П`ятниця, 26.04.2024, 09:29
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Гамбія розташовується на узбережжі Атлантичного океану, межує на південному сході з Сенегалом, і є найменшою країною африканського континенту. Взимку 1965 року народження, отримавши статус незалежності, республіка поповнила Співдружність націй, який було сформовано із суверенних держав, в різні часи була колонією і протекторатами Великобританії. Географічно Гамбія має форму витягнутої смуги, що тягнеться від атлантичного узбережжя вглиб континенту приблизно на 400 кілометрів уздовж однойменної річки. Невисока розташування над рівнем моря часто призводить до сезонних затоплень, а обмежена кількість природних ресурсів не сприяє економічному зростанню республіки. На даний момент це одна з найбідніших країн чорного континенту. Проблеми у сфері охорони здоров'я провокують високу дитячу смертність, і регулярні випадки смерті матерів під час пологів. Широко поширені такі хвороби як малярія і діарея.

Погано охоронювані прикордонні території (а в багатьох випадках не охоронювані зовсім) стали причиною міграції до Гамбії великої кількості біженців з інших слаборозвинених африканських республік. Загальний рівень освіченого населення в країні не дотягує до 50%, а доступ до інтернету і іншим засобам сучасних комунікацій мають лише кілька десятків тисяч осіб.

Основною сферою діяльності для значної частини місцевого населення є сільське господарство. У Гамбії вирощуються такі культури як арахіс, рис, кукурудза. Фрукти та овочі є головним експортним товаром в країні. Промисловість тут розвинена слабо, але в останні роки став активно розвиватися туризм. Саме на туристичну індустрію робить ставку нинішнє державне уряд. Тим часом увагу до цієї маленької африканської країни з боку туристів в останні роки, значно підвищилося. Якщо в 1965 році її відвідала тільки група шведських туристів з трьохсот чоловік, то до початку третього тисячоліття ця цифра збільшилася до ста тисяч. У 2002 році в Гамбії була спеціально створена Національна Туристична організація, головною метою якої стало перетворення зовнішнього вигляду республіки і залучення на її територію більшої кількості іноземних гостей. У містах країни щорічно будуються сучасні готелі, а західне узбережжя Атлантики упорядковується для пляжного відпочинку. У відсутність залізниць утруднено переміщення між населеними пунктами і вглиб континенту. Зараз воно здійснюється за допомогою дорожньо-транспортних засобів та міжнародного аеропорту в Яндуме.

Головними містами країни є її столиця Банжул і найбільший фінансовий центр республіки - Серекунда. Банжул була заснована англійцями на початку дев'ятнадцятого століття в гирлі річки Гамбія, там, де вона впадає в Атлантичний океан. У цьому портовому місті зосереджені найважливіші освітні заклади і непогано розвивається харчова промисловість на основі переробки земляних горіхів, риби і морепродуктів. Для туристів існує ринок, на якому можна придбати різні національні прикраси та вироби з вовни. Головна визначна пам'ятка столиці - Національний музей Гамбії, відкритий в 1982 році і розташовує величезною колекцією різних археологічних предметів, що належать різним епохам. Безпосередньо сама міська територія складається з великої кількості невеликих одноповерхових будинків, щільно стоять по відношенню один до одного і розділених в деяких місцях вузькими і широкими вулицями, на яких знаходяться місцеві кафе, магазини та адміністративні будівлі. Піщані пляжі узбережжя обладнані парасольками і лежаками, що створює відчуття видимого благополуччя і впорядкованості.

Трохи західніше Банжул знаходиться Серекунда, до складу якої входить 9 різних сіл, за багато років перетворилися в одне місто, з населенням близько 340 тисяч чоловік. На відміну від столиці Серекунда розташована на деякому віддаленні від узбережжя, але має більш весела вдача і користується підвищеною увагою туристів. До того ж недавно тут відкрився один з кращих готелів в Гамбії, п'ятизірковий Sheraton Gambia Hotel Resort. Також тут є кілька нічних клубів та розважальних закладів, а любителі природи і тваринного світу можу задовольнити свою цікавість, відвідавши національний заповідник «Абуко», де в природному середовищі існують типові представники чорного континенту, включаючи крокодилів, гієн, диких мавп, стерв'ятників і багатьох інших екзотичних птахів і тварин, що мешкають в цих місцях.

У Гамбії панує субекваторіальний клімат з яскраво вираженими сухим і дощовим сезонами. З листопада по травень тут дмуть вітру з Сахари, створюючи сприятливу атмосферу без опадів, з великою кількістю яскравих сонячних днів. У цей період температура повітря тримається на позначці з +21 до +27 градусів, а в дощові сезони, з червня по жовтень, піднімається до +28 - +32. Однак і в цей час року можуть траплятися періоди з характерними більше для зими, сонячними і яскравими днями. Погода влітку досить нестійка і протягом дня небо може кілька разів затягуватися хмарами, а потім також несподівано розсіятися. Тропічні зливи дуже сильні і часом приносять помітний збиток сільському господарству. Для пляжного відпочинку і подорожей по країні більше підходить часовий проміжок з листопада по травень.

Гамбия
Сезон дощів у Гамбії

Природний світ Гамбії дуже різноманітний і насичений. На території держави існує сім національних парків і заповідників, включаючи «Абуко», резерват «Баоболонг», парк «ніум», пташиний заповідник «Танджі», «Кіанг Вест», лісовий парк «біджа» та Національний парк річки Гамбія. У республіці росте більше дев'ятисот видів екзотичних рослин, водяться 39 видів змій, 17 видів ящірок, 560 видів птахів. Величезна кількість земноводних і плазунів роблять природний світ Гамбії яскравим та колоритним, і в теж час досить небезпечним. У деяких районах, до цих пір збереглися археологічні фрагменти стародавніх цивілізацій, а своєрідність культури і традицій Гамбії робить цю країну ще більш привабливою в очах мандрівників.

Материки:
Океани: