П`ятниця, 19.04.2024, 21:37
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Намібія розкинулася уздовж берегів Атлантичного океану, в південній частині Африки. На півночі її сусідами є Ангола і Замбія, на сході Ботсвана, а на південно-сході ПАР. Територія країни рясніє гірськими височинами, а з заходу відчувається гаряче дихання пустелі Наміб. Мальовничі краєвиди тропічних джунглів на півночі різко контрастують з південно-східними пустельними ландшафтами, де згідно з традиціями своїх предків, у невеликих хатинах, серед пісків і рідкісних дерев, досі живуть місцеві племена, що не мають нічого спільного з сучасною цивілізацією.

Особливості. Намібія є однією з найбільш колоритних країн чорного континенту. Тут переплітаються традиції і культура різних народностей, а рівень життя населення і розвитку інфраструктури в регіонах, абсолютно різний. В державі існує республіканська форма правління на чолі з президентом. Однією з основних галузей є добувна промисловість. Землі Намібії надзвичайно багаті на природні ресурси. Здавна тут добувають алмази, золото, мідь, олово, срібло, вольфрам і природний газ. Близько 50 % населення зайнято в сільському господарстві та тваринництві. На узбережжі Атлантики непогано розвинений рибний промисел.

Доходи серед громадян країни розподіляються вкрай нерівномірно, тому є різке поділ на багатих і бідних. У великих містах знаходяться численні фабрики, виробництва, торговельні та ділові центри, де працюють найбільш забезпечені верстви населення. Тим, кому пощастило менше, живуть на околицях цих мегаполісів і в околицях, мало придатних для житла нетрях. У пустельних областях, далеко від цивілізації, існують африканські племена, де гострий наконечник списа відіграє роль головного засобу видобутку їжі, а побут людей нічим не відрізняється від способу життя, який вели їх предки століття тому. В останні роки в республіці активно розвивається туризм. Будуються нові комфортабельні готелі, покращується якість послуг, розвивається інфраструктура. Для іноземних гостей організовуються різні екскурсійні сафарі-тури і екстремальні розваги. Рівень тривалості життя в Намібії один з найвищих в Південній Африці. Непогано йде справа з освітою, а ось за кількістю ВІЛ інфікованих республіка входить в «світову десятку». Етнічний склад представлений в основному чорношкірим населенням, а також невеликою кількістю метисів і білих. Головною релігією в країні є християнство. 

Намібія
Намібія

Загальна інформація. Площа території Намібії займає більше 825 000 кв. км, а чисельність населення становить близько 2 200 000 чоловік. Найбільш поширеними мовами служать місцеві африкаанс, ндонга, герреро, нама, а також німецька та англійська. Національна валюта - намібійської долар. Час відстає від московського на 2 години. Часовий пояс UTC+1. Переведення годинників на літній і зимовий час у республіці не проводиться. Телефонний код +264.

Короткий екскурс в історію. У першому тисячолітті нашої ери тутешні землі населяли племена бушменів і готтентотів, а потім банту, овамбо і інші африканські народності. Європейці ж стали розміщатися тут набагато пізніше, ніж в інших регіонах Африки. Тільки в 1878 році, місто Уолфіш-Бей виявився першим, хто був приєднаний до Капської колонії Великобританії. Незабаром, багатий німецький бізнесмен викупив ділянку землі у місцевого племені, а на початку 90-х років XIX століття майже всі намибийское узбережжі стало належати Німеччині. Згодом, місцеві племена не раз влаштовували повстання з метою вигнати колонізаторів зі своєї території, але всякий раз вони закінчувалася лише масовою загибеллю повсталих. Після закінчення Першої Світової війни Намібія перейшла під контроль ПАР і в країні почався режим апартеїду, яке тривало до 1988 року, поки влада Південно-Африканської республіки, під тиском міжнародного співтовариства, не були змушені припинити своє правління і через 2 роки Намібія проголосила про свою незалежність.

Клімат. На території Намібії переважає жаркий сухий клімат. Він поділяється на два сезони: річний, з жовтня по квітень і зимовий, з травня по вересень. Влітку температура повітря регулярно зашкалює за +40, а взимку обмежується цілком комфортними +25. У нічний час доби різниця температур може досягати 15-20 градусів, що особливо яскраво виражається в пустельній місцевості. Дощі періодично йдуть в літні місяці, а взимку їх не буває зовсім. Найбільш оптимальним періодом для поїздки є проміжок з листопада по квітень.

Віза і митні правила. Для громадян СНД, які відвідують Намібію віза не потрібна. Категорично заборонено вивезення мінералів, алмазів та інших дорогоцінних каменів. Теж саме стосується слонячих бивнів і виробів зі слонової кістки. На вивіз шкур тварин необхідно пред'явити відповідний дозвіл.

Як дістатися. Безпосадкових перельотів в Намібію з Росії і СНД немає, тому в будь-якому випадку треба робити пересадку в одному з європейських міст або у ПАР. Звичайно, час такого перельоту, без урахування стикування, становить 14 годин. Можливі також варіанти морського шляху на круїзному лайнері, багато з яких, в ході свого маршруту, заходять в портові міста країни. Центральним з них є Уолфіш-Бей.

Транспорт. Внутрішня транспортна мережа в республіці розвинена досить погано. Часто трапляються накладки і зміни в розкладі. Найпоширенішим засобом пересування служить автобус, в тому числі приміський. Між регіонами країни також налагоджено залізничне сполучення. Але для білих людей громадського транспорту в цій країні не існує. Можна орендувати автомобіль в будь-якому великому населеному пункті, при цьому варто врахувати, що рух тут лівосторонній, а якість доріг в цілому хороше. Туристам також можна забронювати екскурсію і по всій країні переміщатися на туристичному автобусі.

Пам'ятки Намібії

  • Сафарі в Намібії

Найцікавіше в Намібії. Країна розділена на 13 областей зі своїми адміністративними центрами. Столичний статус належить місту Віндхук, який розташований на висоті понад 1600 метрів над рівнем моря. Тут зосереджені основні виробництва, культурні, адміністративні та освітні установи. Також у столиці знаходиться єдиний в країні ботанічний сад, з безліччю рідкісних екзотичних рослин. Серед інших великих міст виділяються порт в Уолфіш-Бей, Катима Мулило, на мальовничих берегах річки Замбезі, Свакопмунд, відомий своїми піщаними пляжами, які омиваються водами Атлантичного океану, Марієнталь на річці Фіш-Рівер і Очіваронго, де розміщується єдина в республіці крокодиляча ферма. В якості туристичних маршрутів любителям подорожей пропонується відвідати величну пустелю Наміб, загадковий Берег Скелетів, між річками Кунене і Угаб, національні парки Етоша, Ватерберг-Плато і ще більше 20 заповідників, що розкинулися по безкрайніх просторах Намібії. 

Намібія приваблива з усіх боків. Численні екскурсійні маршрути, різноманітність тваринного світу, багата історія, своєрідна культура і традиції Африки, загадкові простори пустелі Наміб і чудові ландшафти національних парків, в поєднанні з певною мірою екстриму, дарують мандрівникам незабутні відчуття, змушуючи назавжди запам'ятати цю незвичайну країну, розташовану в південній частині чорного континенту.

Кухня. Для любителів екзотичних кулінарних шедеврів, кухня Намібії стає справжньою віддушиною. У міських ресторанах і кафе увазі відвідувачів пропонується велика кількість страв, включаючи такі виняткові твори як м'ясо антилопи, крокодила, страуса, зебри та інших диких тварин. В якості своєрідного делікатесу можна спробувати смажених комах або яйця всіляких видів пернатих. Широкий вибір сортів пива місцевого виробництва.

Шопінг. Магазини і торгові центри у великих містах працюють щодня і іноді без вихідних, хоча в більшості випадків, в останні дні тижня вони закриті для відвідувачів. У сувенірних крамничках, які є практично скрізь, від столичного Віндгук до територій національних парків, можна купити будь-які товари за цілком помірними цінами.


Материки:
Океани: