Субота, 20.04.2024, 14:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

На туристичних стежках, у дрімучих лісах Реюньйона розставлені орієнтири, яскраво-жовті кілочки з покажчиками. Ймовірність заблукати в такий лісі мінімальна. Зустріти небезпечних хижаків теж буде не просто оскільки місцеві жителі не гребують всім що бігає, повзає і літає. З постійно поглинається флори і фауни недоторканими залишаються одні їжачки. На них в тих місцях встановлений офіційний сезон полювання - з листопада по квітень.

Місцевість вулканічна. По дорозі можна нерідко зустріти застиглі чорні валуни лави. Важко уявити, що колись ця брила летіла з вершини вулкана з величезною швидкістю і була розпечена до трьох тисяч градусів, а тепер вона покірно лежить у лісі покрита цвіллю.

Клімат на Реюньйоні особливий. Вітри - пасати, які називають ализеями, дмуть тільки зі сходу. Із за високих вулканічних хребтів, західна частина острова не обдувається вітрами і являє собою типову савану. Розподіл опадів так само незвично: на сході клімат сирої, а на заході сухо.

Реюньйон
Реюньйон

Солодке життя на пороховій бочці

Вулканистые гори острова Реюньйон відомі своїми виверженнями. Останнє виверження серпня 2004 року тривало 2 місяці! Компенсацією за дискомфорт, місцевим жителям послужили 4 га суші, доданих до острова після вулканічних викидів. Коли зі всіх сторін безкрайній океан - кожен шматочок суші - благодать. Вдача самого океану суворий і неспокійний. В зимові періоди і налітає на острів з величезною швидкістю 250 км/год! Проте жителі навчилися будувати свої споруди на берегах таким чином, що - б бурхливий океан не зміг їх зруйнувати, і після того, як вода йде назад в океан, стіни будинків підсихають і знову виглядають як новенькі.

Коли природні пристрасті вгасають, Реюньйонцы продовжують свою розмірене життя. Вони виробляють цукор і ром, п'ють лікери та солодке вино з забороненого у Франції винограду сорту Ізабелла. Електрика на острові, в основному, виходить шляхом сонячних батарей, а облаштування житла сучасною сантехнікою, європейського рівня - необхідна умова життя.

Полювання на біглих рабів

У часи, коли острів Реюньйон активно заселявся французькими колоністами, туди потрапляли підневільні раби, привезені колоністами для роботи. Заслані в чужі місця на каторжну фізична праця, люди, зачату, не могли змиритися з такою гіркою долею і вирішувалися на втечу в місцеві гори. Так на острові виникала особлива група жителів, колишніх невільників. По "Чорному" законодавством пійманого втікача калічили, а в разі другої спроби втечі - вбивали. З часом ця громада розросталася. За деякими даними тікати зверталися 6% приїжджих.

Таким чином, до 1725 році раби навіть спробували захопити Маврикій! Втікачі розв'язали справжню партизанську війну проти голландських і французьких плантаторів, а ті в свою чергу влаштовували облави в горах і піддавали спійманих пекельним тортурам. На щастя, незабаром, скасування рабства поклала кінець полювання на людей.


Материки:
Океани: