Четвер, 25.04.2024, 19:28
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Гваделупа розташовується в районі Малих Антильських островів, у східній частині Карибського моря, будучи заморським володінням Франції у Вест-Індії і представляючи собою мальовничий архіпелаг, що складається з двох великих островів і безлічі маленьких ділянок суші його оточуючих. Острівна територія рясніє яскравою тропічної рослинністю, а прибережні води мають широким представництвом різноманітних мешканців підводного світу.

Особливості. Регіон управляється префектом, призначається французьким урядом. В іншому ж, Гваделупа вважається самостійним департаментом на території Франції. Головними галузями тут є сільське господарство, а також скотарство і рибний промисел. В якості експортованої продукції виступають банани, цукор, кава, какао і ром. Продукти харчування та пальне надходять сюди з-за кордону. Темношкіре населення становить близько 90% жителів всього архіпелагу. Серед решти остров'ян є індійці, араби, китайці і навіть європейці. Тваринний світ украй бідний і представлений в основному птахами, ящірками і дрібними гризунами. Колись високу екологію з кожним роком посилює постійно ведеться вирубка лісів. Рівень життя на острові в цілому досить низький, хоча якість освіти, побудоване на основі французького законодавства, традиційно на висоті. Головною релігією є католицизм, але є і прихильники інших напрямків, в тому числі індуїсти, протестанти та місцеві спільноти, які дотримуються язичницьких африканських обрядів і традицій.

Загальна інформація. Площа Гваделупи займає більше 1 600 кв. км, а чисельність населення складає близько 400 000 чоловік. Найпоширенішими мовами є французька та креольська. В якості національної Гваделупської валюти виступає євро, хоча подекуди до оплати приймаються і американські долари. Місцевий час відстає від московського на 8 годин. На зимовий і літній час годинник тут не переводяться. Часовий пояс UTC-4. Телефонний код країни +590.

Гваделупа
Гваделупа

Основні міста і регіони. Головна територія архіпелагу ділиться на 2 острови: Бас-Тер і Гранд-Тер, з'єднаних між собою природною материкової перемичкою, у вигляді невеликої ділянки суші, що омивається водами 2-х проток. Перший з островів гористий і багатий вулканічними породами. На ньому розташовується діючий вулкан Суфриер, що є найвищим в регіоні. Гранд-Тер ж являє собою равнинное плато, яке складається з вапняків і вулканічних туфів. Разом вони називаються островом Гваделупа. За своєю адміністративній структурі, заморське володіння Франції підрозділяється на 2 округи, Бас-Тер і Пуент-а-Пітра. Перший має 17 кантонами і 18 комунами, а другий має співвідношення 23 і 14, відповідно. У ролі столиці департаменту виступає місто Бас-Тер, має до того ж статус головного морського порту. Курортним центром вважається місто Пуент-а-Пітра, що володіє розвиненою туристичною інфраструктурою. У центральній частині острова розкинувся самий його живописна ділянка, оголошений ЮНЕСКО біосферним заповідником. Він тягнеться з північного заходу на південний схід, рясніючи дивовижними тропічними пейзажами і величними водоспадами.

Короткий екскурс в історію. За кілька століть до настання нашої ери Гваделупу населяли індіанські племена араваков, що займалися сільським господарством і промишляли рибним ловом. У VIII столітті сюди прийшли кариби, Виселити араваків з насиджених земель і назвали ці місця Карукерой, що означає «острів прекрасних вод». Першим же європейцем, що відкрив острів для своїх нащадків, став Христофор Колумб, пришвартувався біля його берегів на початку листопада 1493. Через 142 роки тут висадилися французи, що знищили більше половини місцевих племен і організували цукрові плантації, на які були доставлені тисячі рабів з Африки. У XVIII столітті на невеликий період часу островом заволоділи англійці, але незабаром знову були змушені повернути його французам. У роки правління Наполеона тут відбулося повстання рабів, жорстоко придушене урядовими військами, не пощадили ні самих повсталих, ні їх сім'ї. У 1805 році на Гваделупі був встановлений Французький цивільний кодекс. Згодом, британці знову намагалися захопити неприналежні їм територію, але їх спроби в підсумку знову не увінчалися успіхом. Незмінна панування колонізаторів постійно заважало острову розвиватися і впродовж століть тут існувало тільки сільськогосподарський напрямок, пов'язане з виробництвом цукру і фруктово-зернових культур. Заморським департаментом Франції Гваделупа стала в 1946 році.

Клімат. На острові панує тропічний пасатний клімат. Середня температура повітря коливається в районі +26 градусів незалежно від пори року. Сезон дощів починається в липні і триває до кінця листопада. Нерідко бувають урагани, супроводжувані сильними штормами. Найбільш оптимальним часовим проміжком для візиту на острів вважається перша половина року.

Віза і митні правила. Для відвідування Гваделупи громадянам Росії і СНД необхідна віза, яку можна оформити в будь-якому французькому консульстві. При цьому на країни шенгенської угоди вона не поширюється. Митні правила відповідають загальноприйнятим світовим стандартам.

Як дістатися. Транспорт. Авіарейси з Гваделупою, а також з деякими іншими регіонами Малих Антильських островів, організовує французька компанія Air France. Всі перельоти з країн пострадянського простору здійснюються з пересадкою в одному з великих міст Франції. Усередині острівної території найбільш поширеним способом пересування є автомобіль, який можна орендувати прямо в аеропорту. Також працює цілодобове таксі.

Кухня. Ресторани Гваделупи славляться високою якістю обслуговування, а місцева кухня відома широким розмаїттям страв, що відрізняються своїм інтернаціональним відтінком. Тут можна покуштувати і рідкісні сорти риби, і вялений рис, і всілякі м'ясні делікатеси. Завжди в достатку представлені фрукти і овочі. Рідкісна трапеза обходиться без вишуканих французьких вин і десертів.

Шопінг. У магазинах, сувенірних крамничках і ринках острова, зосереджених в основному на території міст Бас-Тер і Пуент-а-Пітра, є адміністративними центрами однойменних округів, можна купити різноманітні товари, від прикрас до одягу і сувенірів. Практично всі тут просякнуте духом Франції, тому якість виробів звичайно дуже високе, а серед сувенірів часто зустрічаються предмети з французькою символікою.

Гваделупа вважається одним з найбільш екзотичних напрямків на туристичній карті світу. Тут можна повною мірою насолодитися красою тропічних лісів, скупатися у водах Карибського моря, познайомиться ближче з культурою, традиціями та побутом остров'ян, відвідати наймальовничіші місця, зайнятися водними видами спорту або взяти участь в одному з численних святкових заходів, щорічно відзначаються на території архіпелагу. Різноманітність способів проведення дозвілля також є одним з головних достоїнств Гваделупи, число яких досить переконливо.

Материки:
Океани: