П`ятниця, 26.04.2024, 22:51
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Гондурас розташовується в центральній частині американського перешийка, між Карибським морем і Тихим океаном. Він межує з такими державами як Нікарагуа, Сальвадор і Гватемала. До складу країни також входять кілька десятків островів і коралових рифів, що формують вигляд її Карибського узбережжя.

Особливості. Значну частку території Гондурасу складають піднесеності, включаючи такі мальовничі гірські масиви як Монтесільос, Комаягуа і Опалака. З боку Карибського моря лежать рівнини Сан Педро Сула і Москітовий берег, що відрізняється заболочених рельєфом місцевості. На півночі переважають бананові плантації, а на північному сході розкинулися мальовничі джунглі Ла москітів, з тропічними лісами і мангровими болотами. Також, в цих місцях знаходиться національний парк Ріо-Платан. Надзвичайної широтою і різноманітністю відрізняється тваринний світ, представлений ведмедями, оленями, мавпами, чорними пантерами, тапіра, пумамі, Кайот. У річках водяться крокодили, а в диких лісах багато отруйних змій і всякої живності. Однією з основних сфер діяльності в державі є сільське господарство. Повним ходом йде вирощування багатьох зернових культур, фруктів і овочів. Серед природних ресурсів, якими багаті землі Гондурасу, особлива увага приділяється видобутку золота, міді, срібла, залізної руди та вугілля. У прибережних районах пріоритет віддається рибному промислу. Економіка країни в цілому розвинена слабо, особливо в нагірних областях, постійно страждають від природних катаклізмів.

У число найбільш безпечних держав світу республіка теж не входить, будучи своєрідною сполучною ланкою на кокаїновому шляху між Колумбією і США. Щороку, в різних містах, періодично трапляються масові перестрілки, в яких гинуть сотні людей, при цьому не тільки наркоторговці, але і мирні громадяни. Виконавча влада в Гондурасі належить президенту, а уряд формується з декількох апаратів влади, включаючи Національний Конгрес і Верховний суд. Етнічний склад представлений в основному метисами, індіанцями і неграми, а головною релігією є католицизм. Незважаючи на поліпшення в системі освіти, значна частина гондурасців неписьменна, внаслідок того, що багато з них змушені починати заробляти гроші зовсім у юному віці, щоб прогодувати сім'ю, що складається, як правило, з кількох людей.

Загальна інформація. Площа території Гондурасу займає близько 113 тис. кв. км, а чисельність населення складає близько 8 млн. чоловік. Державною мовою є іспанська. Національна валюта - гондураська лемпіра, названа так на честь вождя місцевого індіанського племені, повсталого проти іспанських колонізаторів. Час відстає від московського на 10 годин. Часовий пояс UTC-6. Переведення годинників в республіці не проводиться. Телефонний код країни +504.

Гондурас
Гондурас

Основні регіони та міста. Територія держави поділяється на 18 департаментів, кожен з яких має свій адміністративний центр. У ролі столиці країни, а також адміністративного центру департаменту Франсіско Морасан, виступає місто Тегусігальпа, з населенням понад півтора мільйонів жителів. Він знаходиться в гористій місцевості, в долині річки Чолутека, на висоті 1000 метрів над рівнем моря і має безліч історичних пам'яток і визначних пам'яток. Крім того, тут зосереджені основні адміністративні установи та виробничі фабрики, а також головний міжнародний аеропорт країни. Другим містом республіки, з точки зору його економічної важливості, є ще один мільйонник - Сан Педро Сула, що вважається промисловим центром Гондурасу. У його околицях розкинулися сотні акрів бананових плантацій, що мають велике значення для експорту.

На берегах Карибського моря знаходиться провідний туристичний центр країни - Ла-Сейба, відвідуваний півмільйоном туристів щорічно і що славиться навколишніми його природними ландшафтами. Серед решти великих міст виділяються центральний порт Пуерто-Кортес, колишня столиця - Комаягуа, сільськогосподарський місто Чолутека, на кордоні з Нікарагуа, Ель-Прогресо, який є сполучною ланкою між головними регіонами, і Юскаран, відомий виробництвом алкогольної продукції та старовинної колоніальної архітектурою. Острів Роатан, в Карибському морі, чудово підходить для пляжного відпочинку. Головним археологічним об'єктом на території країни, вважається древнє місто Копан, що відноситься до епохи індіанців майя і виявлений дослідниками тільки в 1839 році.

Короткий екскурс в історію. До настання нашої ери ці землі населяли місцеві індіанські племена, що жили за законами первісно-общинного ладу. У II столітті їх змінила більш розвинена народність індіанців майя, що побудували тут дороги і надійні кам'яні споруди, фрагменти яких збереглися в багатьох районах Гондурасу. У 1502 році до північних берегів американського перешийка причалили кораблі експедиції Христофора Колумба, а через пару десятків років почалася іспанська колонізація території. В 1536 відбулося наймасовіше повстання індіанців під керівництвом вождя Лемпіри, пригнічений іспанцями після загибелі індіанського ватажка в результаті змови. У XVII-XVIII століттях на роботах у рудниках і на плантаціях сюди тисячами привозили рабів з Африки, які працювали разом з місцевими індіанцями на благо іспанської держави. Періодично з боку рабів виникали повстання, але всі вони безжалісно придушувалися добре озброєними силами іспанців. Після скасування рабства і ділення американських земель, на початку XIX століття, Гондурас оголосив про свою незалежність, і таким чином почалася історія нової держави. XX століття ознаменувалося для нього численними політичними скандалами і військовими переворотами. Зараз ситуація в країні більш-менш стабілізована, але ймовірність нових заворушень все одно існує.

Клімат. У Гондурасі головує тропічний пасатний клімат. Середня температура повітря протягом року не схильна суттєвих коливань і в середньому становить від +23 до +30 градусів. Опади випадають нерівномірно, а їх кількість залежить від регіону. На півдні і в центрі країни сезон дощів починається в травні і закінчується в жовтні, а на узбережжі Тихого океану, найбільш вологий проміжок випадає на період з вересня по січень. При цьому часто бувають руйнівні урагани, які суттєво впливають на стан сільського господарства. Відвідувати країну найкраще в сухий сезон, хоча в цілому, погода на землях Гондурасу нестабільна і нерідко підносить сюрпризи, тому перед відправленням, слід знати хоча б приблизний прогноз на найближчі тижні.

Віза і митні правила. Громадянам Росії і представникам деяких країн колишнього союзу, у разі прибуття на термін менше 90 днів, візу для відвідування республіки оформляти не потрібно. Особливих вимог до провезення багажу не пред'являється, а митні правила відповідають загальноприйнятим міжнародним стандартам.

Як дістатися. У Гондурасі є 4 аеропорту, приймаючі рейси з різних країн світу. Знаходяться вони в містах Тегусігальпа, Сан Педро Сула і Ла Сейба, а також на острові Роатан. Прямий переліт з Європи неможливий, а пересадки найзручніше робити в Нікарагуа, Мексиці, США або Панамі. У туристичних агентствах, як правило, зустрічаються комбіновані тури в Гондурас через вищевказані країни.

Транспорт. На території республіки між містами непогано налагоджене залізничне сполучення, а серед автодоріг виділяється Панамериканська магістраль, прокладена уздовж Тихоокеанського узбережжя. Там же розміщується морський порт Амапала - єдиний в даному регіоні. На берегах Карибського моря, найбільшими портами служать Ла-Сейба і Пуерто-Кортес. У містах, громадський транспорт найбільш широко представлений автобусами. Існує також можливість оренди автомобіля, але куди більшим успіхом користуються послуги таксі, вартість яких, по відношенню до європейських цін, істотно занижена. В цілому, організація транспортної системи в державі залишає бажати кращого, але в силу обмеження фінансових можливостей, її модернізація просувається дуже повільно, а в деяких, особливо відсталих регіонах, панує справжній хаос, як з дотриманням правил дорожнього руху, так і з розкладом.

Кухня. У ресторанах і закусочних Гондурасу представлені традиційні страви американського континенту, неодмінними атрибутами яких виступають рис, м'ясо, різноманітні морепродукти, боби, картопля, кукурудза і різні види сирів. Серед національних кулінарних творів, виділяються суп «Монд», з рубцем, і так звані коржики «пупуси», що готуються з кукурудзи. Зазвичай вони сервіруються капустяним салатом, приправленим соусом з помідорів, лимонів, цибулі та моркви. Цікаво, що ресторани, де подають «пупуси», називаються «пупусаріасамі». На десерт часто пропонуються смачні пироги з різними начинками з рідкісних екзотичних фруктів. В якості самого популярного алкогольного напою виступає «ромпопо», в який крім характерних для спиртного інгредієнтів, додаються молоко і яйця.

Шопінг. У магазинах, торгових центрах і сувенірних крамничках країни для туристів існує неймовірна кількість спокус у вигляді абсолютно різних товарів за дуже низькими цінами. Проте в ході покупок необхідно уважно придивлятися до будь-якої речі, оскільки великий ризик придбання підробки. Особливу пильність варто проявляти до власних грошей. Як і в багатьох не надто благополучних державах Південної і Центральної Америки, тут вистачає кишенькових злодіїв. Особливо гостро ця проблема стоїть на ринках великих мегаполісів.

Гондурас є надзвичайно цікавою країною і в першу чергу приваблює своїми казковими тропічними пейзажами, в поєднанні з величезною кількістю рідкісних птахів і тварин, яких часом можна побачити прямо на міських вулицях. Колоніальна архітектура і стародавні піраміди Майя, що ховаються в тіні непрохідних джунглів, служать своєрідним магнітом для любителів пригод, а шикарні піщані пляжі, манять справжніх цінителів відпочинку на морських берегах. І в тому і в іншому випадку, перебування в цій екзотичній країні може подарувати масу приємних вражень кожному туристу, наважилися вирушити в таку далеку і важкий вояж.

Материки:
Океани: