Середа, 24.04.2024, 19:40
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Майотта розташовується в західній частині Індійського океану, між Мозамбіком та Мадагаскаром, входячи в групу Коморських островів розташовується в мозамбікській протоці. Майотта - це заморський регіон Франції являє собою архіпелаг в архіпелазі, що складається з двох основних островів: Гранд-Тер, що означає «Велика земля», і Памандзи, також відомий як Петіт-Тер.

Основними сферами діяльності цієї невеличкої острівної держави є сільське господарство і рибальство. Все продовольство і промислові товари імпортуються в країну з Європи. Чисельність населення становить менше 200 000 чоловік. З сучасної історії Майотты відомо, що в 1500 році на цих землях висадилися арабські мореплавці заснували тут султанат Маути. У 1832 році на островах запанував володар Мадагаскару, а протекторатом Франції архіпелаг став з 1843 року. Дещо пізніше до нього приєдналися інші Коморські острови. Сьогодні країна живе повністю за французькими законами і за рахунок французької дотації, жителі говорять французькою мовою, а ось головною релігією є мусульманство. За річним приростом населення Майотта займає 8-е місце в світі. Етнічний склад країни широко представлений народністю махоров - нащадками арабів, змішаних з неграми і малагасийцами.

Центральним островом архіпелагу є Гранд-Тер, довжина якого становить 39 км при ширині 22 км. На ньому ж розташована столиця країни - Мамудзу, розділена на три округи з які входять в їх склад 6 населеними пунктами. Місто являє собою традиційне архітектурне поєднання східного і колоніального стилів. Невисокі будинки з вузькими вуличками, що потопають в густої зеленої рослинності, формують його незадовільний зовнішній вигляд. Історичних і культурних пам'яток тут зовсім небагато. Основна визначна пам'ятка - це комплекс поховань королівських осіб, що утворився тут в XVII - XVIII столітті. Виділяється також відреставрована мусульманська мечеть і кілька характерних східних ринків, що продаються там сувенірами, коштовностями, прикрасами та іншими товарами. Багато будівлі прикрашені яскравими графіті, що символізують ставлення до ісламської релігії. Навколо острова Гранд-Тер красуються численні коралові рифи, біля підніжжя яких плавають рідкісні види морських мешканців. Для справжніх цінителів дайвінгу, тутешні води - справжня відрада. Такі культури як ваніль, кориця і копра, активно вирощувані на острові, вважаються головним доходом від експорту країни і використовуються в парфумерній промисловості. Острів рясніє тропічною рослинністю і 90 % її поверхні покрита джунглями. Тут повною мірою можна оцінити красу природних пейзажів і насолодитися єднанням з навколишнім середовищем.

До Мамудзу, столицею Майотты було місто Дзаудзи, на острові Петіт-Тер. Це третій за величиною місто заморського департаменту Франції. Він знаходиться на невеликому скелястому півострові, звідки відкриваються казкові краєвиди на безкраї простори Індійського океану. Недалеко від нього розташований і єдиний міжнародний аеропорт країни. За своїми габаритами Петіт-Тер помітно поступається Гранд-Теру, але має не меншим достатком природних красот і екзотичної живності. Він являє собою широку останцовую скелю висотою близько 120 метрів, що піднімається приблизно в 2.5 км на схід від «Великої землі». Пляжі Майотты дуже привабливі своєю широкою береговою лінією і блакитного кольору морськими хвилями, накатывающими на неї. В силу того, що туристична інфраструктура в країні розвинена поки не найкращим чином, не обладнані пляжі і у відсутності характерних для цивілізації класичних атрибутів пляжного відпочинку, виглядають особливо романтично. Між тим прибережні води двох островів архіпелагу не такі безпечні, як може здатися на перший погляд. В лагуні Мозамбікського протоки водиться чимало отруйної живності і різних морських істот, які ведуть себе досить агресивно по відношенню до тих, хто без відома впроваджується в їх водний простір. При зануренні варто приділити особливу увагу численним морським їжакам і так званим донних риб, спинні хребти яких представляють не меншу загрозу, ніж голки їжаків.

Майотта
Майотта

Гранд-Тер і Петіт-Тер, а також інші острови Коморского архіпелагу, пов'язані між собою за допомогою поромного сполучення. Правда, якщо острова Майотты знаходяться один від одного в безпосередній близькості, то інші Комори на більш далекій відстані. Обидва острови обладнані сучасними автотрасами, за якими регулярно курсують рейсові автобуси, тому з переміщенням між пунктами призначення ні туристи, ні місцеві жителі проблем не відчувають. Основними заняттями остров'ян є рибальство і сільське господарство. Туризм в країні поки розвивається повільно, в силу значної віддаленості від материка. Втім, роботи в цьому напрямку ведуться і ця сфера діяльності, можливо теж, незабаром, стане основною на цій заморської території Франції.

На Майотте переважає тропічний морський клімат. У році розрізняються два сезони: з листопада по квітень, теплий і вологий, а з травня по жовтень, сухий і прохолодний. Під час вологого сезону постійно йдуть дощі, принесені мусонами з Індійського океану, а середня температура повітря становить +36 градусів. У прохолодний сезон градусник термометра, як правило, не опускається нижче позначки +24, при цьому весь час сонячно і ясно. Спека нівелюється приємним океанським бризом, а в повітрі панує сприятлива атмосфера тиші і спокою. Майотта рекомендується любителям екзотики, віддають перевагу комфортний і приємний відпочинок в небагатолюдних місцях наодинці з природою. Для цих цілей заморські острови Франції, загублені на безкрайніх просторах Індійського океану між Африкою і Азією, підходять найкраще.


Материки:
Океани: