Середа, 24.04.2024, 21:21
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Азорські острови - архіпелаг в Атлантичному океані, що знаходиться на відстані в 1460 кілометрів від Європи. Територіально архіпелаг є автономним регіоном Португалії.

На Азорських островах не часто побачиш наших туристів. З Росії немає прямих рейсів на Азори, щоб туди потрапити, треба спочатку дістатися до Португалії володіє островами, а потім авіарейсом з Лісабона близько двох годин летіти в бажане місце відпочинку. Вся принадність у тому, що на Азорах немає такого туристичного буму як на Канарах, Бермудах або Сейшелах. В основному як місце відпочинку ці чудові острови обрали туристи з Північної Європи, данці, шведи, норвежці.

У Азорский архіпелаг входять 9 островів діляться на 3 групи. Східна група складається з островів Сан-Мігел, Санта-Марія і невеликих острівних утворень званих Формігаш. У центральну групу входять острови Піку, Сан-Жоржі, Фаял, Грасіоза і Терсейра. Острови Корву і Флоріш складають північно-західну групу. Адміністративний центр Азорського архіпелагу р. Понта-Делгада знаходиться на острові Сан-Мігел.

На архіпелазі переважає морський субтропічний клімат з помірною кількістю опадів. У середньому температура в літній період 24-26 ° C. Зима м'яка комфортна 17-20 ° C. Взимку температура води +17 ° влітку 23-24 ° C. Кращий час для відвідин островів червень-вересень, в цей період переважає суха малохмарна погода.

Азорські острови були відомі ще в античну епоху. Імовірно їх відкрили фінікійські мореплавці, пізніше Азори відвідували карфагеняни, про що свідчать знайдені на о. Корву монети карфагенської карбування.

Відомі Азорські острови були так само арабським мореплавцям, а в IX столітті острів відвідували кораблі норманів. Вперше Азорский архіпелаг був позначений на іспанських та італійських морських картах відносяться до XIII століття. Першим з португальських мореплавців, причалити до берега Азорських островів в 1427 році, був капітан Діогу Сільвеш. На той момент острови були досі нежилі.

Початок заселення Азорських островів припадає на 1439 в основному вихідцями з Португалії та Іспанії пізніше там з'явилися переселенці з Фландрії і Франції.

Христофор Колумб так само побував на острові Санта-Марія 1493 р. повертаючись з Америки. Він навіть побував на месі в місцевій церкві. Там знаменитий мореплавець навіть піддався арешту, спочатку місцева влада прийняли його за пірата. Коли помилка з'ясувалася, знаменитого мореплавця звільнили.

Вдале розташування архіпелагу призвели до того, що в XVII столітті Азори набувають важливого торговельно-економічне значення, перебуваючи на перетині торгових шляхів між Америкою, Індією та Європою. Велике скупчення різних кораблів з цінними вантажами стало приводом для частих нападів піратів на узбережжі островів.

З 1976 року Азорські острови отримали статус автономії у складі Португалії. Основними статтями доходу Азор, є рибальство, землеробство і скотарство. На островах практично відсутні промислові підприємства, що благотворно відбивається на їх екології.

Азорські острови
Азорські острови

Азорский архіпелаг має вулканічне походження, що у великій мірі вплинуло на природу островів. Ландшафт островів вигадливий і різноманітний чорні річки застиглої лави, поєднуються з екзотичною рослинністю і красою небесно-блакитних озер утворилися в кратерах вимерлих вулканів. Природа в первозданному вигляді з її дикої і незайманою красою, ще не порушеної цивілізацією - це Азорські острови! Тропічна й субтропічна рослинність тут межує з рослинністю помірних широт. Долини островів потопають в яскравій тропічній зелені, часто розбавленою яскравими фарбами екзотичних квітів, схили гір покриті величними кедрами, соснами і секвоями.

Азорські острови - це рай для екологічного туризму. Навіть слабо розвинена інфраструктура відпочинку не завадить відчути всю красу Азор. Більшість відпочиваючих тут туристів знають що шукають. У першу чергу спокій, тишу, можливість наодинці побути з природою насолодиться її красотами і властивої цим островам неповторною екзотикою. Азорські острови це мрія любителів дайвінгу, серфінгу, підводного полювання, риболовлі та екологічного туризму.

Материки:
Океани: