Вівторок, 16.04.2024, 08:53
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Пакистан як багатонаціональна держава прагне до консолідації суспільства і зміцнення економіки, демонструючи світові багатство і різноманітність давніх культур свого населення.

Близько половини території Пакистану займають молоді складчасті гори. З заходу країну оточують хребти Іранського нагір'я. На півночі громадяться гірські масиви, а з північного сходу на територію Пакистану вклинюються відроги Гімалаїв.

На сході від передгір'їв Гімалаїв до Аравійського моря простягається рівнина завдовжки близько 1200 км і шириною до 550 км; на більшій її частині простягаються дві пустелі. Найважливіша річка Пакистану - Інд. Водні ресурси інтенсивно використовуються в зрошуваному землеробстві. Найбільші іригаційні системи знаходяться в Пенджабі. На рівнині і узбережжі переважає континентальний тропічний клімат, а на північному заході - посушливий субтропічний. Середньорічна кількість опадів становить від 50-100 мм у пустелі до 400 мм в Пенджабі і понад 1000 мм - у горах. Майже по всій країні переважає степова і напівпустельна рослинність з поодинокими ділянками сухих саван. У степових біоценозах рясніють солончакові рослини і полин, зустрічаються острівці чагарникових заростей і акацієві ліси, а в річкових долинах розрослися гаї тамариску і тополі; збереглися подекуди в горах ліси займають лише близько 4% території країни.

Пакистан
Пакистан

На нижніх ярусах переважає оливково-дубовий деревостан, вище домінують сосна, ялина, і гімалайський кедр. Тваринний світ представлений гималайскими ведмедями, тиграми, леопардами, зміями, крокодилами і дикими баранами. Сільське господарство і промисловість Пакистану розвинені досить слабо. В аграрному секторі переважають дрібні господарства, що застосовують традиційну агротехніку, і обсяг товарної продукції не задовольняє внутрішнього попиту. Орні угіддя займають близько 33% поверхні країни; основні продовольчі культури - пшениця, рис, кукурудза, сорго, рапс і тютюн.

Повсюдно розводять кози, вівці, велика рогата худоба, буйволи і верблюди. На узбережжі розвинене рибальство. Найважливішими природними ресурсами Пакистану є родовища природного газу в районі Суй і нафти в Пенджабі. В країні також є запаси бурого вугілля, хрому, дорогоцінних каменів і кам'яної солі. Найкраще розвинені текстильна, бавовнопрядильна, хімічна і харчова галузі, а також нафтопереробка. З кустарних ремесел розвинене ткацтво, ювелірна справа. Головний центр міжнародного туризму - місто Карачі. Тут особливий інтерес представляють адміністративні будівлі 19 століття та численні музеї.

Міста Пакистану

  • Ісламабад - столиця Пакистану
  • Карачі
  • Лахор

Література і мистецтво Пакистану належать до давньої і самобутньої культурної традиції урду.


Материки:
Океани: