П`ятниця, 19.04.2024, 07:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Республіка Гайана розташовується на узбережжі Атлантичного океану і межує з такими країнами, як Венесуела, Бразилія і Сурінам. Це єдина країна на південноамериканському континенті, де основною мовою вважається англійська. Головною галуззю, за допомогою якої поповнюється державний бюджет, є сільське господарство.

На даний момент Гайана одна з найбідніших країн Карибського регіону. 90% її території займають вологі джунглі, у зв'язку з чим, тваринний світ республіки надзвичайно насичений і різноманітний. У річках водяться видри, піраньї, каймани. У лісах мешкає більше 100 видів ссавців, включаючи мурахоїдів, лінивців, тапірів та інших рідкісних представників класу хребетних. Величезна кількість екзотичних птахів приваблює сюди досвідчених орнітологів. Серед комах широко поширені метелики і багато різновидів гігантських жуків, що мешкають в болотистій місцевості і на деревах.

До приходу на ці землі європейців, тут жили місцеві індіанські племена, а в період колонізації значну частину населення становили негри і представники південно-східній Азії, привезені сюди для робіт на плантаціях цукрової тростини. У підсумку, протягом довгих сторіч культура і традиції гайанцев перемішалися, тому етнічний склад населення теж досить різноманітний. Більшу частину корінних жителів становлять індійці, негри і метиси. Переважна кількість гайанцев проживають в районі атлантичного узбережжя.

Столицею і найбільшим містом Гайани є Джорджтаун, який має дуже важливе економічне і політичне значення в житті держави. Спочатку він був заснований голландськими колоністами в 1781 році і називався Стабрук. Свою нинішню назву місто отримало на початку дев'ятнадцятого сторіччя, після того, як був завойований британцями. Спочатку місто населяли індіанці і прибулі з Азії та Африки різноробочі. Але наприкінці XIX століття колонізовані британські землі стали освоювати емігранти з Португалії, Англії, Іспанії та інших країн. В результаті кількість кваліфікованих кадрів у місті різко збільшилася, і Джорджтаун став обростати новими будівлями з дерева, цегли та залізобетону. У середині 50-х, початку 60-х років минулого сторіччя тут почався активний рух проти британського колоніального панування, апогеєм якого стало придбання Гайаною статусу незалежної держави в 1966 році. Тоді ж Джорджтаун був офіційно проголошений столицею республіки.

Зовні місто являє собою своєрідний прямокутник з акуратних вулиць і чітко окреслених будівель, що сильно нагадує класичні англійські міста початку XX століття. У столиці багато соборів і храмів, головним з яких є англіканський собор Святого Георгія, побудований в 1899 році. Він височить на вулиці з типово британським назвою Черч-стріт. Дерев'яна церква собору має висоту 43 з половиною метри, що є одним з найграндіозніших показників серед подібних споруд у світі. Храмовий комплекс був спроектований англійським архітектором сером Артуром Бломфілд і офіційно вважається національним пам'ятником республіки. Справжньою реліквією його внутрішніх покоїв є люстра XIX століття, подарована собору британською королевою Вікторією в роки її правління. Також у Джорджтауні багато цікавих пам'яток, включаючи Національний географічний парк Кайетур і Ботанічний сад. Крім того особливої ​​уваги заслуговують економічна школа Карнегі, міський театр «Гілд Тіетр», будівля Ратуші і державний університет Гайани. У декількох десятках кілометрів від Джорджтауна знаходиться міжнародний аеропорт пов'язаний повітряним сполученням з багатьма містами Європи та Північної Америки.

Однією з проблем сучасної Гайани є наземні транспортні комунікації. У країні існує близько 8 тисяч кілометрів автомобільних доріг і тільки 590 з них мають асфальтове покриття. При цьому довжина залізничних колій становить 187 кілометрів. Прокладка автодоріг всередині країни обтяжується великою кількістю густої рослинності, а також наявністю великої кількості озер і водоспадів. Крім того вирубка лісів може викликати серйозну екологічну катастрофу, а обмежені запаси державного бюджету, плюс значні зовнішні борги, не дозволяють Гайані всерйоз розраховувати на поліпшення транспортної інфраструктури в найближчі роки.

Водоспад Кайетур
Водоспад Кайетур, Гайана

Клімат на території республіки тропічний субекваторіальний, з великим відсотком вологості. Протягом року тут буває два сезони дощів. Перший, з квітня по серпень, а другий з листопада по січень. Температура повітря стабільна, від +27 до +29 градусів із січня по грудень. Між нічний і денний температурою різниця не велика і складає не більше 6 градусів. На узбережжі цілий рік дмуть північно-східні пасати з Атлантики. В глибині країни, за рахунок підвищеної вологості, більш душно і не так вітряно. У внутрішніх районах виростають рідкісні дерева і добуваються важливі природні копалини, включаючи золото, алмази, марганець і сировину для алюмінієвої промисловості.

Туризм в республіці розвинений лише на узбережжі. Готелі не володіють зразковим європейським сервісом, а піщані пляжі не відрізняються чистотою і доглянутістю. Тим не менш, багато туристів їдуть сюди, щоб не тільки отримати задоволення від купання у водах Атлантики, але і насолодиться надзвичайною красою природи Південної Америки, у поєднанні з неповторним Гайянський колоритом. Якщо в найближчі роки в Гайані відбудеться прорив в галузі розвитку туристичної індустрії, ця країна може стати центром екотуризму на континенті, тим більше що вона має в своєму розпорядженні для цього усіма необхідними умовами.

Материки:
Океани: