Четвер, 25.04.2024, 19:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Сьогодні мальовничий тропічний острів Гренада перетворився на комфортний курорт із зручними готелями і прекрасними пляжами. Відмінним місцем для дайвінгу є тутешні води, оточені кораловими рифами, серед яких можна зустріти дивних і незвичайних риб і рідкісні види черепах. Тільки гренадской корали недоторканні, їх не тільки заборонено вивозити з острова, їх навіть не можна піднімати з морського дна. Любителі диких, незвіданих лісів можуть із задоволенням помандрувати по заповідним стежках. Однак природа острова нічим екстремальним не відрізняється, на відміну від його історії.

Гренада
Гренада

Як і багато океанічні острови, Гренаду утворив вулкан. Гори тут дійсно видно всюди, хоча жодного Евересту не спостерігається. Гора Сент-Катерін висотою всього в 840 метрів - найвища точка острова. Серед лісів можна зустріти величезну кількість вулканічних кратерів, заповнених водою. Вируючих гейзерів тут не зустрінеш, але гарячих мінеральних джерел дуже багато. Водоспади теж вельми поширені і мальовничі, але за своїми розмірами явно поступаються Ніагарі. Хоча і є єдиний діючий вулкан, але він знаходиться в морі. Хижаки, що представляють небезпеку людині на острові не водяться, навіть змії тут не отруйні. Всюди кишить безліч птахів, яких трепетно ​​охороняють місцеві заповідники. Загалом можна спокійно гуляти, милуючись навколишньою природою нічого не побоюючись. Тут вам пальми, дикобрази, водоспади, відмінний ром і величезна безліч мускатних горіхів.

Саме ця рослина - головний годувальник острова. Спеції в усіх проявах - головна спеціалізація Гренади. Мускатний горіх навіть красується на національному прапорі острова, та й сам острів по контурах дуже нагадує горіх. Правда спочатку колонізатори спробували виростити на землях Гренади цукровий очерет, навіть привезли з далекої і спекотної Африки рабів для роботи на плантаціях. Але очерет, за примхою природи не зміг тут рости, його буквально змітали часті урагани. І тоді король Георг III, доручив англійського ботаніка підібрати для острова інші сільськогосподарські культури. Як пізніше з'ясувалося, острів Гренада зі своїми кліматичними умовами ідеально підходить для вирощування прянощів - гвоздики, кориці, імбиру, мускату. Зусилля колонізаторів не пропали даром.

Гренада як була, так і залишається основним лідером поставки прянощів в усі країни світу. Туристів, як заведено, по прибуттю, першою справою везуть на найбільшу на острові фабрику з переробки мускатного горіха. Дорога проходить через справжні пахучі зарості - поля, на яких ростуть мускатні і гвоздичні дерева, імбир, ваніль, кущі кориці. Плоди символу острова червоніють на всіх без винятку дахах сільських будиночків. А у місцевого населення, схоже, з часом виробився «імунітет» до запаморочливих запахів. Ясно, що будь-які спеції можна придбати в кожному магазині, в будь-яких кількостях і в будь-яких упаковках. Можна купити те, чим зазвичай приправляють їжу, а можна ароматизатор повітря у вигляді брелока або статуетки. Але найцікавіший місцевий сувенір - це ароматичні свічки з комбінаціями всіляких спецій.

Материки:
Океани: