П`ятниця, 26.04.2024, 15:18
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Гонконг - сучасне пульсуюче місто, яскравий приклад азіатського економічного дива ХХ століття. Гонконг - це фінансова й торговельна столиця азіатського регіону. Велика частина товарообігу Китаю проходить через біржі і порти Гонконгу. Щорічно тут проводяться сотні виставок товарів і послуг різних галузей економіки. Велика частина території міста (40%) зайнята парками, лісами і пляжами. Назва "Гонконг" в перекладі з кантонского буквально означає «пахуча гавань».

Адміністративний поділ. Гонконг відноситься до особливого адміністративному району КНР, і побудований на основі самоврядування, залишаючи за собою контроль над законодавством, грошовою системою, поліцейськими силами, митами та імміграційною політикою, також зберігаючи представництво в міжнародних організаціях. Гонконг ділять на такі частини: острів Гонконг, Коулун і Нові Території, крім цього до Гонконгу відноситься більше 260 островів, велика частина яких нежилі.

Загальна інформація. Гонконг розташований у Східній Азії, на березі Південно-Китайського моря, з півночі межує з китайською провінцією Гуандун. Загальна площа займаної Гонконгом території складає 1104 кв. км. Чисельність місцевого населення становить 7 млн. чоловік, за етнічним складом 95% - китайці. Основними мовами Гонконгу є англійська та кілька різновидів китайського, в основному кантонскій і путунхуа. Національна валюта - гонконгський долар (HKD). 100 HKD = $ 12.89. Місцевий час випереджає московське на 4 години. Часовий пояс UTC +8. Мережеве напруга 220 В при частоті 50 Гц, типи розеток D, G, M. Телефонний код країни +852. Інтернет-домен. Hk.

Гонконг
Гонконг

Короткий екскурс в історію. Гонконг існує тисячі років, але історично датують його появу серединою позаминулого століття, коли партнери Великобританія і Китай зайшли в глухий кут з приводу плати за шовк і чай. Китайська сторона хотіла отримувати плату за ці товари тільки сріблом. Щоб зберегти свої гроші, англійці виявили товар, що купується китайцями таємно і безвідмовно - індійський опіум. В результаті опіумних війн в середині ХIХ століття район Гонконг був переданий Британському королівству. У 1898 р. англійцям на правах оренди на 99 років, тобто до 1997 р., відійшла континентальна частина суші, яку сьогодні називають Нові території. Британська окупація зберігалася більше півтора століть і зробила величезний вплив на уклад життя місцевого населення. З 1997 року Гонконг - знову територія Китайської Народної Республіки.

Клімат. У Гонконгу переважно тропічний мусонний клімат, для якого характерна прохолодна суха зима і вологе спекотне літо. Пори року чітко виражені. Навесні тут досить волого і тепло, а восени - сухо і сонячно, що пов'язано з різним напрямком вітру, характерним для кожного сезону. Несприятливим періодом для подорожі в Гонконг є літній сезон з травня по вересень - час тайфунів і дощів. Кращий час для подорожі в Гонконг - осінь, температура повітря +18 .. +28 градусів, взимку теж досить комфортно, але слід брати теплі речі - пальто або куртку.

Віза і митні правила. Для в'їзду в Гонконг громадянам Росії і України віза не потрібна, якщо термін перебування не перевищує 14 днів. Митні правила відповідають загальносвітовим вимогам.

Як дістатися. Прямий переліт Москва - Гонконг здійснюють авіакомпанії «Аерофлот», Cathay Pacific, також можна скористатися стикувальними рейсами Emirates Airlines через Дубай або Air China через Пекін.

Транспорт. Наземний громадський транспорт у Гонконзі розвинений на високому рівні. Разом з банківською системою британці залишили після себе добре налагоджену транспортну систему. Місто стягує великий податок з водіїв, тому основними транспортними засобами залишаються двоповерхові трамваї, автобуси, пором і метро. Завжди можна скористатися таксі, які діляться на три типи: червоні, зелені та блакитні. Червоні таксі охоплюють практично всі напрямки Гонконгу. Зелені таксі курсують у Нових територіях, а блакитні - на острові Лантау.

Кухня. Гонконг по праву вважається однією з кулінарних столиць світу, тут можна знайти ресторан будь-якої кухні світу, а також спробувати найкращу китайську кухню. Самі Гонконгці люблять поїсти і славляться як одні з найбільш вимогливих їдців. Морепродукти подають виключно свіжими, а якщо це овочі, то в чудовому оформленні. На вуличних лотках не рекомендується купувати їжу, якщо ви не впевнені в її якості.

Шопінг. Гонконг - місто багатомільйонних угод і дрібних покупок. На місцевому ринку можна придбати дуже схожу підробку, або, як кажуть китайці, копію будь-якого виробу з колекції солідних західних марок. Відомий Леді'с маркет - рай для шопоголіків. Кожна підробка, не сильно поступаючись в якості, вигідно відрізняється ціною від оригіналу. І хоча виробники таких копій порушують всі закони про авторські права і повинні бути позбавлені ліцензії, товари ці активно скуповуються гостями міста і місцевими жителями. Пристрасть до шопінгу не проходить і з настанням ночі. Деякі магазини працюють 24 години, торгові центри зазвичай закриваються в 21:00-22:00, а ринки працюють до 22:00-23:00. Бари, ресторани, розважальні заклади зазивають світяться вивісками. Нічне життя Гонконгу насичена і активна. Вулиці, освітлені яскравою ілюмінацією, залишаються жвавими і в темний час доби.

Пам'ятки Гонконгу
  • Cable Car
  • Ocean Park
  • Великий Будда
  • Діснейленд
  • Китайський сад Nan Lian і монастир Chi Lin
  • Нічний ринок Temple Street
  • Пороми Star Ferry
  • Пік Вікторія
  • Трамвай Peak Tram
  • Шоу Симфонія світла
Гонгконг
Гонконг

Найцікавіше в Гонконзі
Пік Вікторія, також відомий під назвою Маунт-Остін, розташовується в західній частині острова Гонконг, будучи його символом і найвищою точкою, звідки відкривається дивовижний вид на місто і прилеглі до нього околиці. Одна з найбільш відвідуваних оглядових майданчиків піку Вікторія розміщується на території вежі Peak Tower, що нагадує по своїй зовнішній формі китайську сковорідку. Для зручності відвідувачів тут обладнані телескопи, що дозволяють детально розглянути найвіддаленіші точки міста. Крім милування ландшафтами, тут можна посидіти в кафе, випробувавши національну китайську кухню, або пройтися по магазинах у пошуках подарунків і сувенірів.

Діснейленд, розташований на острові Лантау, є одним з п'яти офіційних світових парків Уолта Діснея і наймолодшим з них. Однією з особливостей гонконгського Діснейленду є те, що, незважаючи на свій американський прототип, в ньому чітко простежуються азіатські риси. Так, наприклад, деякі персонажі відомих мультфільмів співають на китайській мові, ландшафтний дизайн створений у відповідності з традиціями Фен-шуй, а в тутешніх кафе і ресторанах переважає національна китайська кухня.

Однією із знакових пам'яток Гонконгу, є Великий Будда - величезна бронзова статуя височіє на острові Лантау, на площі Тейтхаань, поруч з монастирем За Лін. Прямо біля підніжжя пагорба, на вершині якого видніється фігура Будди, розташована тематична село Нгонг Пінг (Ngong Ping) з торговими лавками, магазинами, кафе і ресторанами, де можна придбати пам'ятні сувеніри та недорого поїсти.

Чи не головним туристичним атракціоном в Гонконгу є канатна дорога Ngong Ping 360 Cable Car. Вона з'єднує місто з островом Лантау, при цьому Ngong Ping, означає назва туристичної села, розташованого біля підніжжя Великого Будди, на місці прибуття. Круговий огляд на всі 360 градусів, гарантує пасажирам прекрасні види з вікна кабінки на шляху до острова.

Ocean Park знаходиться на гористому півострові, у південній частині Гонконгу, представляючи собою дивовижний парк розваг розташований на двох рівнях, який можна порівняти з багатьма найвідомішими аналогами світу. Загальна площа Ocean Park налічує площу більше 870 тисяч кв. м. Крім Океанаріума, з безліччю морських особин, зібраних з усіх куточків планети і Polar Adventure, в нього входять такі тематичні зони, як «Село старовинних споруд», «Царство пернатих», для любителів екзотичних птахів, «Сад диких рослин і тварин» , «Парк атракціонів», Аквапарк і «Дитячий світ».

Через брак земель будівництво в Гонконзі вже давно ведеться тільки вгору. Для зручності пересування по місту збудовані пішохідні мости. Серед сучасних скляних хмарочосів настільки ж сучасні футуристичні статуї. Це вже не дракони і черепахи, як в материковому Китаї, а химерні форми, які уособлюють старі символи. Тим не менш, всі будівлі в Гонконзі збудовані відповідно до древнім вченням фен-шуй. Фонтани і водоспади, правильне розташування вхідних дверей і символічних статуй - все для того, щоб росли показники фондового ринку і фінансові потоки рухалися у вірному напрямку.

Як символ Перлини азіатського економічного дива - найдорожчий і розкішний готель Пенінсула. Гостей з аеропорту зустрічають виключно на Роллс-Ройс. Якщо комусь доведеться не до душі такий трансфер, за 1500 доларів він може приземлитися на вертольоті прямо на дах готелю. Ціна за номер тут може досягати 10 000 доларів на добу. Зупинитися хоча б раз на Пенинсула - питання престижу для успішного бізнесмена.

Поринути в інший спосіб життя Гонконгу можна, наприклад, відвідавши Ринок співочих птахів. Вьюрки, папуги, солов'ї, горобці, канарки дуже популярні у місцевого населення. Клітини з пернатими співаками можна зустріти в багатьох будинках або в дворах. Не менш популярні золоті рибки. Вважається, що золоті рибки піклуються про щастя і добробут в будинку. Тому на Ринок золотих рибок також щодня приходить дуже багато покупців.

У районі Абердін, що в південній частині острова Гонконг, можна побачити побут простих рибалок, які живуть прямо на воді - в джонках, будинок на суші для них - недозволена розкіш. Це місце знамените морепродуктами, які можна спробувати в місцевих плавучих ресторанах або придбати в спеціалізованому магазині Гігант.

Земля в Гонкогу дорога, і водний простір використовується дуже активно. Акваторія навколо Гонконгу - це не лише торговельні порти і пристані для дорогих яхт, яких тут безліч. Це і численні джонки, в яких розташовуються ресторани, розважальні заклади, катери і пороми для екскурсій і перевезення пасажирів за маршрутами місцевого значення.

Материки:
Океани: