П`ятниця, 29.03.2024, 12:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Британські Віргінські острови розташовуються в північно-східній частині Карибського басейну і є британської заморської територією. Вони являють собою мальовничий архіпелаг, що складається з 36 великих і маленьких острівців, де місцеве населення живе за британськими законами, і дотримується британські традиції. Загальна площа британської частині архіпелагу займає 153 квадратних кілометри. Ще 344 належать США. До появи на тутешніх берегах Христофора Колумба, в 1493 році, тут жили індіанські племена, які освоїли ці землі незадовго до приходу сюди європейців. Згодом, частина з них була знищена колонізаторами, а комусь вдалося покинути ці краї. У різні роки острова розглядалися в якості колонії багатьма європейськими державами, включаючи Іспанію, Францію, Данію і Англію. У результаті, до 1680 Британія зайняла значну територію архіпелагу і стала розвивати тут плантації цукрової тростини, привозячи сюди рабів з африканського континенту. Після скасування рабства в середині XIX століття, на тутешні цукрові угіддя британцями стали залучатися контрактники з країн південно-східної Азії та Португалії. На даний момент, більше 80% населення Віргінських островів є представники африканської раси. Всього ж чисельність британської частині архіпелагу становить приблизно 25 тисяч осіб.

Найбільшим островом регіону є Тортола. Там проживає переважна більшість усього населення британської частини Віргіни. Розміри Тортоли дорівнюють 19 кілометрам в довжину і 5 в ширину. Острів виник в результаті виверження вулкана, мільярди років тому. Досі ця зона вважається сейсмічно активною, і тут регулярно відбуваються незначні землетрусу. За офіційною статистикою, добробут жителів Британських Віргінських островів, вважається найвищим у східному регіоні Карибського басейну. На Тортоле розташовано безліч фінансових корпорацій, а офіційною валютою тут є американський долар. Чудові піщані пляжі узбережжя, включаючи найвідоміший з них, Cane Garden Bay, частково формують берегової рельєф острова, завдяки чому тут відмінно розвинена туристична індустрія і Тортола щорічно відвідують сотні тисяч любителів яскравого сонця і теплих хвиль Карибського моря. Красива природа, різноманітний підводний світ і комфортабельні сучасні готелі, з кращого боку характеризують цей незвичайний шматочок раю на британській землі.

Британські Віргінські острови
Британські Віргінські острови

Столицею Тортоли, а за сумісництвом і всіх Британських Віргінських островів, є відомий Род-Таун. Він розташований в середній частині південного узбережжя острова, з населенням трохи більше 9 тисяч осіб. Білосніжні яхти, щодня швартується біля столичного причалу, створюють неповторний образ міста, який багато хто вважає центром туризму в даному регіоні. Головна визначна пам'ятка Род-Тауна - це будинок міської в'язниці на Main Street, чудово збереглося з середини позаминулого століття. На самій вулиці розташовані численні магазини і сувенірні крамнички, а також бари та ресторани, з вікон яких можна поспостерігати за мляво поточної життям городян, і насолодитися дивовижними ландшафтами столиці та її околиць. Центр Род-Тауна прикрашає чудовий ботанічний сад О'Ніл, трохи більше двадцяти років тому отримав статус національного парку. Серед історичних об'єктів особливої ​​уваги заслуговують фортеці «Форт-Джорж» і «Форт-Берт», колись служили захистом місту від регулярних піратських набігів.

Другим за величиною островом британського архіпелагу є Анегада, що займає площу в 38 квадратних кілометрів. Це єдиний острів регіону, що має коралове походження. Він відрізняється від інших своєю плоскою формою і рівнинною місцевістю. Його територію покривають солоні водойми і пишна зелена рослинність, чудово поєднується з бірюзовими водами Карибського моря. У тутешніх водах водиться кілька унікальних видів морських черепах і ряд інших представників сімейств багатого підводного світу Віргінських островів. Але не тільки морські особини облюбували ці місця. Анегада дуже популярна і серед дайверів, які щороку відвідують віргінські курорти в надії виявити на морському дні останки піратських кораблів, що борознили простори Карибського моря століття тому.

Третій за габаритами острів британської частині архіпелагу - Вірджін-Горда. Його населення обмежується всього трьома тисячами людей при загальній територіальної площі в 21 квадратний кілометр. Столиця острова, місто Спеніш-Таун, вважається частиною Ямайки і найбільшим адміністративним центром округу Сент-Кетрін. Верджін-Горда відомий своїми вулканічними пейзажами, що утворилися в ході виверження підводного вулкана багато століть тому. Найкрасивіша ландшафтна зона знаходиться на південній стороні затоки «Девіл-Бей», де титанічні валуни в поєднанні з лісистими схилами утворюють своєрідний лабіринт з ущелин, гротів, водойм і природних басейнів, які називають «ваннами», за їх незвичайну форму.

На Британських Віргінських островах панує тропічний пасатний клімат, виражений двома посушливими сезонами. Тропіки створюють додаткову вологість і хоч градус не так високий, спека відчувається завжди. Температура повітря стабільна протягом усього року, від +22 до +29 градусів. Однак сильні урагани, що обрушуються на узбережжі в період з липня по жовтень, не дозволяють засмагати на пляжних курортах цілий рік. Періодичні землетруси трапляються на островах регулярно, але катастрофічних наслідків вони не мають. На жаль, велика кількість туристів, які щороку відвідують Британські Віргінські острови, стало причиною поступового скорочення тваринного і рослинного світу архіпелагу, що невідпорно позначається на його екології. Втім, гостей цього регіону більше приваблюють піщані пляжі, екзотичні морепродукти і тропічні пейзажі, якими так багаті ці місця.

Материки:
Океани: