П`ятниця, 19.04.2024, 20:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Відпочинок у Чорногорії

Від Герцог-Нові до Ульциня
Залита сонцем, омита блакитним морем, загублена серед безкраїх долин і високих гір, Чорногорія вважається справжньою перлиною Середземномор'я. Відпочинок у Чорногорії можна назвати розміреним і безтурботним: п'янкі аромати природи, що зачаровують своєю красою гірські пейзажі, заколисуючий шум хвиль і спокійні, доброзичливі, усміхнені місцеві жителі ... А найголовніше, тут майже неможливо відчути себе іноземцем: пейзажі подібні кримським, мова схожий з українським, віза не потрібна.

Однак, проводити паралель все ж не варто, так як Чорногорія - дійсно унікальна. Тільки тут можна зустріти заміс з бірюзових вод Адріатичного моря, кипарисових гаїв, густо-чорних скель, акуратних гірських сіл з будівлями у венеціанському стилі і охоронюваних ЮНЕСКО природних пам'яток.

Хоча ми і назвали відпочинок у Чорногорії «розміреним», хочеться акцентувати увагу туристів на тому, що проведення часу в Чорногорії ні в якому разі не повинно асоціюватися з «нічогонеробленням», адже тут прекрасні умови для активного відпочинку: гірські масиви, придатні для заняття альпінізмом і пішохідних прогулянок, річка Тара з найбільшим в Європі каньйоном, узбережжя Адріатичного моря (серфінг, дайвінг, яхтинг).

Міста і курорти Чорногорії

Будва
Місто, що є одним з найкрасивіших міст на узбережжі Адріатики, користується у туристів найбільшою популярністю. Курорт може похвалитися ідеальними умовами для відпочинку: комфортабельні готелі, чудово обладнані пляжі (Яз, Морген, Бечічі, Кралічіна-плажа, Славенська-плажа), величезний вибір клубів і ресторанів. Однак, не слід вибирати цей курортне містечко тим, хто віддає перевагу тиші і спокійного, розміреного відпочинку. Знайти в Будві тихий столик у таверні або затишний куточок на морському березі - практично неможливо.

Символом Будви є дві нерозлучні рибки, що нагадують «інь і янь». Даний символ пояснює одну з версій походження назви міста, згідно з якою шалено закохані дочка багатія і бідний муляр кинулися зі скелі, так як їм ніколи не судилося бути разом. Закохані кинулись з висоти в морську безодню зі словами «Kojedno nek budu dva» (що на сербському означає «Нехай двоє будуть, немов один»). Згідно з легендою, яка кинулася зі скелі пара перетворилася на риб, а слова «budu dva» і дали ім'я місту закоханих - Будва.

Подгориця
Подгорицю можна назвати головним містом країни: тут знаходиться уряд і парламент, тут основний транспортний вузол, тут показова архітектура: мальовничі будівлі сучасності сусідять з турецькими фортецями. Місто лежить в ущелині Скадарського озера, біля злиття п'яти річок (!).

У переліку пам'яток даного регіону перше місце займає висічений у скелі монастир Острог (40 км від Подгоріци). Що примітно, це святе місце відвідують не тільки православні, а й католики, і мусульмани. Вважається, що мощі Святого Василя Остроского (засновника монастиря) - чудотворні.

Чудовий клімат, унікальні фрагменти старовинних споруд і сприятлива атмосфера Подгориці здавна вабили туристів. Цінували тутешні місця і Великі світу цього: сьогодні у Подгориці на головній площі встановлено пам'ятник Пушкіну, в 2004 році місту був подарований пам'ятник Висоцькому з вибитими словами барда:

Мені одного рожденья мало,
Рости б мені з двох коренів ...
Шкода, Чорногорія не стала
Второю батьківщиною моєї

Цетінє
Цетінє можна назвати містом-музеєм: багато набувають тури в Цетінє саме з метою познайомитися з багатим і різноманітним культурною спадщиною регіону. Серед визначних пам'яток міста Цетінє особливої ​​уваги заслуговують церква Влашка, мавзолей відомого філософа Петра Негоша, велична резиденція короля Петра II, "Блакитний музей", а також багатющий Краєзнавчий музей.

Головні національні святині народу зберігаються в Цетинський монастирі: забальзамована рука Св. Іоанна Хрестителя, частина хреста, на якому розіп'яли Спасителя і перша друкована книга південних слов'ян - "Октоїх" (1494).

Ігало
Ігало - відомий і дуже популярний туристичний центр (не тільки в Чорногорії, а й у всій Європі). Це невелике містечко в першу чергу знаменитий своїми лікарнями: тут знаходиться знаменитий Центр оздоровчого туризму, Центр здоров'я і відпочинку, а також Інститут фізіотерапії і профілактики імені Сімо Мілошевича. Зціленню організму тут сприяє не тільки високотехнологічне лікувальне обладнання та кваліфікований персонал, але і м'який середземноморський клімат, чисте море і унікальна лікувальна морська бруд. Також у місті є власне джерело мінеральної води "Ігалка".

Відпочиваючи в Чорногорії, обов'язково відвідайте містечко Херцег-Нові, заснований більше 1600 років тому. Взимку в казковому міському парку Херцег-Нові проходить "Фестиваль мімози", на який з'їжджаються тисячі любителів квітів, музики і веселощів! Не варто також проїжджати повз приморського міста Бар, відомого своїм величезним ринком і «чорногорськими Помпеями» - збереженими до наших днів тисячолітніми (!) Будівлями.

Плануючи подорож в Чорногорії і складаючи список місць «must have», не забудьте про деревеньке Негуши, «самому смачному місцем» Чорногорії. Їхати сюди потрібно обов'язково з порожнім шлунком, адже ця гірське село відома на Балканах як кращий виробник сиру, пршута (в'ялена свинина), вина і горілки (ракія). Тут можна не тільки насолодитися смачним м'ясом і вином запашним, а й дізнатися секрети їх приготування, які відомі кожному жителю Негуши (майже в кожному будинку тут стоїть так звана Сушара, тобто коптильня). По закінченню теоретичного курсу Вам обов'язково запропонують скуштувати шматочок кращого, найсвіжішого пршута.

Цікаво і корисно
  • У місті Бар знаходиться одна з головних природних визначних пам'яток країни - оливкове дерево, вік якого більше 2000 років. Ця олива досі дає плоди!
  • У місті Подгориця знаходиться найменша вулиця, на якій розташоване одне-єдине будівлю. Довжина вулиці - всього 30 метрів. В іншому містечку Чорногорії (Котор) знаходиться вулиця, на якій ледь можуть розминутися дві людини. Назва самої вузької вулиці в світі - «Дозволь мені пройти».
  • Чорногорія була внесена в так званий «Блакитний список». У цей список включені країни, які обов'язково повинен відвідати кожен турист (всього 31 країна).
  • Народ Чорногорії вважається найвищою європейською нацією!
  • Найбільший нудистський центр Європи знаходиться в Чорногорії (Ада Бояна).
  • Найглибшим каньйоном в Європі і другим за глибиною у світі (після каньйону Колорадо) є каньйон річки Тара (його довжина - 78 км, максимальна глибина - 1300 м).
  • Єдине місце в світі, де можна побачити пеліканів в природних умовах - Скадарське озеро.
  • У селі стаєнь (північ Чорногорії) проживає близько 60 чоловіків, які добровільно відмовилися від уз шлюбу і вибрали холостяцький стиль життя!
  • У першу суботу лютого в країні проходить грандіозний Фестиваль мімози. По завершенню двотижневих свят (виставки, конкурси, вистави, гуляння) вибирають найкрасивішу дівчину - Королеву Мімози.

Клімат
Клімат Чорногорії на Адріатичному узбережжі - середземноморський, у передгір'ях країни - континентальний, в горах - альпійський. Купальний сезон в Чорногорії починається в квітні і закінчується в кінці жовтня. Температура моря протягом цього періоду коливається від +21 C до +26 C, середня температура повітря - +27 С.

Взимку середній показник температури повітря становить +12 С. Найкращим часом для відвідування Чорногорії вважається період травень - жовтень.

Материки:
Океани: