Середа, 24.04.2024, 03:41
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Албанія розташовується на заході Балканського півострова, розкинувшись уздовж берегів Адріатичного та Іонічного морів, поруч з такими відомими на туристичній карті світу країнами, як Греція і Чорногорія. Незважаючи на свої багаті природними красотами території, сьогодні це одне з найбільш бідних держав Європи, яке до того ж, поки не настільки добре вивчено любителями подорожей, як його популярні сусіди.

Особливості. Албанія відноситься до аграрних країнам, яка в силу своєї закритості протягом довгого часу і як наслідок, серйозної обмеженості в сфері торговельних міжнародних відносин, не мала можливості стрімко розвиватися. Основними сферами діяльності тут сьогодні є сільське господарство і промисловість, а в останні роки явно зросла кількість людей працюють у галузі надання туристичних послуг. Серед виробництв переважають фабрики з виготовлення одягу, обробки деревини, а також нафтовидобувні та металеві компанії. Не останнє місце займають виробництво цементу і гідроенергетика. На сільськогосподарських угіддях вирощуються пшениця, кукурудза, картопля, овочі, цукрові буряки, виноград та інші культури.

Етнічний склад, крім албанців, представлений вихідцями з різних країн, включаючи греків, румунів, циган, македонців, сербів і інші народності. Єдності релігії в Албанії теж не спостерігається, хоча переважають тут прихильники ісламу і християнства. Надзвичайно насичений рослинний і тваринний світ на просторах країни. Серед мешканців тутешніх рівнин, полів і гірських схилів, вкритих лісами, часто зустрічаються вовки, бурі ведмеді, козулі, рисі, шакали, дикі кабани та інша живність. У водах річок, озер і водоймищ, плавають риби і гніздяться тисячі різновидів птахів. Для туристів, всупереч розхожій думці, країна представляється досить безпечною.

Загальна інформація. Територія Албанії невелика і її площа складає менше 29 тис. кв. км, при чисельності населення близько 3 мільйонів чоловік. В якості основного мови використовується албанська. Грошова валюта - албанські леки (ALL), хоча в ходу також долари і євро. 100 ALL = $ 0.96. Часовий пояс UTC +1 взимку і UTC +2 в літню пору року. Час відстає від московського на 3 години взимку і на 2 влітку. Мережеве напруга 220 В при частоті 50 Гц, типи розеток C, F. Телефонний код країни +355. Інтернет-домен. Al.

Пермет
Пермет, Албанія

Короткий екскурс в історію. Землі Албанії були заселені ще в часи палеоліту, свідченням чому служать Коніспольскіе печери, які є унікальним історичним спадщиною країни. В античний період місцевість населяли іллірійські племена, а в середні віки даний регіон в західній частині Балканського півострова переходив з рук в руки, стаючи то власністю венеціанців, то сербів, то турків. Османський правління ознаменувалося для країни підйомом освіти і будівництвом нових культурних установ. У 1909 році Албанію сколихнуло національно-визвольне повстання, яке було жорстко придушено. Проте, вже через 3 роки країна здобула незалежність, про що урочисто було оголошено в місті Вльора в листопаді 1912 року.

Непроста доля чекала албанські землі в роки Першої та Другої світових воєн, коли вони піддавалися окупації з боку різних країн. Друга половина минулого століття пройшла для держави під знаком комуністичного режиму, а в 70-ті роки настала епоха міжнародної ізоляції. Закінчилася вона тільки з крахом соціалістичної ідеології на початку 90-х, однак на зміну їй прийшли економічна нестабільність, як і в Росії, що супроводжувалася створенням фінансових пірамід, безробіття і масовий від'їзд громадян за кордон. Демократія вступила у свої права тут тільки в середині 2000-х років, після чого послідували явні зрушення в бік поліпшення економічної ситуації.

Клімат. На території Албанії переважає субтропічний середземноморський клімат. Зима видається не дуже холодною і середня температура повітря, особливо в прибережних районах, становить близько +5 .. +10 градусів. Зате у високогір'ї стовпчик термометра місцями може опускатися до -20 градусів. З грудня по лютий нерідко випадає сніг. Весна, як правило, видається короткою, але дощовою і похмурою. Літо зазвичай спекотне і сонячне. Починається воно вже в травні і триває до жовтня. У цей час року на курортах панує високий ажіотаж, пов'язаний з великим туристичним увагою.

Віза і митні правила. У курортний сезон для громадян Росії і України в'їзд на територію Албанії безвізовий, а в інший час року для візиту в країну потрібна звичайна шенгенська віза. Митні правила ввезення та вивезення різних товарів відповідають загальноприйнятим міжнародним стандартам.

Як дістатися. Головними повітряними воротами країни є міжнародний аеропорт Тірани, однак перельоти з Росії здійснюються тільки з пересадками у великих європейських містах, включаючи Відень, Будапешт, Варшаву, Мілан та інші міста.

Транспорт. У межах Албанії розвинене міжміське залізничне і автобусне сполучення. У містах, великою популярністю користуються тутешні маршрутки, звані «фургонами». Вони відрізняються низькими цінами і мають біло-червону розмальовку. Муніципальні автобуси більш комфортабельні і ходять за розкладом.

Кухня. Кулінарні особливості Албанії дуже схожі з турецькими гастрономічними традиціями. У меню тутешніх ресторанів часто можна побачити чебуреки або кебаби, баранину, оливки, свіжі фрукти та овочеві салати. Великим успіхом користується вегетаріанське рагу. Крім того, особлива увага приділяється грецької та італійської кухні. Серед напоїв виділяється традиційна «боза», зроблена на основі кукурудзяної і пшеничної муки, з додаванням цукру.

Шопінг. У магазинах, торгових центрах і сувенірних крамничках албанських міст завжди широкий вибір всіляких товарів на будь-який смак. Тут і різьблення по дереву, і кераміка, і традиційна вишивка, а також вироби з міді, національні музичні інструменти, предмети одягу, відомі марки вин, солодощі та багато іншого. Працюють заклади зазвичай з 9 ранку до 8 вечора, при цьому в літні місяці роблять великі перерви вдень, коли спекотно.

Тірана - столиця Албанії.

Гурре
Гурре, Албанія

Найцікавіше в Албанії
За своєю географічній структурі, Албанія ділиться на 12 областей, які формуються з 36 округів і декількох сотень муніципалітетів. Столицею держави є Тірана, що має статус політичного, економічного і культурного центру країни. Саме там зосереджені головні промислові підприємства, а також культурні та освітні установи. Ще одним найважливішим містом в промисловій та освітній сфері є Шкодер, чиїм символом виступає старовинна фортеця Розафа, побудована багато століть тому і обросла численними легендами. Серед інших найбільш великих міст виділяються Ельбасан, Поградец і Гирокастра. В якості туристичних напрямків, рекомендуються прибережні курорти Вльора, Дуррес і Саранда, де окрім традиційного пляжного відпочинку гостей чекає насичена екскурсійна програма, з відвідуванням унікальних історичних пам'яток і визначних пам'яток.

Албанія представляється досить нешаблонною країною, особливо для тих, хто ніколи не бував у цій частині Європи. Нюанси її культури, традиції і ремісничі промисли, цікаві не менш ніж унікальні історичні пам'ятки давно минулих років, а гостинність місцевих жителів і приємний клімат, є прекрасним доповненням до вигляду цього загадкового балканської держави.

Материки:
Океани: