Четвер, 25.04.2024, 03:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Бурунді розташовується в центральному регіоні Африки, не має виходу до моря і є однією з найбідніших країн на чорному континенті. Рельєф її території дуже різноманітний. Широкі озера чергуються з сухими млявими пустелями, а густі тропічні ліси поєднуються з долинами з традиційного для Африки червоного піску і рідкісних чагарників. У світі республіка відома своїми багатими родовищами рідкоземельних металів, каоліну, фосфору, вапняку та іншими природними копалинами. 80% населення країни належить до поширеної африканської народності «хуту». Більшість харчових і текстильних підприємств знаходяться у володінні європейців, а переважна кількість місцевих жителів зайняті в сільському господарстві. Головним експортним товаром є кава.

З моменту проголошення незалежності Бурунді, в країні регулярно спалахували збройні конфлікти, розгоралося полум'я громадянської війни. За всю історію незалежної держави тут загинули тисячі мирних жителів, були знищені будинки, піддавалися розорення цілі села. Все це не сповільнило позначитися на загальному економічному статусі республіки, і хоча в останні роки в Бурунді встановився відносний спокій, рівень життя населення як і раніше вважається одним з найнижчих на планеті, що з кожним роком збільшує число емігрантів, що залишають країну сім'ями. Проблеми з охороною здоров'я і елементарним дотриманням гігієнічних норм, ще більше деморалізують ситуацію. Тим не менш, туристичний інтерес до регіону досить великий і на території країни часто можна зустріти іноземців, які подорожують по ній цілими групами.

Бурунді
Бурунді, Африка

Столицею Бурунді є місто Бужумбура, найбільше у республіці. На сьогоднішній день в ньому проживає близько 375 000 чоловік. З часу набуття державою незалежності, він перетворився на головну арену боротьби між традиційними африканськими народностями, «хуту» і «тутсі». З північного сходу Бужумбурі омиває найбільше в Центральній Африці озеро, Танганьїка, що є самим довгим прісноводним озером у світі. Місцеві жителі в більшості своїй працюють на місцевих цементних фабриках або зайняті в текстильному виробництві. Решта вирощують бавовну і кава, займаються рибальством. Як і всі інші африканські міста, столиця рясніє старими будівлями колоніального періоду, має цілим рядом мечетей і католицьких церков. Щодня по її вулицях походжають африканки в яскравих строкатих одежах, що несуть на своїх головах абсолютно неосяжні поклажі. Зовнішній вигляд Бужумбури не надто походить на благополучну столицю, проте саме тут розташовані головні державні освітні установи, включаючи Національний університет, Сільськогосподарський інститут та Інститут журналістики. Ще тут розміщується кілька музеїв, але якихось видатних архітектурних пам'яток в столиці немає. Зате прямо в межах міста знаходиться пляж озера Танганьїка, що не претендує на звання найчистішого пляжу в світі, але все ж, що є кращим засобом порятунку від жарких сонячних променів.

Особливої ​​туристичного уваги в Бурунді заслуговує місто Гітега. Там знаходиться відразу кілька примітних об'єктів гідних відвідування. Перше з них, це мальовничий палац мвамі, побудований в традиційному африканському стилі зі стрілчастими арками, що нагадують дверні отвори в сільських хатинах. Поряд з палацом розташований Національний музей Бурунді з його унікальною етнографічною колекцією. Третьою і, мабуть, самої колоритною пам'яткою Гітега, є місцевий гончарний ринок, де можна придбати дивовижні «пузаті» глечики, характерні для майстрів племені «хуту». Також тут продаються численні килимові вироби, ширми, циновки, кошики різних розмірів і мінімізовані шкатулки. Багато всіляких масок і класичних африканських статуеток. Покинути цей світ торгівлі без покупок попросту неможливо. Ще Гітега відома як розвивається курорт з відмінними можливостями для пляжного відпочинку на березі все того ж величного озера Танганьїка. Неподалік від міської межі захоплює туристичні погляди казковий водоспад Чуте-де ла Кагера, в сезон дощів виглядає особливо барвисто і яскраво. Такі Національні парки Бурунді як Рузізі, Рувуву і Ківіра, дають можливість їх відвідувачам випробувати цілу гаму почуттів, зробивши неймовірне джип-сафарі в саме серце Африки.

На території Бурунді досі знаходиться безліч унікальних селищ і сіл, де живуть місцеві племена, дотримуються законів предків і існуючі згідно їх культури і традицій. У них немає і найменшого натяку на цивілізацію, не кажучи вже про сучасні технології або засоби зв'язку. Що стосується доріг, що зв'язують міста республіки між собою, то майже всі вони не витримують жодної критики. Те ж саме стосується і медичного забезпечення. Тутешні готелі в більшості своїй, представляються досить обшарпаним закладами з мінімальною кількістю зручностей. Втім, що стосується Бужумбури і Гітега, то тут цілком можна знайти по парі дуже пристойних готелів. Перебуваючи в Бурунді ні в якому разі не можна пити воду з-під крана або приступати до трапези з брудними руками. Причому це не банальність, а необхідний засіб безпеки та попередження від численних африканських хвороб. У темний час доби краще не блукати вулицями, особливо білому іноземцю та без супроводу. Не рекомендується також поодинці гуляти по дикій території, оскільки хижі звірі можуть тут бути скрізь, і вони вже точно не відрізняються гостинністю.

У Бурунді переважає яскраво виражений тропічний клімат. Середньорічна температура повітря, залежно від висот, варіюється від +23 до +28 градусів. Умовно, рік тут ділиться на чотири сезони: довгий сухий (з червня по серпень), вологий короткий (з вересня по листопад), короткий сухий (з грудня по січень) і довгий вологий (з лютого по травень). Дощі можуть бути короткими, а можуть затягуватися на добу. У цілому ж досить жарко. Навіть +23, при яскравому пекучому африканському сонце, відчувається зовсім інакше, ніж при такій же температурі в будь-якій точці Європи. Бурунді є однією з найколоритніших і загадкових країн на чорному континенті, але перед подорожжю на червоно-піщані землі даного регіону Центральної Африки, слід неодмінно довідатися про політичну ситуацію в республіці і вжити попереджувальних заходів щодо власного здоров'я, зробивши відповідні щеплення.

Материки:
Океани: