Четвер, 28.03.2024, 22:51
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Зімбабве розташовується в південному регіоні африканського континенту і межує з такими країнами як ПАР, Ботсвана, Замбія і Мозамбік. Територія республіки лежить між знаменитим водоспадом Замбезі і величними річками, Замбезі і Лімпопо. Вона рясніє красивими природними ландшафтами, включаючи тропічні джунглі з різноманітним тваринним світом і значні гірські масиви, серед яких виділяється гора Іньянгані, висотою більше 2500 метрів.

Особливості. Поряд з Кенією, Зімбабве вважається провідною країною чорного континенту в галузі мисливського туризму та проведення сафарі. Уздовж берегів Замбезі розкинулися безкраї широкі рівнини, де мешкають леопарди, леви, буйволи, слони і антилопи. У державі існує поділ на кілька видів тварин. Одні входять до списку допускає полювання на них, а інші ставляться до зникаючих видів, і відстріл таких особин розцінюється як браконьєрство. Крім того, для полювання необхідно спеціальний дозвіл, що видається далеко не кожному. Ця галузь приносить серйозний дохід у державну скарбницю, але при цьому охорона навколишнього середовища працює і контроль за діями єгерів, мисливців і туристичних компаній, що займаються наданням сафарі-турів, ведеться досить суворо.

На сьогоднішній день в країні існує республіканська форма правління на чолі з президентом. Економічний рівень Зімбабве помітно знизився в порівнянні з ситуацією на момент прийняття незалежності в 1980 році. Причиною цього стала масштабна земельна реформа, проведена главою держави - Робертом Мугабе, за своєю структурою нагадує знаменитий радянський девіз «землю селянам, заводи робочим». Процес реформації торкнувся також націоналістичний питання з чистотою раси, в результаті чого пішла масова міграція білого населення. На даний момент в країні дуже високий рівень безробіття, а показник ВВП на душу населення вважається чи не найнижчими на планеті. За ступенем зараженості вірусом ВІЛ Зімбабве також знаходиться в лідируючій десятці. Близько 70% жителів зайняті в сільському господарстві. Основними експортними товарами є бавовна, тютюн, цукор і чай. В кінці 2000-х років на країну обрушився фінансова криза, що призвів до деномінації і виведення національної валюти з обігу. Єдиного віросповідання в республіці немає. Приблизно однаковий відсоток складають прихильники християнства, синкретичних культів і традиційних африканський релігій.

Загальна інформація. Площа території Зімбабве займає близько 400 000 кв. км, а чисельність населення складає трохи більше 12 млн. чоловік. Найбільш поширеними мовами є місцеві африканські прислівники шона і північний ндебеле. Набагато менше використовується англійська. Національна валюта - зімбабвійський долар. У 2009 році він був вилучений з обігу, імовірно до 2012-го. На зміну йому прийшли американський долар і південноафриканський ранд. Місцевий час відстає від московського на 2 години. Часовий пояс UTC +2. Переведення годинників на літній і зимовий час у країні не проводиться. Телефонний код +263.

Хараре - столиця Зімбабве.

Пам'ятки Зімбабве
  • Водоспад Вікторія
  • Парк Крюгер

Основні регіони та міста. Територіально Зімбабве ділиться на 8 провінцій, які мають адміністративні центри, а також 2 міста з провінційним статусом, Хараре і Булавайо. Столицею країни є Хараре. Це її культурний і індустріальний центр, з населенням близько 1,6 млн. чоловік. Тут розміщується безліч великомасштабних сучасних споруд, а також адміністративних будівель і визначних пам'яток. У столиці вважають за краще жити найбагатші люди республіки, далеко від жебраків нетрів і сільськогосподарських угідь. Цікаво, що оточують мегаполіс дикі території, де водяться різноманітні представники тваринного світу. Булавайо вважається другим за величиною містом з чисельністю населення понад 600 тис. осіб. Головним туристичним об'єктом країни служить знаменитий водоспад Вікторія, на кордоні з Замбією. Сюди постійно організовуються екскурсії та люди платять будь-які гроші, щоб на власні очі побачити це унікальне чудо природи або зробити екстремальний сплав по бурхливій річці Замбезі. Невід'ємною частиною африканських земель, є національні парки Зімбабве. У їх число входять найбільший в державі заповідник дикої природи - Хванге, парк Замбезі, всього в декількох кілометрах від водоспаду, а також заповідники Матобо, з живуть в ньому чорними орлами і Матусадона, розкинувся вздовж південних берегів мальовничого озера Каріба.

Зімбабве. Хараре
Хараре, Зімбабве

Короткий екскурс в історію. Територію Зімбабве європейці почали підкорювати з XV століття, коли на південні береги Африки висадилися португальці. У XIX столітті, після того як на цих землях були виявлені багаті родовища золота, свій інтерес до них проявила Британія. У 1888 році британці уклали договір з правителем, що населяв тоді південно-західний регіон Зімбабве, народу ндебеле, про право на освоєння деяких ділянок землі і незабаром почали масштабну колонізацію всієї країни. Після закінчення Другої Світової війни, багато африканських держави, позбавившись від колоніального панування, ставши самостійними, вибрали шлях соціалістичного розвитку. Влада ж Зімбабве, тоді називався Південної Родезієй, віддали перевагу об'єднати Південну і Північну Родезії з Ньясалендом (нині Малаві) і стати федеральної територією. Через 10 років Федерація припинила своє існування, після того як суверенітет прийняли Замбія і Малаві. 60-ті - 70-ті роки ознаменувалися військовими конфліктами і масовими заворушеннями, спровокованими боротьбою політичних партій, щодо прав білих в державному апараті. У підсумку, на виборах 1980 році, перемогу в протистоянні здобув Африканський національний союз Зімбабве під керівництвом нинішнього президента - Роберта Мугабе. З моменту як він зайняв пост глави держави, в 1987 році, країна постійно знаходиться в пошуку правильного шляху і на даний момент результати його правління дуже суперечливі.

Клімат. Погодні умови в Зімбабве досить мінливі і клімат змінюється від субекваторіального на півночі до тропічного на півдні. З листопада по березень йдуть дощі, а середня температура повітря коливається в районі від +20 до +27 градусів. З квітня по червень зазвичай сухо, але прохолодно, і градусник термометра може опускатися до +13. З серпня по жовтень панує спекотна погода і часом доходить до +40 градусів. Відвідувати країну можна в різний час року. Період з серпня по грудень, вважається кращим тимчасовим проміжком для водних прогулянок і рафтингу по Замбезі, а для бажаючих поспостерігати за тваринами або відправитися в сафарі, переважніше липень чи серпень.

Віза і митні правила. Для в'їзду на територію республіки необхідна віза. У разі нетривалого візиту на пару тижнів, її можна оформити безпосередньо після прибуття, в аеропорту. При вивезенні шкур тварин або слонячих бивнів, на митниці слід пред'явити відповідний дозвіл про законність отримання подібного виду вантажу. В іншому, вимоги відповідають загальноприйнятим міжнародним стандартам.

Як дістатися. Варіанти прямих рейсів з країн колишнього союзу до Зімбабве відсутні, але можливі тривалі перельоти з пересадкою в європейських містах. Тривалість таких подорожей, як правило, становить 14-15 годин, але при цьому необхідно додати час на процес стиковки в аеропортах, що часом виливається в 24 години і більше.

Транспорт. Усередині країни налагоджено автобусне, повітряне та залізничне сполучення. У зв'язку з погіршенням економічним становищем, багато залізничні маршрути в останні роки були скасовані. Автобуси, в більшості своїй, кондиціонерів не мають, а дороги досить поганої якості, за винятком деяких ділянок, що з'єднують Зімбабве з сусідніми країнами. Таксі відносно недороге і є практично скрізь. Брати автомобіль напрокат не рекомендується, оскільки незнання місцевих законів, вельми специфічних правил і доріг, на які періодично виходять дикі звірі, може призвести до неприємних наслідків.

Кухня. Зімбабвійська кулінарія являє собою досить насичений букет з екзотичних страв, включаючи м'ясо крокодила або змії, кашу з білого маїсу або курку з кокосовим соусом. Пробуючи національні твори місцевих кухарів, настійно рекомендується перед цим ретельно вивчити картинку в меню, якщо вона є, щоб не закінчити трапезу раніше покладеного терміну. В якості напоїв найбільш популярні Маїсовий пиво «вхавха» і «чібуку». Дегустувати їх слід обережно, оскільки смак може виявитися вельми незвичайним. Крім національної кухні, в багатьох великих містах країни є ресторани з європейською і американською їжею, з милими серцю гурмана нашого часу, «чікенбургерамі» і «бігмак».

Шопінг. У магазинах і на ринках міст часто зустрічаються всілякі сувеніри з крокодилової шкіри або слонової кістки. У більшості випадків це підробки, тому купувати їх слід уважно, не переплачуючи зайвих грошей. У спеціалізованих магазинах відомих фірм представлені хороші якісні вироби, а вибір досить широкий і різноманітний, особливо в Хараре і Булавайо. Торгові точки зазвичай відкриваються рано вранці, але працюють по-різному.

Зімбабве, як і будь-яка африканська країна, приваблює своїм колоритом і великою кількістю мальовничих пейзажів. Втім, тут можна не тільки насолоджуватися природою, а й отримувати задоволення від спілкування з місцевими жителями, знайомлячись з їх культурою, звичаями і традиціями, по ходу поповнюючи свій туристичний багаж новими знаннями і яскравими враженнями.

Материки:
Океани: