П`ятниця, 29.03.2024, 17:50
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Республіка Кабо-Верде розташована приблизно в шестистах кілометрах від західного узбережжя африканського континенту і більш відома світу, як Острови Зеленого Мису. Вони являють собою мальовничий архіпелаг з 18 великих і дрібних островів, умовно розділених на дві групи: Підвітряний і Навітряну. Їх назви відповідають географічному розташуванню.

Територію Кабо-Верде займають височини і сухі щебенисті нагір'я, що мають прізвисько «місячний пейзаж», за схожість з нічним небесним світилом. Велика кількість згаслих і діючих вулканів надають місцевості чималу частку величі й загадковості.

Вулкан в Кабо-Верде
Вулкан в Кабо-Верде

Більшість скель досить сильно ускладнюють доступ до узбережжя, а природних гаваней на архіпелазі дуже мало. Тим не менш в Кабо-Верде вистачає чудових пляжів з кришталево чистим і дрібним піском, щодня омиваним прозорими хвилями Атлантичного океану. Головним джерелом доходів у державі є туризм. Ідеальний клімат, мальовнича природа, розвинена інфраструктура і екзотика, читающаяся в назві напряму, є головними мотивами для сотень тисяч туристів, які щороку відвідують архіпелаг.

Кабо-Верде був відкритий португальськими мореплавцями в 1460 році, а масове заселення почалося тут шість років потому, коли португальці заснували тут перші житлові райони. В самому кінці п'ятнадцятого століття, Португалія оголосила острови своєю власністю, а через кілька десятків років, те ж саме зробили іспанці. Протягом тривалого періоду часу ці дві сусідять один з одним європейські держави змагалися за право володіти Островами Зеленого Мису. Зрештою, перемогу в цій боротьбі здобула Португалія, і аж до літа 1975 року Кабо-Верде вважалася португальської автономією у Атлантиці. 5 липня 1975 року республіка була офіційно проголошена незалежною державою. Як і більшість країн Африки, архіпелаг не оминула хвиля рабовласницького ладу, правда період торгівлі людьми тривав тут зовсім не довго.

Населення островів, на даний момент, обмежується 450 тисячами осіб. Серед місцевих жителів переважають креоли і африканці. Кількість європейців, що проживають на тутешніх берегах, порівняно із середніми віками, скоротилася практично до нуля. Незважаючи на високу популярність в туристичному середовищі, внутрішній економічний стан країни залишає бажати багато кращого. За межею бідності перебуває майже половина місцевого населення.

Сільське господарство на архіпелазі розвинене дуже слабо, через відсутність сучасних зрошувальних систем і посушливого клімату. Рибальська промисловість швидше має призначення місцевого характеру, ніж претендує на міжнародні масштаби. Основним експортним сировиною у країні вважається морська сіль, шкіра, взуття і текстиль. Втім, поки на Островах Зеленого Мису процвітає туризм, республіка може спокійно існувати тільки на доходи від цієї сфери діяльності.

Одним з найважливіших аспектів в інфраструктурі держави є транспортне сполучення. На даний момент Кабо-Верде має майже 900 кілометрів асфальтованих доріг, двома міжнародними аеропортами та сім'ю місцевими. Між населеними островами налагоджено зв'язок через катери, яхти, річкові трамвайчики, і інший водний транспорт. Всі маршрути носять регулярний характер, а їх розклад можна щодня побачити на території портових вокзальчиков, на кожному з островів архіпелагу. По суші курсують місцеві маршрутки і таксі, які не мають певного розкладу і їздять у відповідності з наповнюваністю салону. Автобусів або якогось іншого сухопутного громадського транспорту, на берегах екзотичного архіпелагу поки не придумали.

Грошова одиниця країни називається «ескудо». В одному євро приблизно 110 ескудо. Курс стабільний протягом декількох років. Цікаво, що на монеті з гідністю 100 ескудо, зображений лик папи римського, який відвідав Острови Зеленого Мису в середині дев'яностих років. Основною релігією є католицизм. Інші релігійні групи становлять мусульмани та протестанти.

Серед водних розваг архіпелагу, домінує серфінг. Острів Сал вважається Меккою Кабо-Верде у любителів цього виду спорту. На ньому присутні шість серфінг-клубів, для людей з різним ступенем підготовки. Високі хвилі Атлантики, в поєднанні з яскравим сонцем і завжди теплою погодою, є неодмінним атрибутом, для занять цим видом спорту. Такі острови, як Боавішта, Сан Вісенте і Сан-Ніколау, крім чудових умов для відпочинку на пляжі і купання в океані, мають шикарними можливостями для дайвінгу та подорожей навколо узбережжя, на катері або яхті, з оглядом унікальних підводних печер і скелястих ущелин.

На Островах Зеленого Мису переважає сухий тропічний клімат. Протягом всього року температура тут коливається від +22 до +26. Завдяки прохолодним вітри з Атлантики, спека практично не відчувається. З серпня по жовтень, над Кабо-Верде проносяться південно-західні мусони приносять дощі і шторму. Проте негода не носить регулярний характер, тому навіть у такі часові проміжки, на островах бувають яскраві сонячні дні, без дощів і сильних вітрів, а тому, відпочивати на курортах цієї африканської республіки можна практично круглий рік.

На відміну від всіх інших країн чорного континенту, Кабо-Верде знаходиться на пристойній відстані від материка, тому рівень життя тут, помітно вище, ніж в решті Африці, а туристична інфраструктура за якістю порівнянна з багатьма європейськими країнами.


Материки:
Океани: