П`ятниця, 26.04.2024, 04:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Мавританія розташовується в Африці, а її західні береги омиваються водами Атлантичного океану. Країни, що межують з Мавританією - Сенегал, Алжир і Малі. На північно-заході відчувається гаряче дихання Сахари. Це одне з найдавніших держав на планеті. Велика кількість історичних пам'яток і архітектурних пам'яток, національних парків і музеїв, а також багатий вибір килимів і ювелірних прикрас, залучають на ці землі тисячі туристів. Головними сферами діяльності в Мавританії вважаються рибальство і видобуток залізної руди. Незважаючи на багатство природними ресурсами, республіка займає одне з останніх місць у світі за рівнем життя населення і своєму економічному розвитку. Сільське господарство розвивається дуже слабко через відсутність сучасного обладнання та регулярного нашестя сарани. Інфраструктура країни теж не відрізняється доброю організованістю. У транспортній системі є серйозні прорахунки, а туристична індустрія, що має для Мавританії важливе значення відверто низької якості.

Столицею республіки є її найбільше місто Нуакшот. У перекладі з берберського, це означає «місце, де дме вітер». Місто повністю відповідає своїй назві, так як знаходиться в пустельній місцевості, що обдувається численними вітрами. Після того як Мавританія отримала незалежність, перед нею постало завдання вибору столиці і вибір припав на невелике поселення, яке згодом і стало головним містом держави. Нуакшот не має в своєму розпорядженні великою кількістю пам'яток, зате на його території є міжнародний аеропорт і найбільше релігійне освітня установа - Інститут вивчення Ісламу. У місті майже немає висотних будівель, а на вулицях повно піску і пилу. Нечисленні зелені дерева в основному прикрашають центральну частину столиці, а її околиці рясніють непривабливими нетрями, де переважають житлові хатини з глини і каменю. Зовсім недалеко від Нуакшота, розкинулися піщані дюни Сахари, які надають оточуючим обласним пейзажам хоч якесь розмаїття.

Мавританія
Мавританія

Ще задовго до настання нашої ери, землі сучасної Мавританії, були заселені представниками негроїдної раси, чиїми головними заняттями були полювання, скотарство і землеробство. З першого століття нашої ери, північну частину території стали заселяти бербери і різні арабські народності, відтісняючи чорношкіре населення в південну область континенту. Починаючи з XI століття Мавританія стала набувати яскраво виражений арабська вигляд. Араби зайняли майже всю територію республіки і встановили панівне становище в державі. Місцеві берберські племена, а також представники «чорної Африки», змушені були вчити арабську мову і підлаштовуватися під вплив ісламської культури. Починаючи з середини дев'ятнадцятого століття, на деякі землі мавританській території стала зазіхати Франція. Освоївши берега річки Сенегал і просунувшись углиб материка, в північному напрямку, французи проголосили тутешні землі своїми, а через століття, Мавританія змушена була визнати себе заморським регіоном Франції, проте через деякий час все ж домоглася статусу незалежної держави.

На сьогоднішній день Мавританія є єдиною в світі країною, де до цих пір процвітає рабство. Незважаючи на офіційну заборону в 2007 році, досі землі республіки зорюють кілька тисяч рабів, як правило, є власністю впливових берберів. Цікаво, що ці раби, здебільшого вихідці з центральної Африки, не мають жодних особистих прав, не кажучи вже про соціальні пільги або преміальні виплати. Статус раба переходить у Мавританії по праву народження. Дитина, народжена в сім'ї чорношкірих африканців, автоматично стає рабом. У це важко повірити, але сьогодні, в епоху інформаційних технологій та економічного буму, ще існують країни, де живуть за давніми законами, з дикими звичаями і порядками.

Після вторгнення арабів на територію Мавританії, багато бербери прийняли іслам і долучалися до їх культури, ставши дотримуватися їх традиції та спосіб життя. Мавританці діляться на білих і чорних. Чорні становлять нижчу касту, а білі володіють своїми землями, рыбопромышленными підприємствами та сільськогосподарськими угіддями. Соціальний рівень населення дуже різниться. Добробут тієї чи іншої людини сильно залежить від соціального статусу його сім'ї.

Три чверті Мавританії займають низинні пустелі з тимчасовими соляними озерами, піщані плато і рівнини. У більш посушливих регіонах люди розводять верблюдів, а на півночі, де переважає чагарникова рослинність, у величезній кількості присутні пасовиська для кіз, овець і великої рогатої худоби. У східних районах республіки розташовуються піщані і кам'янисті пустелі. Основним засобом пересування в Мавританії є автомобілі, верблюди і віслюки. Традиційного громадського транспорту в країні практично не існує.

Кліматичні умови в цьому регіоні північної Африки дуже різноманітні. Для узбережжя Атлантики характерна тепла погода з температурою в літні місяці від +24 до +36 градусів. В пустельних зонах і на рівнинах, влітку спека досягає +42, а взимку, особливо вночі, може опускатися до +5. Опади в основному випадають в північній смузі республіки, так як для півдня більш характерні посушливі періоди. Протягом усього року з пустелі Сахара, регулярно дмуть сухі вітру. Значна частина населення Мавританії живе в родючих оазисах, де підземні річки виходять на поверхню і дозволяють вирощувати фінікові пальми, є чи не головним національним рослиною держави.

Подорож в Мавританію буде захоплюючим для будь-якого допитливого туриста. Найдавніші землі, старовинні міста, мальовничі ландшафти, безкраї піски Сахари, і культура місцевих жителів, з їх традиціями і звичаями, приваблюють сюди всіх мандрівників небайдужих до всього незвіданого. Мавританія - це одна з тих рідкісних країн, які ваблять до себе тільки однією своєю назвою.


Материки:
Океани: