерівського і сталінського режимів. Після закінчення комуністичної ери і відновлення конституційної монархії, країна почала відновлюватися і поступово повертатися до нормального способу життя. Завдяки масштабним іноземних інвестицій та розвитку туристичної сфери, економіка Камбоджі піднялася на якісно новий рівень, хоча значні проблеми королівство відчуває, і по сей день.

Особливості. Сьогодні основними напрямками, які приносять регулярне поповнення в державну казну, є сільське господарство, виробництво одягу та туризм. Крім того, активно експортуються лесопродукты, каучук, риба, тютюн та рис. Раніше величезне значення для економіки Камбоджі має допомогу з-за кордону. Численних туристів країна приваблює великою кількістю екзотичних фруктів, м'яким кліматом, красивими природними пейзажами, дивовижними піщаними пляжами і надзвичайно низькими цінами.

Загальна інформація. Королівство Камбоджа - держава в Південно-Східній Азії, що займає територію площею 181 тис. кв. км. Чисельність населення складає більше 13 млн. чоловік. За етнічним складом - 80% складають кхмери. Офіційною мовою Камбожди є кхмерська мова, поширена французька. 95% населення сповідують буддизм. Грошова одиниця Камбоджі - рієль (KHR). 100 KHR = $0.02. Часовий пояс UTC+7, місцевий час випереджає московське на 3 години. Мережеве напруга 230 В при частоті 50 Гц, типи розеток A, C, G. Телефонний код країни +855. Інтернет-домен .kh.

Ангкор Ват, Камбоджа
Ангкор Ват, Камбоджа

Віза і митні правила. Для громадян Росії та України необхідна віза для відвідування Камбоджі, яку можна отримати заздалегідь через Інтернет або в консульському відділі, або по прильоту в країну. Згідно з угодою між Таїландом і Камбоджею, на території однієї з країн можна перебувати за візою іншої країни. Митні правила відповідають загальноприйнятим нормам.

Короткий екскурс в історію. За останні 500 років історії Камбоджі, країна відчувала труднощі. У 1431 році колись могутній Ангкор був розграбований сусідніми країнами. Потім Камбоджу колонізувала Франція в 19 столітті, і в 1970-х було завдано великого удару з боку США. Після невдалої спроби здобути незалежність в 1953 році, Камбоджа швидко занурилася в жахи громадянських воєн і терору. І після окупації в'єтнамцями, країна почала підніматися на ноги. Велика частина населення як і раніше живе на еквівалент менш, ніж 1 долар на день.

Клімат. У Камбоджі переважає м'який тропічний клімат. В силу унікальних атмосферних особливостей тут легко і швидко переноситься процес адаптації і у більшості іноземних туристів і не виникає проблем зі звиканням до нових для них погодних умов. Середня температура повітря в усіх регіонах становить +25 градусів. З червня по жовтень рясно йдуть дощі, а взагалі погода сильно залежить мусонів, які гуляють по Південно-Східній Азії. Найхолоднішим місяцем прийнято вважати січень, а теплим - квітень. У найспекотніші літні місяці стовпчик термометра може зашкалювати за відмітку в +35 градусів, а взимку ніколи не опускається нижче +20 градусів. Відвідувати Камбоджу можна в будь-який час року, але сезоном вважається період з листопада по травень.

Як дістатися. З Росії прямих рейсів в Пномпень або Сиемреап немає, тому дістатися до Камбоджі можна через інші країни - Таїланд, В'єтнам або Лаос, що дає можливість побачити їх хоча б пару днів. Найбільш економічним і зручним способом дістатися, буде переліт з Москви до Бангкока і далі рейс в Пномпень або Сиемреап.

Транспорт. Основний вид транспорту в Камбоджі - автомобільний і водний транспорт. Дорожня мережа розвинена не дуже добре, лише великі дороги мають тверде покриття. Залізниця є, але теж не розвинена, є сполучення між Пномпень і Сиануквилем, а також Пномпень-Поипет-Сисопхен. Громадський транспорт у містах відсутня, переміщатися можливо на таксі або мотобайк-таксі. Можливо подорожувати самостійно по країні, орендувавши автомобіль, за винятком Сиемриепа, тут можливо тільки орендувати автомобіль разом з водієм.

Міста Камбоджі

  • Пномпень - столиця Камбоджі
  • Сіануквіль
  • Сиемреап

Пам'ятки Камбоджі

  • Ангкор-Ват

Пномпень, Камбоджа
Пномпень, Камбоджа

Найцікавіше в Камбоджі

Столиця королівства, місто Пномпень розташований на мальовничих берегах річки Тонлесап. Перебуваючи практично на рівні моря, він схильний до частих повеней, особливо в дощовий сезон. Розквіт Пномпеня припадає на кінець XIX століття, коли французькі колоніальні власті перетворили заштатную село в розвинутий сучасний місто зі стабільною економікою, красивою архітектурою і серйозними перспективами. В 20 - роки наступного століття теперішня столиця Камбожди стала іменуватися не інакше, як «Азіатська перлина». Поступово місто розширювалося і до середини XX століття став культурним і фінансовим центром країни з розвиненою інфраструктурою. Прихід до влади Пола Пота помітно вплинув на добробут міста, а війна знищила багато історичних пам'яток і архітектурних споруд. У Пномпені були побудовані в'язниці для неугодних і були вириті рови для численних жертв комуністичних репресій. Зараз на місці однієї з в'язниць розміщується Музей геноциду Туол Сленг, що означає «Пагорб отруйних дерев». Там можна дізнатися про історію колишньої в'язниці, умов утримання ув'язнених і безмежної злобі, властивої червоним кхмерам по відношенню до людей однієї з ними віри, але дотримуються інших політичних поглядів. Серед архітектурних пам'яток виділяються численні буддійські храми і меморіали, а також такі масові місця скупчення людей як «Жовтий ринок» і пам'ятник Незалежності.

Найбільшим із всіх коли-небудь створених культових споруд світу, одним з найважливіших археологічних пам'яток, а також об'єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, є Ангкор-Ват, який являє собою гігантський храмовий комплекс, присвячений індуїстському богові Вішну. Ангкор був столицею кхмерської цивілізації і проіснував близько 500 років, перш ніж у 1431 році був захоплений і розграбований тайцями. Зараз храм є буддійським монастирем і шанується місцевими жителями як пам'ятка духовної культури, який щодня відвідують тисячі туристів з усього світу.

Величезний інтерес Камбоджа представляє для шанувальників еко-туризму. На території країни мешкає близько 212 видів ссавців, понад 530 видів птахів, 240 різних видів рептилій і 850 видів прісноводних риб. Здійснюючи самостійну подорож по джунглях, слід проявляти обережність, оскільки в лісових масивах країни мешкає незліченна кількість отруйних змій та інших смертельно небезпечних особин. Найкраще подорожувати в супроводі досвідченого інструктора, що і робить переважна більшість еко-туристів. Найбезпечнішими туристичними регіонами в країні є міста Пномпень, Сіемреап і Сіануквіль. В інших районах, особливо на рівнинних територіях, великий ризик нарватися на міни, що залишилися з часів громадянської війни. За цим показником Росія посідає одне з провідних місць у світі серед найбільш замінованих країн планети.

З давніх пір чимале значення в житті королівства мають його традиції, ремесла і культура. Чи не основним напрямком в цій галузі, в країні вважаються танці та образотворче мистецтво. У багатьох містах Камбоджі широко представлені школи танців, хореографії та малювання. Значимість цих галузей для камбоджійців легко читається у всіх сферах діяльності. Жоден національний свято не обходиться тут без традиційних танців у виконанні випускників відповідних закладів. У той же час на будь-якому ринку можна побачити різні предмети, прикрашені вишуканими художніми розписами, не кажучи вже про храми, де найчастіше використовується таке ремесло як різьба по дереву.

Ця дивовижна країна до цих пір є загадкою для багатьох мандрівників мріють побувати в Камбоджі. Туризм тут добре розвинений тільки в певних регіонах, де знаходяться найпопулярніші міста і курорти. В іншому це суцільна екзотика. Непрохідні джунглі тропічних лісів, старовинні руїни стародавніх міст, селянські дерев'яні будинки, розташовані на палях прямо в руслах річок, хижі тварини та отруйні змії, що живуть неподалік від людських осель. В той же час це і розкішні готелі, і чудові піщані пляжі з накатывающимися на них морськими хвилями бірюзового кольору, і елітні ресторани з класичної в'єтнамською кухнею, і широко відомий секс-туризм, знайомий більшості мандрівників з сусіднього Таїланду, але також поширений і в Камбоджі. Це казково красиве королівство, загублене в джунглях Південно-Східної Азії, по-своєму привабливо для будь-якого цінителя пригод і дарує масу яскравих вражень кожному хто зважитися підкорити її простори.

Розміщення. У Камбоджі широкий вибір типів розміщення відповідний міжнародним стандартам, особливо у великих містах і курортах країни.

Кухня. Національна кухня Камбоджі схожа на традиції сусідніх країн, але має свої особливості. Камбоджійці їдять все, що повзає, плаває і літає. У приготуванні страв тут використовують навіть смажені з сіллю і часником павуки "а-пінг", коники і жуки, а також сире м'ясо змій, їхні нутрощі, личинки комах, зародки птахів. З рослинності використовують крім звичної - пагони бамбука і паростки водних лілій, різні зернові культури (рис, ямс, просо, таро, саго, кукурудза, фікус та ін). В традиційних стравах і в сирому або квашеному вигляді вживаються безліч овочів і фруктів. Як і в сусідніх країнах регіону, основу камбоджійської кухні становить рис. Він присутній на столі як окрему страву або гарнір, але в Камбоджі використовують менше спецій, але більше рослинної олії і свіжої зелені. Популярні також страви з локшини - супи з зеленню, м'ясом, рибою або морепродуктами.

Шопінг. Камбоджа не особливо багата країна, туристів тут набагато менше, ніж у сусідньому Таїланді, тому немає такого великого вибору сувенірів та пам'ятних речей, зате ціни на подив низькі. Варто привезти якісний камбоджійський шовк і вироби з нього. Варто звернути увагу на ювелірні прикраси: сапфіри, цирконій видобуваються в Камбоджі. Популярністю користуються смарагдові і рубінові прикраси, але варто остерігатися підробок, які неможливо відрізнити не будучи підкованим. Можна привезти з Камбоджі якісні вироби ручної роботи: фігурки з дерева, маски з пап'є-маше, сувеніри з кокосів і морських раковин.

Запобіжні заходи. Камбоджа є безпечною дружньою країною, за винятком деяких великих міст у нічний час, наприклад, Пномпень. Можливі викрадення сумок велосипедистами і мотобайкерам, варто проявляти обережність з речами і особливо з грошима і камерами.


Материки:
Океани: