Середа, 24.04.2024, 07:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Острови Піткерн розташовуються у водах Тихого океану, включаючи в себе 5 островів, лише один з яких мешкаємо. На сьогоднішній день цей загадковий архіпелаг має статус заморської території Великобританії і вважається самою малонаселеній країною на планеті. Кілька років тому тут проживало всього 56 осіб. Острови були відкриті англійським мореплавцем і дослідником Філіпом Картеретом на початку липня 1767 року, а свою назву вони дістали на честь сина одного з офіцерів судна, першим побачив землю.

До 1790 року на Піткерні не було поселень, поки тут не висадилася команда всесвітньо відомого корабля «Баунті», що підняла на судні заколот і вирішила врятуватися від каральної експедиції британських властей на безлюдному острові. Таким чином, невелика колонія з кількох десятків осіб, включаючи членів команди, підсобних робітників з Таїті і декількох таїтянок, взятих з собою моряками в одному з портів, стали засновниками цілого держави. Архіпелаг включає в себе острова Хендерсон, Дюси, Сенді, Оэно та Піткерн загальною площею 47 км, але через відсутність прісної води до життя придатний тільки останній. Офіційною мовою тут є англійська, хоча швидше його можна назвати питкэрнским чинності змішання діалектів англійської і таїті, що робить цю мову унікальним і єдиним у своєму роді.

Хендерсон, острови Піткерн
Хендерсон, острови Піткерн

Найбільшим островом архіпелагу є Хендерсон, має коралову основу. Його довжина становить трохи більше 9,5 км при ширині близько 5. На ньому мешкає колонія рідкісних птахів, і знаходяться фосфатні поклади, досі не торкнуті людиною, завдяки чому острів був внесений до світового Списку спадщини ЮНЕСКО в 1988 році. Століття тому тут проживали стародавні полінезія, які залишили після себе масові захоронення та таємничі петрогліфи на скелях, а також безліч загадок, пов'язаних з їх існуванням і відходом з цих місць. З островом Хендерсон має зв'язок і знаменитий роман Олексія Толстого «Гіперболоїд інженера Гаріна», дії якого відбуваються саме на цій ділянці суші. Велика частина острова оточена значним кораловим рифом і рифовими масивами, а в північній його частині розташовані непогані піщані пляжі. На поверхні ростуть численні колючі чагарники з жорсткою травою, а на деревах в'ють гнізда птахи. В цілому Хендерсон майже не придатний для життя і представляє інтерес хіба що для любителів екстриму і дослідників флори і фауни. Приблизно раз на рік острів відвідують жителі архіпелагу, щоб запастися рідкісної деревину для виготовлення унікальних виробів, які стали уособленням Питкэрнских ремесел.

Острови Дюси, Сенді і Оэно є атолами вулканічного і коралового походження. Основою з них - Оэно, знаходиться в 143 км від Піткерн і має погану славу «острова корабельних аварій». Біля берегів атолу в різні роки тонули десятки кораблів, чиї останки на дні Тихого океану, сьогодні стали предметом пильної уваги дайверів. На поверхні Оэно виростає рослина Пандан, листя якого використовуються питкэрнцами для плетіння мішків. Поряд з цим недружнім ділянкою суші розташовується острів Сенді, що володіє густим тропічним лісом і прекрасним піщаним пляжем, обрамляють його узбережжі. На чималій відстані від атолу Оэно знаходиться атол Дюси, теж розбитий на кілька острівців, непридатних для життя. Єдине місто країни - Адамстоун, відповідно є її столицею, розташований на острові Піткерн і носить ім'я одного з лідерів острівної колонії, що утворилася після заколоту на судні «Баунті», Джона Адамса. Це найменша столиця в світі, чисельність якої складає трохи більше 40 осіб. Її головні визначні пам'ятки - це невелика церква, вибудувана місцевими близько двох століть назад, міська площа і дзвіниця. Незважаючи на віддаленість від материка тут є всі відповідні сучасного способу життя атрибути, включаючи школу з доступним інтернетом, телебачення і телефонний зв'язок.

Однією з провідних галузей на даній заморської території Великобританії є сільське господарство. Родючий грунт острова дозволяє вирощувати тут цукровий очерет, банани, боби, дині, цитрусові та інші овочеві та фруктові культури. Важливою статтею державного бюджету служить продаж випускаються на Піткерні колекційних поштових марок та меду. Головна валюта у остров'ян - новозеландський долар, але оскільки в країні немає ні банків, ні магазинів, ні обмінних пунктів, розрахунки за надані місцевими жителями послуги або придбання продуктів і сувенірів ведуться виключно готівкою. Для того, щоб побути на Піткерні кілька днів оформляти візу не потрібно, а от для більш тривалого проведення часу в країні, потрібно оформити відповідні документи через Британське Генеральне Консульство в новозеландському Окленді.

На островах переважає субтропічний морський клімат. Середня температура повітря з травня по вересень становить +20 градусів. Цей часовий проміжок, в особливості з липня по серпень, вважається самим сухим і сонячним. З листопада по лютий Піткерні панує літо, а стовпчик термометра піднімається до +25 - +30 градусів. У цю пору року погода нестабільна. Часто йдуть зливові дощі, а води Тихого океану неспокійні. Піткерн є однією з самих незвичайних і загадкових країн на планеті, так само як і її поява на географічній карті світу. Яскраве сонце, гарна природа, багатий підводний світ і унікальна історія в поєднанні з гостинністю місцевих жителів, формують романтичний образ цього таємничого ділянки суші, який зародився багато століть тому у величних водах Тихого океану.


Материки:
Океани: