П`ятниця, 19.04.2024, 20:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Бруней розташовується на північно-західному узбережжі острова Борнео і омивається теплими водами Південно-Китайського моря. Географічно, країна ділиться на дві частини, між якими пролягає широка смуга території малазійських штатів Сабах і Саравак. Природні ландшафти султанату вкрай різноманітні, а культура, традиції і спосіб життя місцевого населення становлять величезний інтерес навіть для бувалих мандрівників.

Особливості. Бруней є ісламською державою, де процвітає спадкова абсолютна теократична монархія. Тут суворо дотримуються закони, а також загальноприйняті правила і норми поведінки, впритул пов'язані з ісламом. Тим не менш, тут є місце та інших релігій, включаючи буддизм і християнство. Завдяки багатим родовищам нафти і природного газу, в поєднанні з вмілим керівництвом і грамотним застосуванням цих ресурсів, країна вважається однією з найбільш економічно розвинених на планеті. Крім того, велика увага приділяється тут целюлозно-паперової промисловості, виробництва мінеральних добрив, будівництва та переробки деревини. Значне число громадян зайнято у сфері сільського господарства, займаючись вирощуванням зернових культур, фруктів, овочів, кави. У даний період часу активно розвивається туризм, який в силу недостатньо добре розвиненої транспортної інфраструктури і занадто високих цін на проживання в готелях, поки не досяг запланованого керівництвом країни рівня. Етнічний склад представлений в основному малайцями і родинними їм народностями, а також китайцями, індійцями і європейцями.

Загальна інформація. Бруней займає площу трохи більше 5 700 кв. км, при цьому чисельність населення складає близько 400 000 чоловік. Найпоширенішими мовами є малайська та англійська. Національна валюта - брунейський долар. Місцевий час випереджає московське на 4 години. На зимовий і літній час годинник тут не переводяться. Часовий пояс UTC +8. Телефонний код країни +673.

Мечеть Султана Омара Алі Сайфуддіна
Мечеть Султана Омара Алі Сайфуддіна, Бруней

Основні регіони та міста. Бруней ділиться на 4 округи, званих «Даера». У свою чергу, кожен Даер має свій адміністративний центр і поділяється на кілька районів - «Мукимов». Столицею і найбільшим містом в султанаті є Бандар-Сері-Бегаван, що означає Місто Його сіятельства. Він розташований на північних берегах річки Бруней, в дуже мальовничому регіоні, багатому красивими природними ландшафтами. У столиці розміщується кілька цікавих музеїв, архітектурних пам'яток і мечетей, а ще є чудові міські парки з пишною тропічної рослинністю. У ролі адміністративних центрів Даер виступають міста Куала Белайт, Бангарам і Пекан Тутонг. В окрузі Бруней-Муара, де адміністративним центром служить столичний Бандар-Сері-Бегаван, розташоване місто Муара, що представляє єдиний у країні глибоководний порт з двома великими нафтовими об'єктами. Крім того, тут на узбережжі Південно-Китайського моря лежить чудовий піщаний пляж Pantai Muara, прекрасно обладнаний для пляжного відпочинку і користується підвищеним туристичним увагою.

Короткий екскурс в історію. Про давні часи, що передували поширенню ісламу на землях Брунею та становлення держави у світовій історії відомо небагато. В очах ж Європи султанат постав розвиненою феодальної державою в 1522 році, коли знаменитий португальський мореплавець Фернандо Магеллан, причалив до невідомих тоді берегів північно-західного узбережжя острова Борнео. У 1888 році країна стала британським протекторатом, а в другій половині XX сторіччя Великобританія надала їй автономію при вирішенні внутрішньодержавних питань. З початком 1984-го року Бруней знайшов повну незалежність. Сьогодні, главою і лідером мусульманського руху країни є султан, в ролі помічників і довірених осіб якого, як правило, виступають його найближчі родичі.

Клімат. На території Брунею головує вологий екваторіальний клімат, схильний до істотного впливу мусонів з боку Південно-Китайського моря. Середня температура повітря стабільна і не схильна суттєвих коливань, в середньому складаючи близько +27 градусів. Велика частина опадів випадає з жовтня по грудень, але загальна їх кількість невелика. Періодично трапляються землетруси, які, втім, рідко бувають руйнівні. Відвідувати країну можна в будь-який час року, оскільки погодні умови тут одні з найоптимальніших у всій Південно-Східній Азії.

Віза і митні правила. Для відвідування Брунею громадянам Росії і СНД необхідна віза. Оформляється вона у Брунейському консульстві, як правило, протягом 1 місяця, у разі надання всіх необхідних документів. Також можливе отримання транзитної візи в аеропорту країни, строком на 72 години. Крім того, на митному посту з прибулого можуть зажадати доказ його фінансової спроможності в розрахунку на суму 60 доларів США на добу.

Як дістатися. У силу відсутності прямих авіарейсів до Брунею з території пострадянського простору, найбільш зручним і економічним варіантом представляється шлях через Південно-Східну Азію. Переліт до столиці Таїланду - Бангкока чи Малайзії, а звідти до центрального аеропорту Брунею, у Бандар-Сері-Бегавані, виглядає хоч і довгою, але зате відносно недорогим і всього лише з однією пересадкою, на відміну від більшості авіарейсів через європейські міста.

Транспорт. Усередині країни широко поширені водні засоби переміщення, включаючи катери-таксі, що зв'язують міста між собою. Східна частина Брунею, відокремлена від решти держави водами однойменної затоки, повідомляється з іншими регіонами теж за допомогою водного транспорту і автомобільних доріг через Малайзію. Автомобіль взагалі вважається тут основним сухопутним засобом пересування, оскільки громадський транспорт, за винятком таксі, практично відсутня.

Кухня. Кулінарні традиції в країні поєднують в собі культуру багатьох азіатських народностей. У меню місцевих ресторанів незмінно присутні: рис, пагони бамбука, соя, кокосове молоко, фрукти і овочі. Серед найбільш популярних страв варто виділити кулінарний витвір з м'яса курки з різноманітними спеціями, під назвою «серонденг-Паданг», локшину в соусі карі з відварною куркою «каррі-Лакса», а також традиційних для Азії смажених креветок і молюсків. Широкий вибір напоїв і солодощів. У ресторанах прийнято залишати чайові у кількості 10% від суми замовлення.

Шопінг. У магазинах і торгових центрах країни представлений величезний асортимент всіляких товарів, від елітної біжутерії до недорогого одягу і всіляких сувенірів. У містах Бандар-Сері-Бегаван, Куала Белайт і Муара вибір продукції найбільш широкий. Більшість магазинів відкриваються з 9 ранку і працюють до пізнього вечора.

Бруней повною мірою втілює в собі загадковість сходу і з кожним роком привертає до себе увагу все більшого числа мандрівників з різних країн світу. Це процвітаюче держава є прекрасним зразком ісламського способу життя і представляє чималий інтерес в плані знайомства з історією та традиціями його народу.

Материки:
Океани: