П`ятниця, 26.04.2024, 12:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Гернсі розташовується у водах протоки Ла-Манш, будучи коронним володінням і самостійною державою, що не входять до складу Великобританії, незважаючи на історичний зв'язок зі Сполученим Королівством. Цей архіпелаг вважається частиною Нормандських островів, що знаходяться під юрисдикцією британської монархії. Острова Олдерні, Сарк, Херм і однойменний Гернсі утворюють собою найбільш великі ділянки суші на території країни, а лежать навколо них численні безлюдні острівні перетворення і скелі доповнюють зовнішній вигляд цієї маленької держави.

В 1066 році нормандський король Вільгельм I об'єднав землі архіпелагу в Нормандське графство, перетворивши його в єдине королівство Англії і Нормандії. По закінченні 138 років, король Іоанн позбувся більшої частини даних володінь, хоча Гернсі і деякі інші Нормандські острови і раніше належали британцям. За наступні роки на архіпелазі була розроблена власна система правління і на сьогоднішній день Гернсі являє собою самостійну державу, яка входить до Євросоюзу через членство в Сполученому Королівстві Великобританії. Загальна площа території країни складає менше 80 кв. км. Основними напрямками діяльності для остров'ян є туризм, сільське господарство, рибальство і надання послуг у сфері фінансів та економіки. В якості валюти використовуються англійські фунти стерлінгів, а також місцеві гроші. Спілкуватися на островах, прийнято англійською та французькою, так як близькість до континентальної Європи передбачає присутність на архіпелазі великого числа представників західної частини цього континенту, до того ж ці країни історично тісно пов'язані між собою.

Столицею коронного володіння є місто Сент-Пітер-Порт на острові Гернсі. На сьогоднішній день тут проживає близько 20 000 чоловік. Він знаходиться на узбережжі і має власним портом, щорічно приймають тисячі суден з усього світу. Міську територію оточують невисокі зелені пагорби і мальовничі кручі. Архітектурна складова Сент-Пітер-Порта приваблива великою кількістю середньовічних будівель, а також військово-історичними цінностями, включаючи замки, форти і фортеці, що символізують славне військове минуле цих місць. На острові Олдерні, теж входить до складу коронного володіння Гернсі, для численних туристів представляють інтерес перші людські поселення, що відносяться до кам'яного віку. Єдиним же містом острова є Сент-Анна з чисельністю населення близько 2,5 тисяч осіб. Головним туристичним об'єктом Олдерні служить залізниця, зведена британським урядом в 1847 році з метою будівництва хвилелому і військових споруд. Довжина залізничного відрізка, придатного для їзди складає 3 км, але прокотитися по ньому можна тільки влітку і лише у вихідні дні. Зараз дана територія функціонує в якості музею, який користується великою популярністю серед гостей острова. На шляху прямування поїзда є дві станції, а також використовуються 2 вагони, що представляють собою зразки вагонів лондонського метрополітену, датовані 1959 роком.

Сент-Пітер-Порт
Сент-Пітер-Порт, Гернсі

У південно-західній частині Ла-Маншу розташовується один з найбільш мальовничих островів Нормандського архіпелагу, що належить Гернсі - Сарк. Він відрізняється тим, що тут заборонено використовувати автомобілі, зате в ходу велосипеди і коні. Остров'яни, що займаються сільським господарством, активно застосовують для своїх потреб трактор. По суті, острів складається з двох ділянок суші - Великого і Малого Сарка, пов'язаних між собою за допомогою скелястого перешийка Ля-купе і обладнаного на ньому моста, ширина якого складає всього 2 метри. Переміщаючись пішки по звивистій забетонованої дорозі, обладнаної захисними огородженнями, неможливо не зупинитися на пару-трійку хвилин, щоб не помилуватися красивими видами на водні простори протоки Ла-Манш і зелені уступи острівних берегів. Сьогодні на Сарко проживає близько 600 осіб, прекрасно знають один одного в обличчя, тому на острові панує спокійна, майже сімейна затишна атмосфера.

Третій, відносно великий острів коронного володіння Гернсі - Херм, вважається найменшим на всьому Нормандських архіпелазі. Його загальна площа дорівнює всього 2-м кв.км. Також як і інші населені острови країни, він має свій герб і заборона на користування автомобілем. У той же час тут застосовуються квадроцикли та міні-трактори. Зараз на Херма проживає близько 60 осіб. Головною його перевагою є чудові піщані пляжі з білого піску, настільки улюблені шанувальниками гарної засмаги і пасивного відпочинку на узбережжі. Єдиною архітектурною пам'яткою Херма служить невелика кам'яна каплиця, виконана в старовинному середньовічному стилі і чудово поєднується з острівними ландшафтами. Любителі старожитностей можуть відвідати унікальні печери епохи неоліту, не так давно виявлені дослідниками.

Для Гернсі характерний м'який помірний клімат. Зима тут тепла, а літо комфортне. Середня температура повітря з травня по вересень перевищує позначку +23 градуси, а сонячна і ясна погода панує впродовж півроку. У свій час ці острови краще за всіх описав знаменитий письменник Віктор Гюго у своєму романі «Трудівники моря». Крім різноманітного рослинного світу у водах архіпелагу представлені численні представники морських глибин, включаючи лобстерів, восьминогів, дельфінів, акул, морських черепах, барракуд та інших особин. Національна кухня радує великою кількістю м'яса, овочів і фруктів, а завдяки доглянутим пішохідним стежинами, гості Гернсі мають можливість насолодитися найчистішим повітрям і казковими пейзажами Нормандських островів. Колись, той же Гюго, сказав, що ця країна представляє собою шматочок Франції, загублений їй і підібраний англійцями. У цих словах письменника закладений глибокий зміст, що відображає незримий зв'язок між даними європейськими державами, втілену на невеликій території коронного володіння.

Материки:
Океани: