Вівторок, 23.04.2024, 13:35
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Джибуті розташовується в північно-східному регіоні Африки, на берегах Аденської затоки, будучи сусідами з такими країнами як Еритрея, Ефіопія і Сомалі. Через обмеженість природних ресурсів, в державі погано розвинена промисловість, а сільське господарство, внаслідок регулярної посухи і відсутності достатньої кількості родючого грунту, малоефективно. Єдиною більш-менш прибутковою галуззю тут вважається рибальство. На сьогоднішній день, Джибуті існує багато в чому завдяки допомозі закордонних країн.

Значну частину території республіки покривають напівпустелі. На височинах ростуть рідкісні ліси з ялівцю і оливкових дерев. Тварина представництво тут досить одноманітно. У пустельній місцевості часто можна зустріти шакалів і гієн, а в лісах живуть мавпи. Крім того в Джибуті багато плазунів і комах, у водах Аденської затоки на рідкість різноманітно і насичено представлений підводний світ. Незважаючи на слабку економіку і низький рівень життя, на відміну від більшості країн африканського континенту, серед населення республіки переважає досить високий відсоток грамотності, а основними мовами є французька та арабська. Головна релігія - іслам суннітського толку. Хоча, в той же час, в Джибуті існує чимало відокремлених племен, що живуть за своїми власними законами, далеко від решти світу.

Однойменна столиця держави, Джибуті, що розташовується на західному узбережжі Аденської затоки сьогодні має статус найважливішого морського порту країни. Через нього здійснюється весь вантажообіг судів проходять через Суецький канал. Особливістю міста є надзвичайно спекотний клімат. Навіть у самий «холодний» зимовий місяць, січень, середня температура повітря становить тут +26 градусів. В інший час року, градусник термометра постійно знаходиться в районі позначки +40. Місто було засноване в 1888 році, через чотири роки ставши адміністративним центром французької колонії, а після того як в 1977 році держава Джибуті офіційно оголосило про свою незалежність, місту було присвоєно столичний статус. На сьогоднішній день тут проживає близько 450 тисяч чоловік, з різноманітним етнічним складом, включаючи африканців, арабів і європейців. Історичних і культурних пам'яток тут небагато. Основний з них є вишуканий Президентський палац, виконаний у класичному неомавританському стилі і знаходиться на самому березі затоки. Неподалік від нього знаходиться тропічний Акваріум, де зібрані рідкісні представники морських глибин, котрі живуть в теплих екваторіальних водах. Міські ландшафти столиці формують невисокі будівлі в колоніальному дусі, а також численні судноверфі, нафтосховища, майстерні з ремонту суден. Місцеві жителі займаються сільським господарством, працюють в порту, добувають перли або промишляють рибальством.

Джибуті
Джибуті, Африка

Головною причиною спонукає туристів їхати в Джибуті, є дайвінг. Самим мальовничим місцем для цієї мети, вважається район Баб-ель-Мандебської протоки, буяє численними кораловими рифами. Сюди щороку приїжджають досвідчені дайвери з різних точок планети, щоб насолодитися красою підводного світу і бути може знайти останки кораблів, затонулих тут у різні епохи. Тим часом, сильна течія, характерне для цих вод, дещо ускладнює процес, тому для початківців любителів глибоководних занурень, дайвінг в даному районі представляється заняттям небезпечним. Ще одним винятковим за красою водним простором країни, є озеро Ассаль, що лежить в улоговині, в 153 метрах нижче рівня моря. Це абсолютно дика місцевість, в оточенні бездіяльних вулканів і унікальною рівнини, що складається з вулканічних перетворень, сформованих з давно застиглої магми. Поруч з Ассаль знаходиться ще одне озеро вулканічного походження, наповнене морською водою і відоме як Лак Губі, що означає «яма демонів».

Поблизу затоки Таджура і міста Дорале, знаходяться найкрасивіші пляжі океанського узбережжя. Блакитні морські води з характерним шумом омивають пісок, а крони зелених пальм методично погойдуються в такт вітру. Острови Маскалі і Муша, що мають статус національного заповідника, є чудовим об'єктом для екскурсії на човнах. У прибережних водах живе неабияку кількість рідкісних екзотичних риб, а чудесні острівні ландшафти сильно відрізняються своїм зовнішнім виглядом від материкової частини республіки.

У Джибуті панує жаркий пустельний клімат. Опадів протягом року випадає зовсім мало, що провокує посухи і брак питної води. Особливо важко місцевим жителям доводиться в літній час року, коли виснажлива спека призводить до великої кількості сонячних ударів. Відсутність належної організації в системі медичного охорони здоров'я, позначається на високому відсотку смертності серед новонароджених і постійно зростаючому числі заражених ВІЛ-інфекціями.

Економічна нестабільність у державі регулярно викликає не тільки проблеми соціального характеру, а й провокує революційну ситуацію. Так, в період з 1992 по 2000 рік, в країні велася тривала війна між етнічними групами афаров і ісса, значно погіршило ситуацію в республіці. Зараз, в Джибуті на обличчя великий відсоток міграції населення, за відсутності серйозних зрушень у ставленні економічного благополуччя. Що стосується туризму, то ця галузь, хоч і вважається тут найбільш перспективною, але на даний момент розвинена дуже слабо. Втім, для справжніх любителів подорожей, Джибуті представляється загадковою і цікавою країною, гідною того щоб незважаючи на всі труднощі, осягнути її загадковий світ, відправившись в північно-східну частину африканського континенту, на береги Аденської затоки.

Материки:
Океани: