П`ятниця, 29.03.2024, 17:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Камерун розташовується в західному регіоні Центральної Африки, трохи північніше екватора і омивається водами затоки Бонні, є частиною Атлантичного океану. Територія країни покрито вологими екваторіальними лісами та саванами, горами, вершини яких прикрашають вічнозелені луки, та мангровими заростями, огортаючими все узбережжя республіки. Флора і фауна Камеруну надзвичайно багата і насичена рідкісними рослинами в поєднанні з екзотичними видами птахів і тварин. В тутешніх лісах мешкають шимпанзе, горили, бегемоти, слони, леви, леопарди, носороги, страуси, марабу і інші поширені жителі тваринного світу африканського континенту.

Чисельність населення країни становить майже 20 мільйонів чоловік. З них майже половина проживає за межею бідності. Незважаючи на одні з найвищих показників на континенті за наявності природних ресурсів, Камерун не є процвітаючою державою, а високі економічні показники відображають лише ілюзорне перевага цієї держави над іншими, ще більш бідними країнами Центральної Африки. До особливостей сучасного Камеруну можна віднести надзвичайно низьку середню тривалість життя в республіці. У чоловіків ці показники застигають на позначці в 53(!) року, а у жінок в 55.

Висока смертність, насамперед, пов'язана з великою кількістю захворювань, серед яких найбільш поширені малярія, менінгіт, лихоманка «денге», жовта лихоманка. Особливо сильно поширені ВІЛ інфекції. Слаборозвинена система охорони здоров'я не сприяє зниженню захворюваності. Крім того значна кількість місцевих жителів, щорічно вмирає від укусів змій і небезпечних комах. Більшість подібних випадків реєструється в провінції, де активно розвивається сільське господарство і люди живуть у старих хатах, незахищених від проникнення смертельно небезпечних ссавців і рептилій. Сучасне медичне обладнання можна зустріти тільки у великих містах Камеруну. В більшості провінційних поселень замість висококваліфікованих лікарів виступають місцеві шамани і цілителі.

Місцеві жителі, Камерун
Місцеві жителі, Камерун

Велика частина населення Камеруну зайнята в сільському господарстві, де активно вирощується кава, какао, бавовна, каучук, банани і численні зернові культури. На території країни видобувається нафта, існують підприємства по виробництву алюмінію, текстилю, виробів з лісоматеріалів. Туристична інфраструктура в країні розвинена слабо. При цьому рівень безробіття перевищує цифру в 30 %.

Культура країни своєрідна і цікава. У численних селах республіки досі живуть за старими законами предків. Не використовують електрику, їдять з саморобних ковшиків і глиняних або дерев'яних мисок, полюють з списами на диких звірів, а замість мікрохвильової печі чи плити запалюють звичайний багаття. Говорять на древніх африканських говірками, а тутешні хлопчаки грають у футбол старим потертим «дідусевим» м'ячем.

У великих містах країни, у тому числі і в столиці Камеруну - Яунде, все відбувається трохи інакше. Тут і смертність нижче, прийнято розмовляти англійською або французькою, житлові будівлі зроблені не з гілок, каменів або глини, а з міцного залізобетону. Сучасні готелі сусідять з об'ємними, завешанными неоновими вивісками, розважальними центрами, а замість кам'янистих саван, з затаившимися у високій траві зміями, місцеві любителі футболу грають на сучасних майданчиках з великими газонами.

Трохи північніше Яунде, поблизу міста Обала, розташовується одна з головних сучасних пам'яток Камеруну - міський Луна-парк Обалы. Це чудове місце для відпочинку і розваг, який щодня відвідують дорослі і діти. У 15 километрахот міста, вздовж річки Санага, знаходиться водоспад Нахтігаль, висота якого сягає 20 метрів. Це одне з наймальовничіших місць у цьому регіоні.

Клімат в Камеруні ділиться на екваторіальний (у південній частині країни) і субекваторіальний (на півночі). Найвологішим місцем в країні є схили вулкана Камерун, де щорічно випадає близько 9500 ммосадков. Взагалі, в північній частині республіки дощі йдуть частіше, а на півдні, в основному, у період з квітня по жовтень. Температура повітря нестерпно спекотна протягом усього року. У літні місяці вона зашкалює за позначку в +35, а взимку майже не опускається нижче +22. Цікаво, що по ночах вітру практично немає, тому добре чути всі звуки джунглів.

Автомобільні дороги в Камеруні трохи краще охорони здоров'я. У більшості випадків вони не асфальтовані і в дощову погоду швидко розмиваються тропічними зливами. У центральній частині країни, де знаходиться Яунде, дороги значно краще, але асфальт все одно покладено не кращим чином, тому западини і вибоїни зустрічаються тут з «завидною» регулярністю.

Туризм в Камеруні носить швидше епізодичний, а не масовий характер. Більшість любителів подорожей приїжджають сюди, щоб отримати масу гострих вражень від прогулянок по джунглях і побачити побут жителів камерунської провінції, ніж поплавати в хвилях Атлантичного океану. До речі купатися у місцевих річках і водоймах теж треба з обережністю. Крім алігаторів і водяних змій, в тутешніх водах мешкають різні види рідкісних комах, які люблять вологу.

Камерун є бажаним місцем майже для будь-якого мандрівника, але щоб поїздка в цю цікаву екзотичну країну не закінчилася катастрофічних наслідків, слід, як слід до неї підготуватися і вжити максимальні заходи із забезпечення власної безпеки під час подорожі.


Материки:
Океани: