П`ятниця, 26.04.2024, 06:43
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Коморські острови розташовуються у теплих водах Індійського океану між Мадагаскаром і Мозамбіком. Цей вулканічний архіпелаг складається з безлічі маленьких шматочків суші, мальовничих коралових рифів і чотирьох великих островів: Нгазиджа, Анжуан, Мвали і Маоре. Символом крихітного держави є вулкан Картала, висота якого становить понад 3600 метрів. Природа цих місць відрізняється багатством флори і фауни, пишною тропічної рослинністю і гористостью рельєфів. Унікальні види птахів і рідкісні тварини у великій кількості населяють густі ліси архіпелагу.

Довгий час Комори перебували у колоніальному володінні Франції, що позначилося на архітектурному вигляді міст, культуру та традиції місцевих жителів. На сьогоднішній день це одна з найбідніших країн на планеті. Понад 60% населення живе за межею бідності, а в силу обмеженість природних ресурсів, Комори змушені існувати за рахунок допомоги від іноземних держав. Серед основних галузей діяльності тут фігурують сільське господарство, а також рибна і парфумерна промисловість. На плантаціях активно вирощують різні фрукти, гвоздика, ваніль, кассава, цукровий очерет, в достатку ростуть кавові і кокосові дерева. Всі основні продукти харчування поставляються сюди з-за кордону. Провідною релігією є іслам, а з тих 700 тисяч чоловік, що проживають на островах, близько 80 % становлять люди, які мають африканські або арабське коріння.

Острів Маоре, Комори
Острів Маоре, Комори

Згідно з історичними даними, перші поселення на цих землях з'явилися ще в V столітті до нашої ери, а європейський інтерес до архіпелагу почав зростати в кінці XVI століття, після того, як тут побував голландський мандрівник Корнеліс де Хаутман. До цього моменту острова активно використовувалися піратами в якості морської бази, а також сюди мігрували і облаштовувалися мешканці сусіднього Мозамбіку. Після захоплення острова Маоре французами, у 1841 році, з плином часу вся територія архіпелагу відійшла у володіння цієї країни, а в 1912 році Комори були приєднані до Мадагаскару. До другої половини минулого століття архіпелаг вважався заморською територією Франції, поки влітку 1975 року не був визнаний незалежною республікою. При цьому острів Маоре, також відомий як Майотта, по сей день розміщує на своїй території морську військову базу Французького легіону. Будучи автономною областю, Комори зі своїм власним адміністративним устроєм має статус заморського департаменту Франції. Через 25 років після цілого ряду державних переворотів і політичних перестановок в уряді, була схвалена нова конституція і країна стала називатися Союзом Коморських Островів. Досі серед жителів Комор дуже багато безграмотних і людей з низьким соціальним статусом. Якість життя в силу обмеженості коштів і високого рівня безробіття, надзвичайно низька. Слабо розвинене охорону здоров'я, не використовуються ресурси для розвитку туристичної сфери.

Комори
Комори

Найбільшим містом і столицею Коморських островів є Мороні, розташований на західному узбережжі острова Нгазиджа. Він рясніє витонченими мечетями і невисокими будинками, побудованими в традиційному східноафриканському стилі. Головними його пам'ятками є вулкан Картала, добре помітний з будь-якої точки столиці і барвистий міський ринок, де до послуг покупців надається найширший вибір товарів, включаючи фрукти, одяг і всілякі сувеніри. В околицях міста багато простих селянських хатин, укритих широкими пальмовим листям в поєднанні з густою травою. Сам острів охоплений буйною тропічною рослинністю, представляючи собою яскравий і барвистий ділянка суші, що виділяється на тлі блакитних вод Індійського океану, що омивають його піщані пляжі. У свій час, тут існував султанат Мороні і до XVI століття острів вважався процвітаючим портом, куди регулярно припливали купці з арабських держав, щоб здійснити вигідні угоди.

Крім Мороні, на острові Нгазидже є ще кілька міст і сіл. Вони набагато менше за площею, але теж представляють інтерес для туристів, вперше опинилися на цьому екзотичному острові. У районах Итсандра і Нгвала розміщуються шикарні піщані пляжі, на яких, на жаль практично не розвинена туристична інфраструктура. Протягом усього західного узбережжя острова, підносяться готелі та ресторани, але більшість з них були побудовані ще в колоніальний французький період, тому далеко не всі з них відповідають сучасним вимогам. Пляжі майже не обладнані і являють собою дику місцевість, в якій, тим не менш, полягає їх головна чарівність. Всього в шести кілометрах від Мороні розташована маленька рибальське село Итсандра, відома прекрасною береговою лінією, чистим дрібним піском і народними танцювальними традиціями, підтримуваними досі місцевими жителями. В якості одного з найбільш оптимальних туристичних маршрутів на Коморах рекомендується саме Нгазидже.

Серед інших островів архіпелагу самим мальовничим і кращим для пляжного відпочинку вважається Мвали. Він рясніє чудовими тропічними лісами і кокосовими гаями. У чистих прозорих водах мешкають рідкісні види риб, а на тутешніх плантаціях вирощують каву, какао та інші зернові культури. На острові Анжуан знаходиться другий за величиною місто архіпелагу, Муцамаду. Тут розкинувся великий морський порт, є кілька магазинів і безліч невисоких житлових будинків, повною мірою характеризують економічний рівень держави. Величезне значення для флори і фауни архіпелагу має Морський резерват Ниумачуа, поблизу острова Чиссиу-Оуэнефу, що перебуває під охороною держави.

На Коморських островах панує тропічний мусонний клімат. Середньорічна температура повітря тут становить +26 градусів. З травня по жовтень тут сухо і жарко, а з листопада по квітень, йдуть тропічні зливи, що супроводжуються вітрами. Стовпчик термометра при цьому, як правило, стабільно перекриває позначку +30. На архіпелазі поширена малярія, тому перед поїздкою на острови варто завчасно вжити відповідні заходи. Головним достоїнством Комор є казкова природа, а також багатство флори і фауни. Проте недостатньо розвинена туристична індустрія, в поєднанні з обмеженими фінансовими можливостями, поки не дає екзотичним островам стати процвітаючим пляжним курортом в регіоні Карибського басейну, що втім, не заважає тисячам шанувальникам еко-туризму, щорічно приїжджати на береги Коморского архіпелагу.


Материки:
Океани: