Субота, 20.04.2024, 11:22
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Південний Судан, розташований в північно-східній частині африканського континенту, є наймолодшою державою у світі. Його незалежність була офіційно проголошена в липні 2011 року. Перебуваючи на своєрідному географічному стику між чорною Африкою та арабськими країнами північного регіону, Південний Судан викликає заздрість багатьох своїх сусідів щодо величезних нафтових запасів, які були виявлені тут у другій половині минулого століття. Тим не менш, загальний економічний рівень держави є одним з найнижчих на континенті. Протягом тривалого часу, аж до 2005 року, республіка знаходилася у стані громадянської війни і регулярних військових переворотів. Протягом десятиліть гинули сотні тисяч мирних громадян, а економічні ресурси країни невблаганно виснажувалися. На сьогоднішній день велика частина місцевого населення навіть не має доступу до елементарного медичного обслуговування і проживає в глиняних халупах погано захищених від зовнішніх загроз з боку тварин і комах, не кажучи вже про природні катаклізми. Більше трьох відсотків громадян заражені ВІЛ-інфекції. За цим показником Південний Судан перевершує всіх своїх сусідів, включаючи навіть такі країни, як Ефіопія, Кенія і Уганда.

Столицею республіки на даний момент є місто Джуба, готовий у відповідності з планами нинішнього уряду, в найближчі роки передати цей почесний статус Рамселю, на будівництво якого держава планує витратити суму в кілька разів перевищує бюджет країни. Сьогодні, Джуба являє собою досить сумне видовище. Місто розташоване на берегах річки Білий Ніл і до початку громадянської війни вважався головним транспортним вузлом зв'язує столицю з сусідніми країнами, Кенією, Угандою і ДР Конго. З тих пір дороги не ремонтувалися, і донині знаходяться в жахливому стані. В такому ж, як і численні халупи, з солом'яними дахами, які служать тут житлом для столичних жителів. Майже всі будівлі в місті одноповерхові і розкидані по міській території, оточеної зеленими деревами і чагарниками. У Джубі проживає понад 170 тисяч осіб, при цьому більшість сімей існує далеко за межею бідності, маючи при цьому по 5-6 дітей. Сам місто невелике і його можна обійти пішки всього за кілька годин. Незважаючи на розруху, тут у звичайному режимі працюють магазини, кафе і сувенірні крамнички для туристів. Місцеві жителі завжди вкрай доброзичливо ставляться до іноземців, і щиро намагаються допомогти, навіть не знаючи мови, якою до них звертаються.

Південний Судан
Південний Судан

Південний Судан складається з десяти штатів, кожен з яких має власну столицю. Самими великими штатами по території, є Джонглий, Західний Бахр-ель-Газаль і Східна Экватория. Перепис населення проводиться в країні не регулярно, до того ж постійна незаконна міграція і плутанина із паспортами, призводять до того, що точну чисельність громадян республіки встановити практично неможливо. Тим не менш, за неуточненими даними в Південному Судані на сьогоднішній день проживає більше восьми мільйонів чоловік. Єдиної релігії в країні не існує, але найбільш широко поширені християнство і африканські язичницькі культи. В деяких районах досі процвітає чаклунство «вуду», яким місцеві поклоняються також несамовито, як християни віддані своїй вірі. Основною мовою є англійська, хоча рівень безграмотності настільки високий, що більше половини людей, що проживають на території Південного Судану не знають міжнародних мов і спілкуються на місцевих діалектах.

На сьогоднішній день головними дохідними статтями республіки є сільське господарство і видобуток нафти. Проблема полягає в тому, що при відділенні Південного Судану від Північного, значна частина нафтових районів дісталася південь, але трубопроводи, по яких експортується «чорне золото» належать північ. Сільське господарство передбачає вирощування цукрової тростини, бавовнику, арахісу, манго, бананів, папайї та інших фруктових і зернових культур. Такі природні ресурси як золото, срібло, залізо, цинк і слюда, теж є частиною природних багатств Південного Судану, але з-за того, що слабо розвинута економіка країни та її торгово-промислова інфраструктура, ці переваги повністю нівелюються.

Флора і фауна цього північно-східного африканського держави різноманітна і колоритна. З одного боку це рівнинні пустелі, більше відносяться до північній частині Судану, а з іншого - пишні тропічні джунглі півдня, що вражають своїми фарбами і різнобарв'ям природи. У джунглях Південного Судану можна зустріти рідкісні види тропічних птахів, унікальні різновиди ссавців і рептилій, включаючи отруйних змій і крокодилів, а також мавп, леопардів, левів та інших хижаків. Серед рослинності особливе місце займають обширні ліси з зростаючими там баобабами, папирусами, каучуконосными деревами і олійними пальмами.

У Південному Судані переважає вологий тропічний клімат з великою кількістю опадів протягом року. Ліси тут діляться на мусонні і екваторіальні. Температура повітря в денний час доби рідко опускається нижче +26 градусів, а от добові коливання бувають досить істотними. Взимку, тут панує короткий, короткий сухий період. В інші місяці регулярно йдуть дощі, часто проливні. Як правило, це самим негативним чином позначається на сільському господарстві, яке і без того не можна назвати процвітаючим. Сьогодні, Південний Судан не є популярним туристичним об'єктом на карті світу і залишається однією з найбільш небезпечних країн на африканському континенті.


Материки:
Океани: