П`ятниця, 26.04.2024, 09:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Нідерландські Антильські острова, з жовтня 2010 року формально припинили своє існування, розташовуються у теплих водах Карибського моря і входять до складу Малої групи однойменного архіпелагу. За підсумками референдуму, що відбувся в жовтні 2010 року в Гаазі, острови Саба, Кюрасао, Бонайре, Сінт-Естатіус і Сінт-Мартен, формували територію Нідерландських Антильських островів, отримали дещо інший статус і тепер Сінт-Мартен і Кюрасао є автономними державами у складі Королівства Нідерландів, а решта острова виконують роль заморського департаменту тих же Нідерландів. При цьому кожен з них наділений власною виконавчої і законодавчої владою.

Природа архіпелагу вкрай різноманітна і насичена. Поверхня островів переважно вкрита густими тропічними лісами, серед яких найчастіше зустрічаються масштабні сільськогосподарські угіддя. Узбережжя обрамляють широкі піщані пляжі. Живність набагато більш широко представлена в північній частині країни, в той час як на півдні флора і фауна не так багата і різноманітна. Провідними прибутковими галузями країни є офшорна діяльність, туризм, переробка нафти і суднобудування. Незважаючи на широке поширення сільськогосподарських угідь, дана сфера приносить державі ледь помітний дохід, внаслідок низької родючості грунту. Місцеве населення в основному представлено людьми з темним кольором шкіри. Європейців ж в нідерландській частині Антильських островів небагато, хоча основними мовами тут вважаються англійська та голландська.


Нідерландські Антильські острови

Столицею і найбільшим містом архіпелагу є Віллемстад, населення якого становить близько 60 000 чоловік. Він знаходиться в мальовничій природної гавані острова Кюрасао і був заснований ще в 1634 році. Його міська архітектура повністю відповідає традиційному європейському стилю. Строкаті будинки різних кольорів колоритно виглядають на центральній портової набережній, а історичний район з його колоніальними будівлями та старовинними пам'ятками, додає витонченості і вносить романтичну атмосферу в образ столиці. Центр Виллемстада формується з двох головних районів: східної Пунды і західної Отробанды. Вони рясніють особняки XVIII - XIX століть споруди і буквально переповнені всілякими магазинами, затишними кафе і сувенірними крамничками. Один від одного їх відділяє водний простір, через яке перекинуто витончені мости, Конингин-Юлианабрюг і розвідний пішохідний Конингин-Эммабрюг. У гавані функціонує плавучий ринок, розташований серед барж і понтонів. При цьому він має презентабельний зовнішній вигляд і дуже зручний як для продавців, так і для покупців. Для любителів церковної архітектури цікавий старий єврейський район Схарло, з підноситься над ним синагогою Міква-Ісраель-Емануель, зведена у XVII столітті. Серед музеїв варто звернути увагу на музей Кюрасао, присвячений історії острова, Музей церкви форту Амстердам і Єврейський культурний історичний музей, що вносить певний колорит у культурне життя міста. У 1997 році Віллемстад був частково внесений у Всесвітній Список спадщини ЮНЕСКО.

Кожен з Нідерландських Антильських островів являє собою окремий світ зі своїми перевагами і недоліками. Так, острів Кюрасао славиться своєю мальовничою береговою лінією. Вона не тільки придатна для пляжного відпочинку, незважаючи на велику кількість крутих скелястих берегів, але і незмінно привертає численних дайверів, які бажають ближче познайомитися з підводним світом Карибського моря біля підніжжя барвистих коралових рифів, що обрамляють узбережжі. Майже всі пляжі на Кюрасао мають кам'янисте дно. Найпопулярнішими з них є Вестпунт, Кніп, Плейас-Кенапа і затишна мальовнича бухта Плейас-Джеремі, що ховається в тіні вічнозелених пальм і відрізняється бірюзовим кольором води. Окремої уваги заслуговує чи не єдиний піщаний пляж острова - Порт-Марі, а також Кас-Абан, де завжди зосереджено найбільшу кількість відпочиваючих. На пляжі Мамбо протікає бурхливе нічне життя, тому туристи, які не знають спокою в нічний час доби, регулярно відвідують саме це веселий містечко. У східній частині Виллемстада виділяється ще один піщаний пляж, Сікваріум-Біч, на якому також як і на Порт-Марі завжди вистачає шанувальників яскравого сонця і гарної засмаги. 

Острів Бонайре вважається вотчиною дайверів і любителів снорклінга. У прибережних водах живе близько 500 видів морської живності, включаючи морських черепах і молюсків, а також виростає приблизно 70 видів водоростей. Крім того, на поверхні острова можна побачити ящірок, летючих мишей, диких кіз і сотні видів птахів строкатих забарвлень, що зливаються з блакитними водами Карибського моря. Сінт-Естатіус відомий своєю пишною тропічної рослинністю і служить основою древнього згаслого вулкана, про що свідчить двоголова гора Маунт-Мазінга, є його частиною. Берегова лінія дуже скалиста й непридатна для купання. Головною визначною пам'яткою цих місць є місто Ораньєстад, оточений широкими рівнинами.

Острів Сінт-Мартен рясніє високими пагорбами, що спускаються до узбережжя, порізаному глибокими затоками і красивими лагунами. Рослинність в основному представлена сухими деревами і рослинами, включаючи пальми, кактуси і гібіскуси. Тваринний світ не відрізняється насиченістю і обмежується лише рептиліями, здичавілими домашніми тваринами і птахами. Вздовж острова тягнуться багатокілометрові лінії диких піщаних пляжів, на яких часом можна побачити поодинокі пари туристів, охочих відпочити далеко від міської суєти.

Самим екзотичним і недоторканим туристичної стопою ділянкою суші на архіпелазі вважається острів Саба. Тут повною мірою можна насолодитися багатством тропічної рослинності і різноманітністю тваринного світу. Такого буйства фарб, мабуть, немає ніде в нідерландській частині Антильських островів. Довгий час, аж до 70-х років минулого століття, це був ізольований зелений оазис, не знав ознак цивілізації. Тепер же, Саба цілком придатний для життя острів з житловими масивами, школами англійської мови, нечисленними готелями і навіть власним міжнародним аеропортом під назвою Хуанчо-Ираускин, який відомий у світі, як аеропорт з самою короткою злітно-посадковою смугою, довжиною трохи більше 900 метрів. Незважаючи на те, що цивілізація все-таки не обійшла Сабу стороною, цей острів зберіг свою екзотичну складову і регулярно притягує на свої береги любителів еко-туризму.

На Карибському острові Антильських островів, що входять до складу Нідерландського королівства, панує тропічний морський клімат. Температура повітря протягом року залишається практично незмінною і складає в середньому від +25 до +27 градусів. Нічні коливання також незначні і рідко досягають різниці більше ніж 3-4 градуси по відношенню до денній температурі. Протягом всього року періодично йдуть дощі, іноді переростаючи в затяжні тропічні зливи, хоча бувають періоди, коли опади не випадають протягом тривалого часу. На всіх островах добре розвинена туристична інфраструктура. Прокладені дороги, побудовані сучасні комфортабельні готелі. Не рідко на островах проходять різні фестивалі та свята, що відзначаються дуже шумно і весело. Для любителів екзотики Нідерландські Антильські острови є одним з кращих місць на землі, де можна відмінно провести час, насолоджуючись яскравою природою і отримати масу вражень від перебування в одному з найбільш загадкових і привабливих куточків планети.


Материки:
Океани: