Субота, 27.04.2024, 04:58
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Багатовікова історія, численні старовинні пам'ятники і гостинність місцевих жителів зробили Бельгію справжнім скарбом для мандрівників. Країну відвідують, як правило, як один з пунктів на екскурсійних маршрутах по Європі. Туристів приваблюють в Бельгії добре збережені архітектурні пам'ятники і замки часів Середньовіччя, високий рівень сервісу і налагоджена інфраструктура. 

Загальна інформація. Королівство Бельгія знаходиться в Північно-Західній Європі, розташовується на території площею 30,5 тис. кв. км, населення становить майже 10,5 млн. чоловік. У Бельгії три офіційні мови: французька, німецька і нідерландський, а саме його фламандський діалект, на якому говорить 60% населення країни. По всій країні широко поширена англійська як друга мова. Грошовою одиницею є євро (EUR). 100 EUR = $ 133.43. Час в Бельгії відстає від московського на 2 години влітку і на 3 взимку. Часовий пояс UTC +2 влітку і UTC +1 в зимовий час. Мережеве напруга 230 В при частоті 50 Гц, типи розеток C, E. Телефонний код країни +32. Інтернет-домен. Be. 

Клімат. У Бельгії помірний морський клімат, для якого характерна м'яка зима з частими опадами у вигляді дощів, і спекотне і теж дощове літо. Спеки майже не буває, середня температура влітку +14 .. +18 градусів, при цьому сніг рідко випадає в зимовий час. 

Віза і митні правила. Для громадян Росії та України необхідно оформити шенгенську візу для відвідування Бельгії. Митні формальності відповідають загальноприйнятим міжнародним нормам. 

Як дістатися. У цій невеликій країні два міжнародні аеропорти. Літаки з Росії приземляються в місто Завентем, який знаходиться в чотирнадцяти кілометрах на північний схід від столиці Бельгії, Брюсселя. Ось уже кілька років поспіль він визнається найбільш пунктуальним в Європі. Зал прильоту розташований на другому поверсі, тут же інформаційний центр, кафе, банкомат і бюро з прокату автомобілів. 

Транспорт. Найзручнішим способом пересування по країні є залізничне сполучення. Потяги дуже комфортабельні і ходять строго за розкладом. У Бельгії вигідно брати автомобіль на прокат, тут одні з найнижчих цін на паливо в Європі. Ще одним популярним і, до речі, екологічно безпечним, засобом пересування містом є велосипед, який можна взяти в пункті прокату. 

Кухня. Бельгійська кухня є більшою мірою синтезом традицій приготування страв сусідніх країн: Франції, Німеччини, Нідерландів. Але навіть у такому невеликому королівстві присутні істотні відмінності в кулінарних традиціях у різних регіонах, які мають свої особливості. Наприклад, в прибережних регіонах переважають рибні страви і вишукування з морепродуктами. Бельгія в першу чергу знаменита шоколадом, вафлями і фруктовим пивом, тут обов'язково варто купити пару коробок шоколадних цукерок близьким. 

Шопінг. Крім їстівних сувенірів з Бельгії можна привезти різні вироби з фламандського мережива (скатертини, серветки, предмети одягу). Статуетка пісяючого хлопчика є символом Бельгії, можна придбати і різні дрібнички з його зображенням. Бельгія традиційно вважається батьківщиною гобеленів, тому вважається, що тут найкращі майстри. 

Брюссель - столиця Бельгії. 

Міста Бельгії 

  • Антверпен 
  • Брюгге 
  • Гент 
  • Льєж 
  • Остенде 
Брюссель, Бельгія
Брюссель, Бельгія 

Найцікавіше в Бельгії 

Брюссель ще в 12 столітті став великим центром на перетині основних торгових шляхів Європи. Англійська шерсть, французькі вина, німецьке пиво - все везли через це місто і продавали на центральній торговій площі Грант Плаз або Гроті Маркт. Самі брюссельци стверджують, що їх площа найкрасивіша у світі. Невідомо, що виступало еталоном вимірювання подібної краси, але те, що вона одна з найпрекрасніших на світі - це точно. Грант Плаз і сьогодні виглядає також як в 16 столітті. Будинки, що оточують площу по периметру, будівлі гільдій, своєрідних середньовічних профспілок, які об'єднували купців і ремісників, човнярів, перевізників, кравців, торговців шовком, стрільців з лука. 

У 16 столітті на площі був зведений Будинок короля. Це елегантне, точно виткане з найтонших кам'яних мережив будівля, прикрашене витонченими колонами. Хлібні ряди або Будинок короля назву будівля отримала, так як в 13 столітті на його місці торгували булочками. Їх слава була настільки гучною, що багато хто з європейських монархів гурманів вважали за честь отримати до сніданку гарячий брюссельський круасан. Цікаво, що в Будинку короля за всю історію не жив жоден монарх, зате тут розміщувався придворний суд. 

Найдавніше спорудження на Грант Плаз будівля міської ратуші, побудоване в 15 столітті. На вершині дивно красивою ажурною вежі п'яти метровий флюгер з позолоченої міді. Він встановлений на честь архангела Михайла покровителя Брюсселя. Будівля ратуші асиметрично: ліва частина відрізняється від правої. Тут частенько гіди туристам пропонують знайти десять відмінностей між ними. Пов'язано це з тим, що на виділені гроші в 1402 році вдалось побудувати тільки ліву частину. Остаточно ратушу завершили через 40 років у тому ж архітектурному рішенні, але в менших розмірах. Екскурсії в ратуші проходять у вівторок і в середу всього три рази на день по-німецьки, по-французьки і по-англійськи. Рідкість відвідування обумовлена ​​тим, що ратуша досі діюча. Тут засідає міський муніципалітет. Квитки на екскурсію продаються тільки за годину до початку і заздалегідь купити їх не можна. Раз на два роки ДО 15 серпня вся площа перетворюється на квітковий килим. 700 тисяч живих бегоній з місцевих плантацій за кілька годин викладають поверх бруківки. Тоді ж площу одягають у середньовічні штандарти і по ній проходить історичне хода. 

У вечірньому антуражі Грант Плаз виглядає зовсім по-іншому, але також незабутньо. Сьогодні на площі знаходяться одні з найкращих барів і ресторанів Брюсселя. Їсти не вдома - своєрідна звичка бельгійців. Напевно, ні в одному іншому місті нету такої кількості барів, кафе, ресторанів на душу населення як тут. У Брюсселі можна спробувати всі кухні світу. Таку смачну картоплю фрі як тут навряд чи вийде спробувати десь ще. Адже придумали її в Бельгії в сільці Мус. Скромні обіди бідних жителів здебільшого складалися саме з цієї страви. Бельгійську картоплю фрі смажать у фритюрі не один, а два рази. Це їй і дозволяє бути хрусткої зовні і м'якою всередині. 

Одні з найдорожчих приватних апартаментів у Брюсселі теж знаходяться на Грант Плаз. Господарі цих апартаментів навідріз відмовляються продавати їх ні за які гроші. Зате квартиру з видом на Грант Плаз можна взяти в оренду тільки за особистою домовленістю з власником. Грант Плаз ідеально підходить для прогулянки на цілий день, незважаючи на свої скромні розміри, історично вона велика. Для того щоб вивчити її ретельно сюди напевно доведеться повернутися ще раз. 

Антверпен, розташований на півночі Бельгії, на берегах річки Шельди, вважається другим у Європі портом за величиною після Роттердама. Антверпен буквально потопає в яскравому достатку розкішних парків, величних споруд та історичних реліквій, по праву будучи одним з найкрасивіших міст на континенті. Символом нинішнього Антверпена є історичний замок Стен, на думку дослідників, заснований в кінці першого тисячоліття нашої ери. Його зовнішній вигляд повністю відповідає середньовічному способу і становить величезний інтерес для любителів старожитностей. 

Місто Брюгге відрізняється своєю вишуканою, барвистою архітектурою з великою кількістю церков і храмів, побудованих в готичному стилі. Центральною площею міста є ринкова площа «Маркт». У середні століття тут проходили лицарські турніри та масові заходи. Серед численних пам'яток Брюгге виділяється палац Белфрі та башта Галл, побудовані ще в 1240 році. 

Місто Гент, розташований на берегах річки Шельди, відомий світу не тільки своїми архітектурними спорудами, а й святами - Гентський свята, фестиваль квітів. Зовні, місто Гент дуже схожий на Брюгге. В якійсь мірі їх можна назвати братами-близнюками.

Материки:
Океани: