Четвер, 25.04.2024, 07:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Норфолк розташовується в південно-західній частині Тихого океану між Австралією, Новою Каледонією і Новою Зеландією. На сьогоднішній день, цей невеликий мальовничий острів, поверхня якого переважно займають ріллі та пасовища, разом з двома прилеглими до неї ділянками суші, є офіційним володінням Австралії, маючи статус її зовнішньої території.

Особливості. Норфолк - це єдина нематериковая австралійська самоврядна територія, прийнята парламентом Австралії. Цікаво також, що острів не має дипломатичних представництв за кордоном і не перебуває в будь-яких міжнародних організаціях. Основним джерелом доходу в державний бюджет є туризм. Крім того, велика увага приділяється тут виготовлення поштових марок, а також продаж насіння норфолкской сосни і пальми кентія. Сільське господарство і рибний промисел служать виключно для задоволення внутрішніх потреб. Значну частку етнічного населення острова складають англо-полінезійські метиси - нащадки людей, що переселилися сюди з острова Піткерн. Великий відсоток білих австралійців, новозеландців, англійців і полінезійців. Основною релігією є християнство. Оскільки в Норфолку немає можливості здобуття вищої освіти, багато остров'яни залишають батьківщину ще в молодому віці, згодом вже не повертаючись назад. Злочинність, незважаючи на кілька зловісне минуле, в австралійському володінні практично відсутня, тому місцеві жителі зазвичай не замикають будинку і часто залишають відкритими двері машин. До іноземцям вони теж відносяться вкрай доброзичливо, повною мірою відповідає загальноприйнятим поняттям про закони гостинності.

Острів Норфолк
Острів Норфолк

Загальна інформація. Площа території острова займає трохи більше 34 кв. км, а чисельність населення становить менше 2 000 чоловік. Офіційною мовою є англійська, але значна частка остров'ян розмовляє також на місцевому діалекті. Національна валюта - австралійський долар. Місцевий час випереджає московське на 7,5 годин. Часовий пояс UTC+11:30. Переведення годинників на літній і зимовий час на острові не проводиться. Телефонний код +6723. Офіційний сайт www.norfolk.gov.nf.

Короткий екскурс в історію. Норфолк було відкрито відомим англійським мореплавцем Джеймсом Куком, в 1774 році, і в подальшому використовувався в якості посилання британських ув'язнених. Протягом декількох десятиліть у місцевій в'язниці проживали політичні і кримінальні злочинці, поки в 1854 році острів перестали використовувати в цьому призначенні. На самому початку XX століття Норфолк увійшов до складу Австралійського Союзу, а з 1913-го року має статус зовнішньої території Австралії під керівництвом адміністратора, що представляють цю країну.

Клімат. На Норфолку переважає яскраво виражений субтропічний клімат. Середня температура повітря в літні місяці становить в районі +25 - +28 градусів. Взимку (з червня по серпень), вона опускається трохи нижче, до позначки +16 - +22. Ночами кілька холодніше, але заморозків тут практично не буває. Опади випадають протягом усього року. Нерідкі урагани і шторми. Відвідувати острів можна в будь-який час, але перед відправленням, краще заздалегідь дізнатися прогноз погоди на найближчі дні.

Віза і митні правила. Для в'їзду на територію Норфолка необхідна віза. Оформити її можна у будь-якому австралійському посольстві або консульстві Нової Зеландії, якщо перетин кордону планується з боку цієї держави. Термін оформлення, як правило, не перевищує 3-х тижнів. Митні формальності та вимоги відповідають загальноприйнятим міжнародним стандартам.

Як добраться. Норфолк має єдиним аеропортом, до якого йдуть рейси з австралійського Сіднея і Брісбена. Також, оптимальним варіантом виглядає переліт з новозеландського Окленда.

Транспорт. Через відсутність на острові залізниць, автошляхів і морських портів, головним засобом пересування тут служить велосипед. Є автомобілі та квадроцикли. Втім, відстані невеликі, і долати їх пішки не займає багато часу.

Найцікавіше на Острові Норфолк

Норфолк не входить в число найбільш розкручених туристичних напрямків планети і в цьому його явну перевагу. На острові не буває галасливих натовпів іноземців, клацають затворами фотоапаратів, у готелях завжди є вільні місця, а на пляжах можна відпочити в повному спокої і самотності. Краса навколишньої природи і багатство підводного світу, що є головними перевагами цих місць, а поїздка сюди служить прекрасним приводом ближче познайомитися з цим екзотичним шматочком суші, загубленим серед безкраїх просторів Тихого океану, недалеко від Австралії.

Статус юридичної столиці Норфолка належить місту Кінгстон, заснованому в 1788 році в якості території для тюремного ув'язнення. Тут зосереджені головні адміністративні та фінансові установи острова. В ролі ж фактичної столиці виступає селище Бернт-Пейн, що вважається його туристичним центром. У ньому знаходяться магазини безмитної торгівлі та затишні готелі з повним набором послуг, на будь-який смак і гаманець. Якихось видатних пам'яток на острові трохи, а головним з них є чудовий Ботанічний сад, який представляє собою шматочок тропічного лісу, з унікальними екзотичними рослинами і птахами, включаючи знаменитих зелених папуг. Узбережжя Норфолка тягнеться впродовж 32 км і служить чудовим приводом відпочити на маленьких диких пляжах, періодично вклинивающихся в масивну смугу невисоких скелястих берегів. Також, тут створені чудові умови для любителів глибоководних занурень, які можуть в самоті насолодитися красотами підводного світу Тихого океану. На деякій відстані від основного острова знаходяться безлюдні острівці Непін і Філліп, що відносяться до території національного парку норфолкского архіпелагу.

Кухня. У місцевих ресторанах, кафе і закусочних представлена австралійська та європейська кухня. Чимало екзотики, включаючи м'ясо кенгуру і крокодила, білий «ельфійський» хліб і мельбурнских курчат, а також традиційних страв з Європи. В якості основних інгредієнтів виступають морепродукти, овочі, фрукти. Серед напоїв переважно австралійські і новозеландські вина, свіжі соки, пиво.

Шопінг. Враховуючи, що на острові працює кілька десятків магазинів, універмагів безмитної торгівлі, то робити тут покупки надзвичайно вигідно. У місцевих закладах можна придбати косметику, одяг та взуття європейських виробників, парфумерію, ювелірні вироби і численні сувеніри. При цьому їх вартість помітно відрізняється в меншу сторону від більшості аналогової продукції європейського континенту. Якість товару відповідає найвищим вимогам.


Материки:
Океани: