П`ятниця, 26.04.2024, 13:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Демократична республіка Конго розташовується в центральній Африці і вважається другою за обсягом займаної території на чорному континенті. Через усю країну протікає велична однойменна річка, яка поступається за довжиною лише Амазонці і є самою повноводною в цій частині земної кулі. Конго має багатою флорою і фауною, а також казковими запасами природних ресурсів, включаючи алмази, золото, мідь та інші цінні корисні природні матеріали. Величезну роль у житті республіки відіграє сільське господарство. Тут вирощуються кава, цукрова тростина, банани, кукурудза, чай, каучук, видобувається пальмову олію. За рівнем ВВП країна посідає одне з останніх місць у світі. Як і більшість держав Центральної Африки, Конго відчуває проблеми з реалізацією свого економічного потенціалу. Туристична інфраструктура більш, менш розвинена тільки у великих містах. Провінція, де процвітає злидні і хаос, проживає відокремлено від столичного регіону, будучи основним осередком поширення хвороб і криміналу.

Тваринний світ Конго надзвичайно насичений. У джунглях республіки мешкає декілька тисяч різноманітних видів тварин, птахів і рептилій. Серед найнебезпечніших з них виділяється «чорна мамба». Укус цієї змії смертельний і викликає майже миттєвий параліч з наступною відмовою всіх органів дихання. Щорічно тисячі місцевих жителів вмирають від укусу цієї рептилії. Взагалі, змії є справжнім лихом для провінційних конголезців, які не можуть убезпечити свої житла від проникнення туди різної небезпечної живності. Крім того на території Конго в достатку водяться малярійні комарі, мухи цеце і інші комахи. Серед птахів тут часто зустрічаються фламінго, папуги, чаплі та інші рідкісні представники пернатого світу. З хижаків і великих тварин виділяються слони, леви, леопарди, жирафи, гіпопотами, зебри і горили. Низький рівень тривалості життя (всього 55 років) пов'язаний з багатьма зовнішніми чинниками, у тому числі ВІЛ інфекціями і великою кількістю небезпек таящіміся в повітрі, на воді і на землі республіки Конго.

Конго
Діти, Конго

За чисельністю населення країна впевнено входить до двадцятки найбільш «деторождаемих» держав у світі. На одну жінку тут, в середньому, припадає шість дітей. Втім, малюкова смертність майже у всіх африканських країнах позамежно висока. Сім'ї зазвичай складаються з 8-9 чоловік, які живуть в одній або в декількох хатинах, при цьому рівень доходів, як такої, навіть не розглядається. У провінції Конго живуть за традиціями предків, коли жінки займаються веденням домашнього господарства, а чоловіки полюють або добувають гроші, займаючись яким або ремеслом. Діти, як правило, надані самі собі, так як батькам просто не вистачає часу на те, щоб наглядати за всіма. Багато в чому тому, маленькі тут швидко стають дорослими і починають допомагати по господарству матерям або добувати їжу. У великих містах, можна часто побачити босоногих дітлахів, що прямують по тротуарах і виконують роботу кур'єрів.

Столицею Конго є Кіншаса. За чисельністю населення, місто займає третє місце серед усіх населених пунктів чорного континенту. Більше половини городян говорять французькою. Тут знаходяться головні освітні, муніципальні та культурні заклади республіки, серед яких Національний університет країни і Академія витончених мистецтв. Місто знаходиться на лівому березі річки Конго і є головним виробничим і економічним центром держави. Висотні будівлі та сучасні споруди, з масивними житловими будинками і промисловими підприємствами, займають лише невелику частину міської території. Значна територія з житловими масивами знаходиться в прилеглих до головного міста областях, утворюючи своєрідні поселення з дерев'яних будинків і невисоких будівель, хаотично розкиданих навколо центральних районів Кіншаси.

У дев'ятнадцятому столітті, Конго було одним з найголовніших постачальників дешевої робочої сили в європейські колонії. Тут процвітала работоргівля і беззаконня. У 1876 році, організована бельгійським королем Леопольдом II Міжнародна асоціація по дослідженню Центральної Африки займалася розбоєм і приниженням місцевих африканських племен, а за невиконання планів по збору врожаю, місцевих жителів суворо карали і в більшості випадків вбивали. За час правління бельгійського самодержця, населення Конго скоротилося більш ніж у два рази. Цей період часу став самим «чорним» і кривавим в історії країни. Свою незалежність республіка отримала в 1960 році.

На території демократичної республіки Конго головує екваторіальний клімат. Тут розрізняють два сезони дощів. Перший починається в січні і закінчується в березні, а другий триває з другої половини квітня по кінець травня. В далеких від екватора районах клімат більш сухий, а температура повітря однакова в усіх регіонах країни. Найспекотнішим місяцем у Конго є лютий, коли термометр зашкалює за позначку в +28 градусів. В інші місяці температура повітря коливається від +22 до +25. Під час сезону дощів річка Конго може виходити з берегів і затоплювати довколишні угіддя, завдаючи серйозної шкоди сільському господарству і порушуючи транспортну інфраструктуру.

У цілому, економічний рівень в державі один з найнижчих у світі. Звичайно, цю країну не можна назвати раєм для туристів, але для любителів екзотики і гарного екстриму, демократична республіка Конго якраз є тим місцем, куди, безсумнівно, варто вирушити, щоб отримати масу вражень і відчути дух Африки, перебуваючи в самому серці чорного континенту.

Материки:
Океани: