Четвер, 25.04.2024, 11:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Держава М'янма, до недавнього часу відоме як Бірма, розташовується на півострові Індокитай, в Південно-Східній Азії, межуючи з такими країнами, як Лаос, Індія, Бангладеш, Китай і Таїланд. З південно-західної сторони його береги омивають води Андаманського моря і Бенгалького затоки. Унікальні стародавні пам'ятки, старовинні буддистські храми, тропічні джунглі і неповторне зачарування сходу, є головними достоїнствами цієї країни, щоб оцінити які, сюди з кожним роком приїжджає все більше любителів подорожей з усього світу.

Особливості. Останнім часом, туристичний потік в М'янму помітно збільшився і хоча на даний момент країна навряд чи може змагатися в даному напрямку з такими визнаними лідерами Південно-Східної Азії, як Таїланд або Китай, її перспективи виглядають досить райдужними. Основними природними ресурсами країни є нафта, золото, ліс, олово, дорогоцінні камені. Велика частина населення, що відрізняється різноманітним етнічним складом, зайнята в сільському господарстві. Серед природних ресурсів основну частку експорту складають газ, лісоматеріали, виробні і дорогоцінні камені. Добре розвинене текстильне виробництво і рибна промисловість. В якості головної релігійної конфесії виступає буддизм, хоча є невеликий відсоток прихильників інших релігій. У всіх містах існує безліч храмів, куди щорічно приймаються хлопчики для постригу в ченці. Цей статус почитаємо в М'янмі і більшість сімей вважають за краще віддавати своїх дітей в монастир вже з малих років, хоча б на деякий час, щоб долучити їх до релігійної ідеології. 

Територія держави рясніє тропічними ландшафтами, озерами, річками і гірськими височинами, вкритими густими зеленими лісами, де живуть різноманітні представники флори і фауни. З негативних особливостей М'янми варто виділити, що вона є другою державою у світі після Афганістану з виробництва та експорту опіуму, входячи до складу Золотого трикутника, разом з Таїландом і Лаосом. Незважаючи на жорсткий контроль влади і суворі покарання за зберігання та реалізацію наркотиків, ситуація практично не змінюється і Бірма, як і раніше, займає важливе місце в організованій структурі наркотрафіку в межах Південно-Східної Азії.

Загальна інформація. Територія М'янми становить майже 680 тисяч кв. км, при чисельності населення близько 55 млн. осіб. В якості основного мови використовується бірманська. Грошова валюта - мьянманскій кьят (MMK). 100 MMK = $0.10. Часовий пояс UTC+6:30. Місцевий час випереджає московське на 2,5 години. Мережеве напруга 230 В при частоті 50 Гц, типи розеток C, D, F, G. Телефонний код країни +95. Інтернет-домен .mm.

Короткий екскурс в історію. У давні часи Бірму населяли мони, які перебували під впливом індо-буддійської цивілізації. Потім, з Китаю сюди мігрували бірманці. У XIII столітті тутешні землі зазнали монгольській навалі, а в XVIII столітті почалася епоха британської колонізації. У роки Другої Світової війни М'янми окупували японці, а після її закінчення країна здобула незалежність. Свою нинішню назву держава отримала в 1989 році, при правлінні генерала Тан Шве. Правлячий військовий режим призвів до закритості М'янми щодо міжнародного співробітництва і крім позитивних сторін, викликав революційні настрої в різних верствах населення. Навесні 2012 року в М'янмі пройшли вільні вибори в Парламент, де більшість місць отримали представники демократичної партії. Зараз, країна набагато більш відкрита для сталевого світу ніж кілька десятиліть тому, у зв'язку з чим збільшився приплив туристів.

Клімат. У М'янмі переважають тропічний і субекваторіальний клімат. З кінця травня по кінець жовтня тут панує сезон дощів, з листопада по лютий встановлюється відносна прохолода, а з березня по середину травня повітря прогрівається палючими сонячними променями. Температура в цілому, не дуже мінлива і коливається в межах від +20..+28 градусів протягом усього року. Тільки в жаркий сезон градусник термометра зазвичай зашкалює за позначку +40 градусів. У гірських районах помітно прохолодніше. Приїжджати сюди краще всього з листопада по березень, коли сухо і не так спекотно.

Віза і митні правила. Для поїздки в М'янму громадянам Росії і України необхідна віза. Подати заявку на візу до М'янми простіше всього через візовий інтернет-портал цієї країни, при цьому забронювавши квиток або готель. Також, отримати жаданий документ можна безпосередньо в аеропорту Янгона, у разі прибуття туди прямим рейсом місцевої авіакомпанії з Сиємреапа або з Гуанчжоу. Третій варіант - звернення в консульство М'янми. Візовий збір складає від 20 до 70 у.о., в залежності від способу оформлення. Вивезення дорогоцінних каменів, великих сувенірів і виробів з зображенням Будди, а також предметів антикваріату та історичних цінностей можливий лише з відповідного дозволу, підтвердженого документально.

Як дістатися. Основні міжнародні аеропорти держави розташовані в Янгоні і Мандалаї. Прямих рейсів з пострадянського простору до М'янми поки немає, тому всі перельоти здійснюються з пересадками у великих європейських і азіатських містах.

Транспорт. Всередині країни добре розвинений залізничний і річковий судноплавний транспорт, що дозволяє переміщатися між різними регіонами, правда розклад дотримується далеко не завжди, і часто трапляються накладки. Автобуси і таксі в містах досить дешеві, навіть порівняно з іншими азіатськими державами.

Міста М'янми 

  • Нейпьидо - столиці М'янми
  • Баган
  • Мандалай
  • Мраук-У
  • Янгон

Курорти М'янми

  • Інле
  • Нгапалі
  • Нгве-Саунг

Пагода Шведагон, Янгон, М'янма
Пагода Шведагон, Янгон, М'янма

Найцікавіше в М'янмі

М'янма є однією з найбільш загадкових і колоритних країн Південно-Східної Азії. Ще не розпещена увагою мільйонів туристів, вона притягує своєю красою, чудовими природними ландшафтами та унікальними історичними пам'ятками, змушуючи любителів подорожей все частіше звертати свій погляд у бік західній частині півострова Індокитай.

Назва столиці держави - Нейпьидо, в перекладі з бірманського мови означає «Королівська країна». Столичний статус місто отримало тільки в 2006 році, після офіційного зняття цього звання з Янгона, від якого його відділяє 320 км. Причину цього переносу з боку пояснити важко, але відомо, що в республіці величезна увага приділяється астрології і багато важливих рішень на самому високому рівні часом приймалися у відповідності з показниками фахівців у даній науковій області.

Янгон ж, на відміну від Нейпьидо, володіє цілим рядом архітектурних і культурних цінностей. Однією з них є пагода Шведагон, що височіє на вершині зеленого пагорба, в оточенні кількох десятків храмів і павільйонів. Висота пагоди складає більше 100 метрів, а на її оформлення за деякими даними, пішло 8 000 золотих листів, а також кілька тисяч алмазів і дорогоцінних каменів. Не менш поширена в Янгоні виглядають скульптура лежачого Будди в Чаукхатги-Паю, храмові комплекси Ейн-До-Яр, Ботатунг-Паю і Маха-Візайя-Паю. Величезний інтерес представляє Національний музей М'янми, з виставленими там колекціями рідкісних артефактів і експонатів, що розповідають про історію держави і про біографії всіх бірманських королів. Тут же знаходиться і знаменитий золотий трон Сіхасана-Лайон, висота якого сягає 8-ми метрів. Серед інших об'єктів, гідних уваги, виділяються плавучі готелі на річці Янгон, міський ринок Богйок Аунг Сан, має давню історію, військовий музей, вишуканий палац Каравейк і китайський квартал в даунтаун.

Не менш величною, ніж Янгон і теж має масою цікавих місць, представляється остання стародавня столиця сучасної М'янми - Мандалай. Це другий за величиною місто в республіці. Її символ - це мальовничий пагорб Мандалай-Хілл, з підноситься на ньому королівською резиденцією, оточеній стіною і численними буддистськими храмами. Провідними релігійними центрами міста є храмові комплекси Махамуні з чотириметрової статуєю Будди і Кутходо з його 729-ю мармуровими павільйонами, звані «мармурової книгою». Для прогулянок на свіжому повітрі ідеально підходить Королівський парк, а в якості шопінгу, найкращим варіантом представляються Нефритовий ринок і торговий комплекс з оригінальною назвою Будда-Маркет.

Справжньою історичною реліквією М'янми є заснований у IX столітті на берегах річки Іраваді, місто Паган. Зруйнований військами хана Хубілая в 1287 році, зараз він являє собою унікальний археологічний комплекс, територія якого налічує більше 40 000 км. Серед найвідоміших будівель давнину тут збереглися такі святині як «золота пагода» Швезігон, храми Татбьіньі-Пато і Ананда-Пато, ступа Мінгалазеді, пагоди Локананда-Кьяунг і Швесандо-Паю. Для любителів історії величезний інтерес представляє Паганська Археологічний музей. Приблизно в 60 кілометрах від археологічного комплексу височить священна гора Попа-Даунг-Калат. За переказами місцевих мешканців, тут живуть духи природи, охороняють ліси М'янми від природних катаклізмів. На самій вершині розміщується монастир, де в певний час року проводяться ритуали, присвячені духам лісу. Серед безлічі інших регіонів і міст країни, гідних відвідування, можна відзначити Мониву з пагодою Танбодхай, район Пьін-У-Луїн з красивими водоспадами і незайманими лісами, Таунджі, де знаходиться Музей держави Шан, а також такі курортні зони як Лінтха, Чікто, Манго-Ма-Ган, Нгапалі, Інле, Нгве-Саунг та інші.

М'янма являє собою справжній світ буддистської релігії, існуючий серед тропічних лісів і величних водоспадів. Нехай туризм в цій країні тільки розвивається, але вже зараз в деяких її областях є чудові курорти для пляжного відпочинку, а що стосується історичних пам'яток і священних реліквій, загублених серед диких джунглів, то вони є ласим шматочком для численних мандрівників, які мають намір підкорити простори Південно-Східної Азії.

Розміщення. У М'янмі відмінні готелі за розумними цінами, хоча і не так дешево, як у сусідньому Таїланді. Через підвищується туристичного буму в М'янмі, багато хороші номери в готелях розбираються за кілька місяців вперед, особливо у високий сезон. Що сприяло збільшенню цін. У М'янмі є і кілька готелів найвищого рівня - Strand і Kandawgyi Palace Hotel в Янгоні, є дуже гарні готелі в стилі колоніальної епохи.

Кухня. У ресторанах, кафе і закусочних М'янми переважають різноманітні рибні страви, рис і вермішель, приправлена імбиром, часником або чилі. Само собою, широкий вибір креветок, крабів, омарів та інших морепродуктів. Серед найбільш популярних страв виділяються овочевий салат «льоток сон», рибний суп з вермішеллю під назвою «моинга» і макарони з рисового борошна, в поєднанні з курчам і кокосовим молоком іменовані «про-але хаук све». Поширені кулінарні витвори китайської та індійської кухні. На курортах і в багатьох туристичних місцях, меню в ресторанах друкується англійською мовою.

Шопінг. В якості сувенірів, в магазинах і торгових центрах тутешніх міст, туристи часто набувають вироби з черепашок, парасольки від сонця з елементами народної живопису, фігурки тварин і персонажів національного фольклору, маски, скульптури та картини з тикового дерева, листівки, ремісничі вироби, золоті прикраси і коштовні камені, недорогу одяг. Ціни скрізь дуже прийнятні і вибрати покупки за душі можна абсолютно без проблем.

Запобіжні заходи. Уряд карає дуже серйозно за злочини, особливо вчинені щодо туристів. Крім того, багато місцевих жителів будучи побожними буддистами, побоюються помсти в наступних життях. Тому країна є дуже безпечною для подорожі, навіть для прогулянок в нічний час. Щоб убезпечити себе від дрібного злодійства, тримайте цінні речі в сейфі і слідкуйте за сумками. Перед входом у головні визначні пам'ятки, можуть просити милостиню переодягнені в ченців жебраки, і взагалі, жебрацтво є однією з головних проблем в туристичних місцях. М'янма - одна з найбільш корумпованих країн у світі.


Материки:
Океани: