Четвер, 25.04.2024, 20:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Румунія знаходиться в південно-східному секторі центральної Європи. На півночі країна межує з Україною, на сході - з Молдовою. Спільний кордон Румунія також має з Угорщиною, Сербією і, звичайно, Болгарією.

Особливості. Туризм в Румунії є важливою ланкою економіки. Різноманітність природного ландшафту, достаток пам'яток історії та культури, відкриває широкі горизонти приїжджають для активного відпочинку, лікування і походів. Всього в Румунії можна нарахувати близько 1700 мінеральних ключів і озер, що мають цінне оздоровчий вплив. До основних зон туризму в Румунії потрібно віднести Чорноморське узбережжя, потім гірські масиви Трансільванії і Східних Карпат, окремо відзначити Ведмежу і Крижану печери, ущелини Біказ.

Загальна інформація. Румунія розташовується на території площею 238 тис. кв. км, з чисельністю населення 21 млн. чоловік. Офіційний мова - румунська. Грошова одиниця - лей (RON). 100 RON = $30.43. Час в Румунії відстає від московського на 1 годину влітку і на 2 години взимку. Часовий пояс UTC+3 влітку і UTC+2 взимку. Мережеве напруга 230 В при частоті 50 Гц, типи розеток C, F. Телефонний код країни +40. Інтернет-домен .ro.

Короткий екскурс в історію. У давні часи територія сучасної Румунії була заселена даків, які були видатним народом, хоч і не дуже відомим. Будучи багатою природними ресурсами, у 106 році н.е. римляни захопили ці землі, які стали частиною Римської імперії. У ранньому Середньовіччі в районі, відомому зараз, як Трансільванія, селилися угорці, ця територія в кінцевому рахунку стала частиною Угорського Королівства. Починаючи з 15-го століття князівства, а також Молдова впали під владою Османської імперії. За короткий період в 1600 році, Михайло Хоробрий об'єднав три князівства, ставши по суті правителем об'єднаної Румунії, але ненадовго. Румунські національні рухи прокотилися в Трансільванії в кінці 1700-х, і по Карпатам, а потім Трансільванія об'єдналися з Східної Молдовою у Румунію. Під час Першої світової війни, Румунія дотримувалася нейтралітету, але після вступила у війну і була розбита німецькими військами, і з підтримкою Російської імперії відвоювала Трансільванію, приєднала Бессарабію, і була оголошена парламентська демократія. Під час Другої світової війни Румунія воювала на боці Німеччини, а після її закінчення потрапила під вплив СРСР. Після Румунської революції в 1990 році були проведені перші вибори в парламент. У 2004 році Румунія вступила в НАТО, а 1 січня Румунія - в ЄС.

Клімат Румунії характеризується як помірно-континентальний, з деяким впливом океанічних і морських циклонів, з яскраво і контрастно протікають чотирма сезонами року. Зима холодна, середня температура коливається від -2 до -15 градусів на рівнинах і в горах відповідно. Літо тепле, з середньою температурою +28 градусів. Весна й осінь характеризуються теплими днями та прохолодними ночами.

Віза і митні правила. Для громадян України та Росії необхідно оформити румунську візу для відвідин країни, список документів є на сайті посольства. Митні правила відповідають загальносвітовим вимогам.

Як дістатися. Авіаперельоти Москва - Бухарест здійснює авіакомпанія «Аерофлот» кілька разів на тиждень, в залежності від сезону. Час у польоті становить 2 години 45 хвилин. Залізницею можна дістатися на причіпному вагоні Москва - Бухарест, тривалість шляху складе 46 годин.


Транспорт. У великих містах громадський транспорт представлений сучасними автобусами, тролейбусами, в Бухаресті є метро. Часто міський транспорт буває переповнений, тому має сенс скористатися таксі.

Міста Румунії

  • Бухарест - столиця Румунії
  • Бистриця
  • Брашов
  • Клуж-Напока
  • Констанца
  • Плоєшті
  • Сігішоара
  • Сучава

Курорти Румунії

  • Бейле-Оланешть
  • Бейле-Тушнад
  • Ковасна
  • Мамая
  • Сленік-Молдова
  • Совата
  • Текиргиол

Лікувальні курорти Румунії

Інформація по Румунії

  • Готичне мистецтво Трансільванії
  • Принц Чарльз і його дому в країні Дракули
  • Румунія і пам'ятники ЮНЕСКО

Замок Пелеш, Румунія
Замок Пелеш, Румунія

Найцікавіше в Румунії

Пам'ятками Румунії по праву є середньовічні замки, в яких колись жили королівські нащадки і вельможні бояри. Монастирі Буковини зі стінами, прикрашеними зовнішніми фресками, дерев'яні церковні будови Марамуреш, собори готичного та романського стилю, мечеті мусульманських паломників в Бухаресті і селах Добруджі, залишки античних міст в Констанці здатні будити уяву мандрівників.

Ланцюг курортних містечок і містечок розкинулася уздовж всієї південній частині Чорноморського узбережжя. Це територія від Нэводари і Мамая на півночі країни, до Мангалії і Вама Столітті на півдні держави: Ефорія-Норд, Костинешти, Юпітер, Нептун-Олімп, Аурора, Сатурн, Венус. Два найголовніших міста узбережжя - Констанца і Мангалія щорічно приваблюють сотні тисяч туристів своїми відомими всьому світу курортами.

На висоті близько 1000-1350 м над рівнем моря в Карпатах приймають туристів відомі гірськолижні бази та курорти: серед них Синая, Пояна Брашовулуй, Предял, Пэлтиниш, Буштени. Сезон гірськолижників-спортсменів і любителів зазвичай протікає з грудня по березень.

В Румунії знаходиться майже одна третя частина всіх мінеральних джерел і термальних вод Європейських країн, тому лікувальні курорти Румунії користуються заслуженою популярністю завдяки невисоким цінам, якісному обслуговуванню та унікальним методикам. Найпопулярніший курорт в Румунії - курорт Сленік-Молдова. Він розташовується в румунській частині Карпат і знаменитий приємним м'яким кліматом, чистим повітрям і, звичайно ж, двадцятьма джерелами. Там же, в Карпатах, створена ціла мережа курортів з термальними джерелами (Бэиле-Фелікс, який поблизу Орадя, Бэиле-Херкулане і Джоаджа), на лікувальних грязьових озерах (курорт Ефорія-Норд з грязьовими ваннами на озері Текиргел, Ватра Дорней, Соват). Популярні мінеральні джерела Борсека, Ковасны, Бузиаша, Липовы.

Морські курорти у весняно-осінній період радують відвідувачів і відпочиваючих прекрасною погодою, пляжами і купанням піврічного періоду. Якщо серед приїжджають з'являються туристи з проблемами здоров'я, то їм пропонують лікування ревматичних, гіпотонічних, гінекологічних і шкірних захворювань. Лікувальний ефект досягається при використанні сапропелевих грязей. Пляжі в Румунії прекрасної якості, з чистим піском.

Мамая - приморська кліматична курортна зона, розташована на узбережжі Чорного моря, що має вікову історію існування. Морське повітря, м'який клімат комплексу забезпечили йому популярність серед туристів. Мамая популярна своїми великими пляжами, загальна протяжність яких близько 8 км. В лікувальних закладах курорту застосовують кліматотерапію, грязелікування і морські купання. Туристам надані комфортабельні готельні комплекси, вілли та кемпінги. Тут велика кількість прекрасних парків, сучасних кафе, ресторанів, клубів і спортивних майданчиків. Цілком можна по-справжньому захопитися водними видами спорту, навчитися керувати яхтою і ходити під вітрилом. На озері Сютгел можна побалувати себе рибною ловлею.

Бейле-Оланешть, Бейле-Тушнад, Ковасна, Совата, Текиргиол - далеко не повний перелік курортних місць Румунії, здатних подарувати яскраві враження та можливість відволіктися від повсякденних проблем.

Розміщення. Знайти житло в приватному секторі дуже легко, досить дістатися до залізничного вокзалу - це дешевше, ніж номер у готелі. Ціни на готелі 4-5* практично не відрізняються від інших європейських країн, але трійки можуть виявитися дешевше. У Румунії розвинений сільський туризм, створена національна асоціація власників гостьових будинків ANTREC, які пропонують житло більше, ніж в 900 населених пунктах.

Кухня. В основі національної румунської кухні лягли всілякі овочі і кукурудза. Дуже популярна так звана мамалига, представляє собою круто зварену кашу з кукурудзяної крупи. Її подають з різними підливою і добавками. Кулінари роблять з кукурудзяного борошна пудинги, запіканки і легкі закуски. Традиційним і популярним в румунської кухні вважається овочеве страву з коржиками мэлай. Широко представлені закуски зі свіжих овочів у вигляді теплих складних салатів з використанням яєць, сиру або бринзи, заправленими сметаною. Національними стравами також вважаються всілякі види традиційного супу-пюре «чорбэ». М'ясо готується і використовується гурманами у всіх видах і комбінаціях з іншими інгредієнтами. Особливої уваги і дегустації заслуговують румунські вина. Але краще побачити і насолодитися всім, ніж просто дізнатися і прочитати!

Шопінг. Румунське вино вважається хорошим сувеніром, а також різні настойки: сливова, яблучна. Дуже популярні вишиті скатертини, блузи, рукоділля. З Румунії часто привозять всілякі товари з тематикою «дракули»: кружки, тарілки, магнітики, вставні зуби.

Запобіжні заходи. Злочини у Румунії зазвичай обмежуються дрібними крадіжками, а в цілому подорожувати по країні безпечно.


Материки:
Океани: