Субота, 08.02.2025, 20:58
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Британська територія в Індійському океані розташовується трохи південніше республіки Мальдіви і складається з архіпелагу Чагос, до складу якого входить понад 60 островів різних форм і розмірів. Він знаходиться між Африкою та Індонезією, представляючи собою один з найвіддаленіших ділянок суші, що розміщуються серед просторів Індійського океану.

Особливості. На сьогоднішній день, дана Британська територія є виключно військовим об'єктом, де проживає цивільний персонал британської та американської військових баз. Серед цього персоналу присутні також маврікійци і філіппінці, які працюють на контрактній основі і займаються технічним обслуговуванням бази. Якихось промислових та виробничих заводів або фабрик тут немає. Історично, на ці землі претендувало відразу кілька держав, але зараз територія підвладна комісару міністерства закордонних справ Великобританії, фактичним представником якого є командувач британськими збройними силами, що знаходиться на найбільшому острові архіпелагу - Дієго-Гарсія.

Загальна інформація. Площа британської острівної території становить всього 60 кв. км. Чисельність населення, що не проживає тут на постійній основі, близько 3 500 осіб. Головним мовою на островах є англійська. Національна валюта - долар США і англійські фунти. Часовий пояс UTC +6. Телефонний код країни +246.

Основні регіони. Архіпелаг Чагос, разом з безліччю рифів і маленьких ділянок суші його оточуючих, формує вигляд Британської території в Індійському океані. Він складається з 7 атолів, де в ролі центрального виступає Дієго-Гарсія, у свою чергу сформований з 4-х островів і займає площу не багатьом більше 27 кв. км. З 1973 року там розміщується американська військова база. Військові ж сили Великобританії складають лише невеликий гарнізон. Інші 6 атолів, включаючи Егмонт, Перос-Баньос, Саломон, Банку Великий Чагос, риф Бленхайм і Банку Спікерс, не заселені і являють собою частину тропічного природного оазису даного архіпелагу.

Британська територія в Індійському океані
Британська територія в Індійському океані

Короткий екскурс в історію. Вперше, для решти світу, ці береги відкрив знаменитий португальський мореплавець Васко да Гама, а в XVIII столітті вони були офіційно оголошені французами, як частина колонії Маврикій. Проте вже в 1814 році територія була передана Великобританії, після чого, аж до наших днів, Маврикій постійно пред'являє свої права на острівні землі. До 60-х років минулого століття тут проживали місцеві жителі, які називають себе чагосцамі. Вони займалися сільським господарством і рибним промислом, але перед розміщенням американо-британської військової бази, всі остров'яни піддалися виселенню з отриманням мінімальних посібників. Острів Дієго-Гарсія британці віддали в оренду США, яка закінчується через кілька років. Протягом останнього часу військова база застосовувалася за призначенням в ході війни в Перській затоці на початку 90-х років, Афганської війни 2001-го і війни в Іраку в 2003-му. Багато корінні жителі, кілька десятиліть тому вимушені покинути архіпелаг, довгий час пред'являли претензії британському уряду з приводу заборони на повернення і навіть були почуті. Тепер корінні остров'яни мають можливість відвідувати батьківщину, природно, поки ще без права на проживання.

Клімат. У регіоні панує морської тропічний клімат. Протягом всього року тут дмуть вітру, а середня температура повітря з січня по грудень коливається навколо позначки +26 - +28 градусів. Опадів випадає досить багато, але основна їх частка припадає на період з листопада по лютий. Нерідкі природні катаклізми у вигляді штормів і сильних вітрів, обдуває незахищені острівні береги архіпелагу.

Віза і митні правила. Потрапити на Британську територію в Індійському океані можливо тільки за спеціальним запрошенням британського уряду або будучи корінним чагосцем, які мають документальні свідчення, що підтверджують факт місця народження.

Як дістатися. Транспорт. На острові Дієго-Гарсія, що входять до складу архіпелагу Чагос, мається військовий аеропорт, що складається з однієї смуги довжиною в 3 км. Він приймає важкі бомбардувальники і інший повітряний транспорт, який має відношення до повітряної авіації США і Великобританії. Також, дістатися до островів можна по водних просторах Індійського океану. По суті, самолетная двосмугова автострада є єдиною внутрішньої дорогою на архіпелазі. В іншому, якихось придатних для їзди доріг у межах суші тут немає, а в ролі єдиного виду «громадського» транспорту виступає велосипед.

Інфраструктура. Зрозуміло, на Британської території в Індійському океані відсутні загальнодоступні блага цивілізації, але є кілька радіостанцій, є телеканал і супутниковий зв'язок, що дозволяє військовослужбовцям зв'язуватися зі своїми сім'ями на батьківщині по телефону і за допомогою інших засобів зв'язку. Головною ж статтею доходів в регіоні є продаж ліцензій на лов риби, в навколишньому британську територію водному просторі. Ліцензії ці продаються в Лондоні і користуються величезним попитом у любителів риболовлі.

Британська територія в Індійському океані входить до числа найбільш віддалених і маловідомих шматочків суші на нашій планеті, звертаючи увагу мандрівників своєю загадковістю і екзотичним місцем розташування.

Материки:
Океани: