Четвер, 25.04.2024, 20:07
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Нова Зеландія - одна з найбільш віддалених від центрів світової цивілізації, що дозволило їй зберегти первозданну природу і дивну екологію, а небувалого романтизму новозеландським островів додала, що вийшла на світові екрани екранізація трилогії Толкієна «Володар Кілець». Десятки мільйонів глядачів в усьому світі закохалися в дивовижні ландшафти Середзем'я, знайдені для них Пітером Джексоном як раз в Новій Зеландії.

Особливості. Чудові гірські пейзажі і альпійські луки, озера з кришталево чистою водою і стрімкі гірські річки, гейзери і вулкани, звивисті фіорди і пустельні пляжі з чистим піском - всього цього в Новій Зеландії в надлишку. Вона ніби створена для пригод та активного відпочинку, а за кількістю екстремальних розваг новозеландці давно попереду всієї планети.

Загальна інформація. Держава Нова Зеландія розташоване на двох островах у південно-західній частині Тихого океану, а також до його складу входить близько 700 прилеглих дрібних островів. Нова Зеландія займає територію площею 267 кв. км. Чисельність населення становить 4,5 млн. чоловік. Державна мова - англійська і маорі. Грошовою одиницею є новозеландський долар (NZD). 100 NZD = $87.20. Часовий пояс UTC+12, місцевий час випереджає московське на 8 годин. Мережеве напруга 230 В при частоті 50 Гц, тип розеток I. Телефонний код країни +64. Інтернет-домен .nz.

Короткий екскурс в історію. Нова Зеландія була останнім значним масивом суші, який заселили люди, це в поєднанні з геологічною молодістю і географічною ізоляцією призвело до розвитку молодої енергійної, добре освіченої нації. Полінезійські маорі заселили Нову Зеландію близько 750 років тому. Нова Зеландія з'явилася на голландських картах вже в 1645 році після досліджень Абеля Тасмана в 1642 році. Можливо, інші європейці знали про існування Нової Зеландії ще в 14 столітті. Основні острови більш докладно були знову нанесені на карту після навколосвітньої подорожі Кука.

Клімат. Територія Нової Зеландії знаходиться в різних кліматичних зонах: на півночі Північного остова субтропічний клімат, на півдні і в центральних районах Південного острова - прохолодний помірний, а в горах переважає альпійський клімат. Літо в Новій Зеландії приходить у звичні нам зимові місяці, самий теплий місяць - січень, середня температура +14..+19 градусів, на Південному та Північному островах відповідно. Найхолодніший місяць - липень, з температурами +5 і +12 градусів на Північному і Південному островах.

Віза і митні правила. Для відвідування Нової Зеландії громадянам Росії і України необхідно оформити візу, з переліком документів можна ознайомитися на офіційному сайті консульства. Митні правила відповідають загальноприйнятим нормам. Заборонено ввезення продуктів харчування і медичних препаратів.

Як дістатися. З Москви в Окленд шлях далекий, тому всі стикувальні рейси, але варіантів безліч: з однією пересадкою в одному з аеропорту Азії - Гонконгу, Бангкоку, Сінгапурі, Сеулі, Токіо і т.д. Час перельоту разом зі стиковками займає більше доби. Або ж можна вибрати вигідніший авіапереліт через Австралію, тобто доведеться зробити дві пересадки, оскільки прямих рейсів в Австралії теж немає. При вильоті з аеропорту Нової Зеландії стягується збір 20-25 новозеландських доларів, в залежності від аеропорту.

Транспорт. По країні найзручніше пересуватися на орендованому автомобілі, хоча є автобусні маршрути, квитки на них недешеві і необхідно бронювати заздалегідь. Між Північним і Південним островами ходять пороми. У випадку з орендованим автомобілем, його залишають на тому острові, від якого відпливають, а на іншому беруть новий - це дешевше, ніж перевозити автомобіль на поромі і повинно бути передбачено в автопрокаті. Міський транспорт у великих містах представлений автобусами, у Веллінгтоні також ходять тролейбуси. Квитки продаються в спеціалізованих кіосках.

Міста Нової Зеландії

  • Веллінгтон - столиця Нової Зеландії
  • Квінстаун
  • Окленд

Пам'ятки Нової Зеландії

  • Бухта Островів
  • Долина гейзерів Ваймангу
  • Національний парк Маунт Кук

Інформація щодо Нової Зеландії

  • Нотатки для допитливих мандрівників

Нова Зеландія
Нова Зеландія

Найцікавіше в Новій Зеландії

Знайомство з країною більшість туристів починає з найбільшого міста Нової Зеландії Окленда, в якому проживає чверть населення країни. Візитною карткою міста є панораму порту з неймовірним кількістю яхт під вітрилами: Окленд є столицею вітрильного спорту, тут проводиться багато спортивних змагань, у тому числі навколосвітніх регат. Насолодитися панорамою міста можна з найвищої гори в околицях Маунт-Іден або з оглядового майданчика телевежі Скай-Тауер. З мосту Окленд-Харбор вам обов'язково запропонують стрибнути на «тарзанці», це улюблене місцеве розвага.

З Окленда зручні маршрути до самого популярного місця відпочинку в Новій Зеландії - озера Роторуа. Всього три години їзди, і ви перебуваєте в центрі геотермальної зони, озеро розташоване в кратері згаслого вулкана, а його околиці вражають туристів первозданною красою природи. Центральною пам'яткою є долина гейзерів з сотнями гарячих джерел, які використовують у лікувальних цілях. Роторуа - один з центрів народу маорі, на його берегах можна ознайомитися з неповторною культурою охоронців природи і воїнів. У центрі вулканічного плато знаходиться найбільше озеро Нової Зеландії - Таупо, глибина якого досягає 160 метрів.

Недалеко від Таупо розташований парк «Вайракеи» (Wairakei Park), де можна спостерігати природній феномен, названий "Місячні кратери" (Craters of the Moon). Де з-під землі б'є розпечена бруд. Вся територія нагадує долину тисяч димів, де Ви, оповиті корисними для шкіри парами, гуляючи, проходьте сеанс природних SPA. Щоб ці процедури були приємними і безпечними, відвідувачам не рекомендують сходити зі спеціальних дерев'яних настилів.

Північно-східніше Таупо простягається найстаріший національний парк країни Тонгаріро, двокілометрові вершини погаслих і діючих вулканів, пишність пейзажів привернуло творців фільму «Володар кілець», і популярність цих схилів зросла просто шалено.

Не менш популярні і стародавні карстові печери Вайтомо з чудовими сталагмітами і сталактитами, а колонії великих світлячків перетворюють склепіння печер в зоряне нічне небо. По складних лабіринтах печер прокладені не тільки пішохідні маршрути, новозеландці не були б відомими любителями екстремальних видів розваг, якби не придумали рафтинг по підземних річках Вайтомо в повній темряві! Дози адреналіну, отримані при цьому, зашкалюють всі можливі межі, тому після відвідин печер краще всього відправитися в містечко Оторохангу, який називають Будинком Ківі і тут, в природному середовищі існування, помилуватися рідкісними новозеландськими видами птахів і тварин.

На південному острові найбільшою популярністю користується місто Квінстаун, розташований на березі озера Вакатіпу і оточений схилами Південних Альп. Квінстаун є центром екстремального туризму в країні: тут знаходиться найвища в світі «тарзанка», організовуються сплави на плотах по вируючим гірських річках. В околицях міста велика кількість гірськолижних курортів, найбільш популярним з яких вважається Коронет Пік з трасами будь-якої складності. Найвищою точкою Південних Альп є пік Кука, на схилах якого розташований красивий льодовик Тасмана, а один з його рукавів - льодовик Хохштеттера, який падає вниз з висоти майже в тисячу метрів, який називають «Крижаний Ніагарою».

Відвідавши Квінстаун, обов'язково варто відправитися в Національний парк Фьордлен, звивисті фіорди якого оточені високими горами із засніженими вершинами, а схили покриті вічнозеленими лісами, крізь які до моря прагнуть бурхливі річки, утворюючи чудові водоспади. Будучи одним із самих вологих регіонів на землі, Фьордленд вражає різноманітністю й унікальністю тваринного світу: вода в морських затоках опріснена на глибину до сорока метрів із-за постійних тропічних злив, що дозволяє жити в морі багатьом рідкісним видам тварин і рослин.

На південному острові є печери не менш популярні, ніж Вайтомо на півночі - це овіяні маорийскими легендами печери те-Анау, розташовані на березі однойменного озера. Заповідні Мерчисонские гори, де нещодавно знайшли зниклу, здавалося, назавжди птицю такахе, і нестійкість печер обмежують число відвідувачів, але щасливчиків, що потрапили на екскурсію, належить побачити дивовижні підземні скелі, бурхливі річки і підземний водоспад, відпочити в гроті, купол якого усіяний світлячками.

Дайвінг, риболовля, сплави і підкорення льодовиків, екстремальні пригоди і плавання на каяку, знайомство з ківі і китами - все це можна побачити в Новій Зеландії і повернутися сюди знову.

Розміщення. Нова Зеландія пропонує широкий вибір типів розміщення міжнародного рівня, хорошої якості, можна знайти розкішні готелі у великих містах. 

Кухня. Сьогодні в Новій Зеландії можна спробувати страви практично всіх кухонь світу, особливо широко представлені страви англосаксонських кулінарних традицій. Традиційну кухню народу маорі можна спробувати, але її готують в окремих закладах. Нова Зеландія є найбільшим у світі виробником м'яса і молочних продуктів, тому в кожному ресторані вам запропонують меню з відмінними стравами з м'яса, а також риби. В якості гарніру жителі ківі вживають картоплю і овочі. Окремо варто сказати про місцевих сирах чудової якості: брі, камамбер, монталь-бле і бле де брес. На десерт тут люблять поласувати тортом зі збитими вершками, фруктами або печиво.

Шопінг. У Новій Зеландії можна купити одяг хорошої якості і шкіряні речі, вироби з овечих шкур. В якості сувеніра, привезеного з такої далекої країни можуть бути вироби народної творчості Маорі, статуетки птахів ківі - символ країни, прикраси з раковин і перламутру, або мінералу жадєїта, а також буде корисною покупкою лікувальна косметика, виготовлена на основі мінеральних грязей і морських водоростей.

Запобіжні заходи. Найбільш частим видом злочинів є крадіжки, а в цілому країна цілком безпечна, тому варто зберігати цінні речі в сейфі. Співробітники поліції ввічливі і попереджувальні. Штрафи за перевищення швидкості і порушення ПРАВИЛ дорожнього руху досить високі.


Материки:
Океани: