Середа, 24.04.2024, 14:07
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Мадагаскар. Що ми знаємо про це назві?

Перше, що приходить на розум - мультфільм з однойменною назвою. І як тут не згадати забавних персонажів: лева Алекса, зебри - Марті та інших. На обличчі відразу з'являється посмішка, чи не правда?! А чого варто команда божевільних пінгвінів, які захопили корабель!

Крім того, згадується, що це острів. Знаходиться він, десь біля узбережжя Африки. Ага!!! Ось ще: там живуть лемури - істоти схожі на кішок, не то на мавп. Мабуть, все. Не густо інформації накопичилося.

Ну, а якщо серйозно, то це дійсно острів, вірніше острівна держава, з сучасними інститутами демократії. Цивілізація міцно увійшла в культуру стародавнього і унікального краю. Унікальність його полягає, насамперед, у природних умовах острова. У тому, як утворилася і розвивалася флора і фауна. Ну і, звичайно ж, в тому, як розвивалася людська культура і традиції.

Коли-то, острів Мадагаскар був частиною величезного материка - Гондвани, яка включала в себе Південну Америку, Африку, частину Євразії та Антарктиду. Є також інша думка: Мадагаскар був частиною стародавнього і загадкового материка Лемурия (батьківщина приматів і лемурів). Вважається, що цей материк з розвиненою найдавнішою цивілізацією майже повністю занурився в океан. Все що від нього залишилось на поверхні - це острова Мадагаскар, Шрі-Ланка і деякі індонезійські острови. З-за такого споріднення, як раз і склалася неповторна мадагаскарська природа. За мільйони років відокремленого проживання на острові розвинулося величезна кількість так званих ендемічних видів тварин і рослин. Більше ні в одному куточку світу ви не знайдете цих істот: лемури, унікальні мадагаскарські хижаки - фоссы та інші представники фауни. Деякі дослідники схильні вважати, що гігантська птах Рух, відома нам з казок «Тисяча і однієї ночі», насправді існувала і жила на острові Мадагаскар. А чого вартий «дерево мандрівників», яке у своїх закручених в трубочку листочках накопичує воду, придатну для пиття.

Мадагаскар
Мадагаскар

На превеликий жаль діяльність людини завдала непоправної шкоди природі Мадагаскару. Багато ендемічні види безповоротно втрачені для людства.

І це тільки природа. А як же людина?

Перебуваючи між двох материків (Африкою та Євразією), остров'яни змогли створити і розвинути самобутню культуру. Представники корінного населення, які проживають у гірських масивах в глибині країни, є нащадками вихідців з Малайзії та Індонезії. Населення прибережних територій - в основному нащадки переселенців з африканського континенту.

Міста Мадагаскару

  • Антананаріву - столиця Мадагаскару

Центром острівної культури Мадагаскару є культ вшанування предків. Віра в надприродне насичує життя остров'ян глибоким змістом. Для них вся навколишня природа і людина - є прояв і взаємодія вищих сил. Яскравим підтвердженням цього є давня традиція - фамадіхана. Цей ритуал здасться для нас, європейців, блюзнірським! Судіть самі: із склепів дістають останки покійних і влаштовують із цієї нагоди вечірку! Люди святкують і танцюють навколо померлих, потім загортають тіло в новий саван і кладуть назад. Так підтримується дух родової згуртованості і взаємодопомоги.

Також досить цікаві традиційні народні пісенні конкурси - хирагаси, де кілька творчих колективів змагаються в ораторському мистецтві, танцях, грі на самобутніх музичних інструментах. 
Звісно, за багато років свого існування, природа і культура Мадагаскару сильно змінилися. Ці зміни тривають і донині. І нехай з мультфільмів, але все-таки ми дізнаємося про дуже цікавий і незабутній острові, де-то в Індійському океані - Мадагаскарі.


Материки:
Океани: