П`ятниця, 29.03.2024, 15:07
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Співдружність Домініки розташовується в районі Малих Антильських островів і входить до списку країн належать до басейну Карибського моря. Зовнішність Домініки формують пишні тропічні ліси, мальовничі водоспади, згаслі вулкани і гейзери, вузькі піщані береги і швидкі струмки, що стікають з високих гір. Це маленька держава знаходиться на невеликому однойменному острові площею 754 квадратних кілометри, територію якого населяє 72500 чоловік. Назва «Домініка» походить від латинського Dominicus і перекладається як, «Неділя». Так назвав острів легендарний мандрівник Христофор Колумб, що відкрив його саме в цей день тижня, в 1493 році. Головними галузями, які приносять прибуток у скарбницю країни, є сільське господарство і туризм.

Серед різних фруктових і овочевих культур, вирощуваних на острові, основним товаром для експорту є банани, кокосові горіхи, цитрусові, какао і кориця. Крім того тут виробляються фруктові соки, ефірні масла і сигари. Серед етнічного складу населення значну частину складають африканці. Основною релігією є католицизм, хоча на острові присутні й інші представники релігійних напрямків. На Домініку дуже високий рівень освіти (більше 94%), а також один з найвищих показників у світі за тривалістю життя (74 роки).

Повну незалежність Домініка знайшла в 1978 році, після того як розпалася федерація Вест-Індії. Придбання суверенітету не надто допомогло молодій державі у вирішенні економічних проблем. Ситуацію ускладнили тропічні зливи, що обрушилися на узбережжі в 1994 році і знищили значну частину врожаю. Через рік стихійне лихо повторилося у вигляді шквального урагану «Луїс», який також пройшов по плантаціям острова. На даний момент, країна живе виключно за рахунок допомоги з-за кордону, так як доходи від туризму і сільського господарства далеко не покривають навіть витрати на імпорт. Зараз на Домініці високий рівень безробіття, який становить 20% від загального числа жителів, і надзвичайно високий відсоток людей живуть за межею бідності, перевищує цифру в 30%. Через обмежену кількість хороших пляжів, туризм не приносить очікуваний дохід, а регулярні розгули стихії позначаються на сільському господарстві. Природні запаси країни майже не використовуються, а рибальська промисловість розвинена слабко.

Столицею Домініки є місто Розо, з населенням в 15 тисяч людей. Це невелике столичне поселення розкинулося вздовж берегів Карибського моря, розташовуючи мальовничими ландшафтами і великою кількістю зелені. Це найстаріший житловий масив на острові, зведений на місці стародавнього індіанського селища «САІР». Місто формується з 80 кварталів, які займають 30 гектарів території. Тут знаходяться Ботанічні сади, церкви, історичні та культурні пам'ятки. Розо був заснований французами у сімнадцятому столітті. У той час тут оселилися десятки французьких сімей, які займалися експортом деревини з острова до країн Європи.

Трохи пізніше, сюди стали активно завозитися раби з африканського континенту для вирощування бавовни і тютюну. До 1763 року м. розвивався бурхливими темпами, поки не перейшов у володіння британської колонії. Втім, французи все одно частково залишилися на цих землях. Проте через вісімнадцять років Розо був майже повністю знищений жахливою пожежею, який забрав життя сотень людей. Після скасування рабства, в 1838 році місто стало єдиною колонією регіону з практичним автономним управлінням. У 1997 році по столиці Домініки було завдано удару ЄС, який прийняв закон про скасування спеціальної квоти на постачання бананів в країни Карибського басейну. Ця подія завдала серйозної шкоди державному бюджету, для якого експорт даного виду товару був важливим чинником економічного благополуччя.

Основними складовими культурних традицій Домініки є танці і музика. Найбільш яскраво і насичено тут проводиться свято присвячений дню незалежності. Він відзначається щороку і включає в себе фестиваль за участю фольклорних ансамблів, великою кількістю музики і веселих заходів. Передує дню незалежності тиждень креольської культури, урочисто зустрічали місцевими жителями. Обидві ці події супроводжуються великою кількістю різнопланових страв, в повному суцвітті представляють традиційну домініканську кухню. Як і в багатьох інших країнах Карибського басейну, вона включає в себе м'ясні делікатеси, пряні соуси, екзотичні фрукти і трави, щавель і різноманітні спеції. У такі дні місцеві ресторани відкриті майже цілодобово і любителі карибської кухні можуть безроздільно отримувати задоволення від перебування на тутешніх берегах.

Домініка
Танці Домініки

У Домініці переважає тропічний вологий клімат, з великою кількістю вологи і пом'якшений регулярними північно-східними пасатами. Протягом року середня температура повітря становить від +25 до +27 градусів, без сильних коливань. З червня по жовтень випадає максимальна кількість опадів. При цьому липень - місяць ураганів. Вулканічні землі і вологі тропічні ліси, дерева яких перевиті ліанами і орхідеями, являють собою незабутнє видовище в будь-який час року, але особливо в період цвітіння джунглів. Тваринний світ Домініки надзвичайно багатий і має широким представництвом птахів, тварин, ссавців і рептилій. Серед небезпечної живності виділяються скорпіони і сколопендри. У великій кількості, особливо в джунглях, мешкають москіти.

В останні роки, туристична інфраструктура Домініки помітно покращилася, з'явилися нові сучасні готелі, зросла якість обслуговування, стало більше уваги приділятися пляжам. Подорож до берегів Карибського моря, в регіон Малих Антильських островів, це не тільки можливість поплавати в блакитних водах одного з найтепліших морів планети, а й пізнати новий, унікальний світ острівної держави, що знаходиться далеко від материка, на одному з найзагадковіших і чарівних островів Атлантичного океану.

Материки:
Океани: