Субота, 27.04.2024, 00:25
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Китай - таємнича країна-загадка, що притягує до себе з надзвичайною силою. Прихована протягом тисячоліть від зовнішнього світу Великою Китайською стіною ця країна сьогодні відкрита для туристів. Тут безліч цікавих історичних і культурних пам'яток і традицій. Туристична поїздка в Китай стане захоплюючим і незабутнім подорожжю.

Особливості. Перші цивілізації зародилися в Китаї приблизно в той же час, що і в Єгипті і Вавилоні, і протягом багатьох століть виділялися як переважаючих за технологіями, що на Заході з'явилося значно пізніше. Папір і порох - приклади древніх китайських винаходів, які до цих пір широко використовуються. На протязі довгого періоду часу Китай експортував свої культурні цінності в сусідні країни: В'єтнам, Корею, Японію, в чому виявлялося вплив Китаю на культуру цих країн. Китай як і раніше велика держава, є світовим лідером з виробництва та експорту величезного числа промислової продукції, а також володіє найбільшими золотовалютними резервами в світі. Китай - держава, розташована в Східній Азії, омивається водами Тихого океану зі сходу. Китай межує з 14-ма країнами: Росія, КНДР, Монголія, Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Афганістан, Пакистан, Індія, Непал, Бутан, М'янма, Лаос і В'єтнам.

Загальна інформація. Китайська Народна Республіка знаходиться в Східній Азії і займає третє місце за площею в світі - понад 9,5 млн. км. За чисельністю населення Китай займає перше місце в світі, вона становить 1,3 млрд. чоловік. Офіційний мова - китайська. Місцева валюта - юань (CNY). 100 CNY = $16.10. Час Китаю випереджає московське на 4 години. Часовий пояс UTC+8. Мережева напруга 220 В при частоті 50 Гц, типи розеток A, I, B (рідко). Телефонний код країни +86. Інтернет-домен .cn.

Китай
Китай

Короткий екскурс в історію. Китайська цивілізація є однією з найстаріших у світі, зародилася близько п'яти тисяч років тому. Конфуціанство і єдина система письма в I столітті до н.е. ще більш зміцнили китайську цивілізацію. В різні періоди часу на протязі декількох тисяч років у Китаї епохи відбувалися політичних об'єднань, стабільності і розпадів, територія країни регулярно піддавався навалам інших народів, які згодом асимілювалися в китайський етнос, а території держав-загарбників була включена до складу Китаю. Сучасний Китай є результатом взаємодії з безліччю інших азіатських народів, змішування їх традицій, культурних і політичних відносин протягом багатьох століть. 1949 року була проголошена Китайська Народна Республіка.

Клімат. Сильно розрізняється клімат Китаю в різних частинах країни - від субтропічного клімату на півдні, до помірного на півночі. Велика частина території Китаю знаходиться в області помірного клімату, але величезні території країни, а також істотні перепади висот призводять до різноманітності температурних режимів. Середня температура на півночі країни взимку -10 градусів (іноді до -30), влітку +25 градусів. У центральних областях Китаю температура тримається взимку близько 0, влітку до +20 градусів. На півдні Китаю, температура влітку піднімається вище +25 градусів. Острів Хайнань лежить у тропіках, тому температура +25..+30 градусів тримається цілий рік.

Рельєф. Рельєф Китаю дуже різноманітний, від пустель і рівнин, до високих гір і пагорбів. За висотної зональності виділяють: Тибетське нагір'я (більше 2000 м над рівнем моря), Пояс гір і високих рівнин (200 - 2000 м) і Низькі акумулятивні рівнини (нижче 200 м).

Природа і тваринний світ. Східна і західна частини Китаю кардинально відрізняються за характером рослинності. Традиційно на сході країни великі території використовувалися для інтенсивного господарства, тому корінні лісу можна зустріти переважно в гірських районах. Флора Східного Китаю залишається досить різноманітною порівняно із західною частиною країни, де ростуть в основному одноманітні посухостійкі чагарники. Кілька природних зон змінюють один одного на протяжності з півночі на південь: тайга, хвойні і широколисті дерева, а також змішані ліси, південніше зустрічається липа, дуб, клен, горіх. Субтропіки представлені камелією, магнолією лавровими видами, а на самому півдні ростуть тропічні ліси. Істотної шкоди рослинності і тваринному світу завдає вирубка лісових масивів.

Віза і митні правила. Для відвідування Китаю громадянам Росії та України потрібно китайська віза. Окремо візу в Гонконг оформляти не потрібно, в'їзд для росіян і українців безвізовий, якщо період перебування менше 14 днів. Безмитно у Китай можна провозити дві пляшки алкогольних напоїв і два блоки сигарет. А також речі для особистого користування - наручний годинник, радіо, магнітофони, фотоапарати, відеокамери та інші речі.

Як дістатися. З Москви виконуються регулярні рейси в Пекін, Шанхай, Гонконг, багато рейси здійснюються з регіонів Росії, таких як Новосибірськ, Владивосток і з міст Сибіру в Урумчі, Шеньян і Далянь. На поїзді з Москви можна дістатися до Пекіна, який ходить з щотижневої регулярністю.

Транспорт. Один з найбільш популярних видів транспорту для поїздок на далекі відстані в Китаї - поїзд, державна компанія, що здійснює залізничне сполучення - «China Raiways». У Китаї безліч різних видів поїздів від простих електричок до високошвидкісних експресів. Розумно також скористатися авіасполученням, враховуючи масштаби країни. Пересуватися по містах Піднебесної краще всього на метро або таксі, тому що автобуси та інші види громадського транспорту перевантажені. Екзотичний вид транспорту - велорикші і звичайні рикші, пересуватися на яких рекомендується на невеликі відстані.

Міста Китаю

  • Пекін - столиця Китайської Народної Республіки
  • Аньшань
  • Гуанчжоу
  • Санья
  • Сіань
  • Суйфэньхэ
  • Сучжоу
  • Тяньцзінь
  • Урумчі
  • Ухань
  • Ханчжоу
  • Харбін
  • Хух-Хото
  • Цзинань
  • Чунцин
  • Ченду
  • Шанхай
  • Шеньян
  • Шицзячжуан

Курорти Китаю

  • Бейдайхе
  • Далянь
  • Острів Хайнань
  • Удалянчи
  • Циндао

Пам'ятки Китаю

  • Велика Китайська Стіна
  • Монастир Шаолінь
  • Заповідник Хуанлун

Регіони Китаю

  • Тибет
     

Велика Китайська стіна
Велика Китайська стіна

Найцікавіше в Китаї

У Пекіні вам неодмінно треба побувати в «Забороненому місті» - колишньому імператорському палаці. В далекі часи Піднебесної імперії до стін цієї пурпурової громади не міг наблизитися простий смертний. А сьогодні тут музей, потік туристів в який, не припиняється протягом всього року. Палац воістину величезний - 9999 кімнат, як свідчення близькості китайських імператорів до Бога Неба, в палаці якого 10 000 кімнат. Ще одна визначна пам'ятка, розташована в південній частині Пекіна - Храм Неба, званий Тянь тань. Цей храм є ровесником імператорського палацу, тут китайські правителі здійснювали жертвопринесення і богослужіння на честь врожаю. В Пекінський зоопарк варто заглянути, щоб побачити гігантських панд, спостерігаючи за ними, ви отримаєте велике задоволення. Улюбленим місцем прогулянок пекінців є Парк Бейхай. Тут ви можете оглянути білу ступу і порахувати драконів на стіні дев'яти драконів і переконатися, що їх тут насправді раз в сімдесят більше. Неодмінно відвідайте Літній палац - улюблену резиденцію імператриці Цисі, яку іноді порівнюють з своенравию і цілеспрямованості з Катериною Великої. Поставивши собі за мету домогтися розташування імператора, вона зуміла народити йому спадкоємця, стала його дружиною, а потім і одноосібною правителькою Піднебесної.

Велика Китайська Стіна знаходиться недалеко від Пекіна. Це єдина споруда людських рук, яке можна розгледіти з космосу. Стіну почали зводити наприкінці III століття до н.е. за наказом імператора Цінь Шихуанді, будували день і ніч більше тисячі років. Результат будівництва вражає: шість тисяч кілометрів в довжину і десять метрів у висоту. Відчуття, які людина відчуває, піднявшись на Велику Китайську стіну, непередавані.

Шанхай змагається столичностью з Пекіном, оскільки є найбільшим і сучасним містом Китаю. У Шанхаї прогуляйтеся по набережній - це улюблене місце туристів. Залишився витратьте час на відвідування магазинів, ціни тут значно нижчі пекінських. Можна вибрати будь-який товар у відповідності зі смаком та фінансовими можливостями. Ви можете придбати чудові прикраси з нефриту й жадеїту, які за китайськими повір'ями, приносять щастя. Чудовим придбанням стануть речі з натурального китайського шовку. В якості екзотики можна купити товари нетрадиційної китайської медицини. Тільки от застосовувати ці чудодійні засоби слід з обережністю. А ще ви можете привезти з Китаю дитячі речі відмінної якості. 

Ніяк не можна, побувавши в Китаї, не побачити теракотову армію, яку близько сорока років тому виявили у Сіані. Цією армією оточив свою усипальницю вже згадуваний імператор Цинь Шихуанді. Бойові порядки солдатів збереглися досить добре, здається, що вони готові негайно вступити в сутичку, охороняючи спокій свого імператора. Деякі вчені стверджують, що розкопана поки одна сота всієї армії. Раз вже ви опинилися в Сіані, то відвідайте селище Баньпо, на території якого люди жили ще в часи неоліту, тобто більше 4 тис. років тому. У Сіані знаходиться відомий термальний джерело Хуацін. Китайські імператори любили похлюпатися зі своїми наложницями в цілющих водах гарячого джерела, температура якого становить +43 градуси. В даний час тут побудований і діє бальнеологічний курорт.

Для морського відпочинку на прекрасних пляжах, відмінно підійде острів Хайнань, розташований на півдні країни, на березі Південно-Китайського моря, в зоні з тропічним кліматом на одній широті з Гаваями, що робить відпочинок тут воістину райським насолодою! 

Тибет - великий високогірний район, відомий як Гімалаї. Саме тут зосереджувалися найвищі точки земної кулі. Тибет розташований в Центральній Азії, включенні його до складу КНР, як автономного регіону, в результаті військового вторгнення, залишається складним і суперечливим питанням до теперішнього часу. Тибет - це особливі культурні та релігійні традиції, зі своїми відмінними рисами, щоб поринути в цей світ і зрозуміти його, потрібно неодмінно тут побувати.

І, нарешті, знамените озеро Сіху в Ханчжоу. З трьох сторін озеро оточене горами, порослими лісом. На самій середині озера острівець, зарослий по берегах бамбуком, лотосами і очеретом, а трохи далі видно три пагоди. Плакучі верби приховують закоханих від нескромних поглядів. А щасливі молодята катаються на човнах по дзеркальній гладі озера. Краса нерукотворного дива природи оспівувалась століттями. І це саме той випадок, коли кажуть, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Вирушайте в туристичну поїздку в Китай і побачите все на власні очі.

Розміщення. У великих містах та на курортах Китаю величезний вибір готелів усіх категорій, від беззвездных бюджетних варіантів, до шикарних 5*, ціни варіюють від регіону і сезону.

Кухня. Китайська кухня характеризується великою різноманітністю і складається з безлічі регіональних кухонь, але все ж виділяють чотири «гастрономічних регіону»: Шаньдун, в стравах якого переважають солоні смаки, а в якості прянощів використовують світлі соуси. Багато відомих страв з дарів моря. Сичуань - різноманітність страв, сдабриваемых гострими і міцними приправами. Кухню регіону Кантон відрізнити не складно, у складі страв використовують безліч інгредієнтів. Знамениті страви кантонської кухні - смажена локшина, свинина з кисло-солодким соусом, але багато страви є настільки екзотичними, їх неможливо зустріти ніде в світі, окрім як у цьому регіоні, устричний соус, паста з креветок, рибний екстракт. Страви Янчжоу найменше знамениті за межами Китаю, в основному готуються з продуктів, якими багатий регіон - рису і риби.

Шопінг. Китай є відомим світовим центром для шопінгу. Але зупинимося на сувенірах, їх вибір настільки величезний, що очі розбігаються. Чай і шовк можна придбати в магазинах Ханчжоу і Сучжоу, повсюдно продаються прикраси з перлів і натуральна косметика з перловим екстрактом. Серед туристів найпопулярнішими покупками в Китаї є палички для їжі, порцелянові набори, шкатулки. 

Запобіжні заходи. Китай - велика за територією країна, в якій різняться показники рівня злочинності в залежності від регіону, але в цілому, ризик для мандрівника не вище, ніж у країнах Європи і США. Багато хто навіть відчують себе в більшій безпеці в Китаї, ніж у своїй країні, оскільки рівень насильницьких злочинів досить низький. Крадіжки та велосипедні зривання сумок можливі у великих містах, тому варто постійно стежити за речами.


Материки:
Океани: