П`ятниця, 19.04.2024, 02:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Центр безлічі могутніх імперій в стародавні часи Афганістан, за останні 30 років перетворився в одну з найбільш небезпечних стан, з підірваною економікою і надзвичайно бідним народом. Пересування по країні, особливо для іноземних громадян не безпечно в даний час, але найбезстрашніші туристи будуть винагороджені безліччю пейзажів і красивих місць, а також гостинністю місцевих жителів. 

Загальна інформація. Держава Ісламська Республіка Афганістан розташоване в Центральній Азії, межує на заході з Іраном, на сході і півдні - з Пакистаном, на півночі - з Туркменістаном, Таджикистаном, Узбекистаном і з Китаєм в самій східній своїй частині, виходу до морів не має. Найдовша межа - з Пакистаном (2430 кілометрів), найкоротша - з Китаєм (76 кілометрів). Територія оцінюється приблизно в 652 230 квадратних кілометрів (41 місце у світі), що порівнянно з територією штату Техас (695622 квадратних кілометрів). Чисельність населення складає 28,15 млн. чоловік. Грошовою одиницею є афгані (AFN). 100 AFN = $ 1.80. Час в Афганістані випереджає московське на 30 хвилин, часовий пояс UTC +4:30. Телефонний код країни +93. 

Кабул - столиця Афганістану. 

Афганістан
Афганістан

Клімат. На території Афганістану неоднорідний клімат, переважає субтропічний континентальний, що характеризується посушливим літом і холодною зимою. Середні показники температури коливаються залежно від висоти: влітку від +32 до 0, взимку від +8 до -20 градусів. 

Віза і митні правила. Громадянам Росії необхідне оформлення візи для відвідування Афганістану, зі списком документів можна ознайомитися на сайті посольства. Митні правила відповідають загальноприйнятим світовим нормам. 

Як дістатися. В Афганістан можна потрапити за допомогою авіасполучення, з Москви до Кабула літає авіакомпанія Ariana Afghan Airlines, час у польоті становить 6,5 годин. До Кабула можна дістатися через інші країни зі стикуванням. 

Транспорт. Між великими містами Афганістану існує авіасполучення, яке обслуговують авіакомпанії Ariana Afghan Airlines і KamAir. Більшість доріг в країні в жалюгідному стані, багато хто не заасфальтовані. Ціни на бензин дуже високі, а заправки зустрічаються нечасто. Для безпеки краще подорожувати по країні з охороною. 

Кухня. Традиційна афганська кухня вважається однією з найдавніших на планеті, основні і часто зустрічаються страви - це плов, шашлик, рис, макарони, коржі, сири і чай. Популярним десертом є молочний пудинг з фісташками, халва, зацукровані горішки. Популярним напоєм є чай. Алкогольні напої заборонені, їх можна знайти тільки в закладах для європейців. 

Шопінг. В Афганістані збережені самобутні традиції виготовлення килимів, вишивки, різьби по дереву. Безліч виробів ручної роботи можна придбати на базарі - ковані свічники, статуетки, прикраси, товари гончарного виробництва. А в деяких крамницях можна зустріти справжні раритети, але будьте пильні, за них вам можуть видати підробку. 

Короткий екскурс в історію. Виникнення Афганістану як єдиного, централізованого держави пов'язують з ім'ям Ахмад-Шаха Дуррани, який в 1747 році, об'єднавши пуштунские племена, заснував і очолив власну імперію, названу Дурранійской. До 1919 року Афганістан був буферної країною між Російською імперією, яка прагне до приєднання нових азіатських земель, і Британією, яка, перетворивши Індію і Пакистан в свої колонії, всіляко намагалася зупинити просування Росії вглиб материка. 

У 1907 році царська Росія відмовилася від домагань на Афганістан, що фактично перетворювало його в чергову англійську колонію, і тільки в 1919 році, завдяки перевороту в Кабулі, ця країна домоглася визнання своєї незалежності. У 1973 році Афганістан чекав черговий переворот, в результаті якого була скасована монархія, а після перевороту 1978 року до влади прийшли комуністи. Через рік в Афганістан були введені радянські збройні сили, за офіційною версією, покликані, за офіційною версією, захищати південні рубежі СРСР, а також підтримувати дружній афганський народ. Через 10 років радянські війська, не зумівши розгромити моджахедів, пішли з країни. 

У середині 90-х в Афганістані, як і раніше роздирається міжусобицями та етнічними конфліктами, що не має централізованого управління, активізувалося радикальний рух «Талібан», який у 1996 році взяло Кабул і проголосило Ісламський Емірат Афганістан. Після подій 11 вересня 2001 року США, заявивши, що афганські таліби прикривають причетних до терактів бен Ладена та інших терористів, ввели війська в Афганістан. У тому ж році ООН в Бонні провела конференцію, присвяченій політичній реконструкції Афганістану, подразумевающей прийняття конституції і президентські вибори. 

У 2004 році Хамід Карзай, колишній прем'єр Афганістану, стає його президентом, проте реальна влада як і раніше залишається в руках талібів, провідних в окремих провінціях країни партизанські війни. Зараз основними проблемами Афганістану залишаються наркоторгівля, бідність, економічна і політична нестабільність, діяльність незаконних формувань. 

Географія. Рельєф: в основному гірський, але на півночі і південному заході переважають рівнини. Найнижча точка - дельта річки Амудар'я, 258 метрів: найвища - вершина гори Ношак, 7485 метрів. 

Корисні копалини: природний газ, нафта, вугілля, мідь, хромовий залізняк, тальк, барити, сірка, свинець, цинк, залізна руда, сіль, гіпс, дорогоцінні й напівкоштовні камені. 

Землекористування: близько 13% території Афганістану - орні землі, посівні землі займають менше 1%, 46% припадає на частку пасовищ, близько 3% - ліси. 

Природні ризики: землетруси, повені, посуха. 

Головні екологічні проблеми: обмеженість водних ресурсів, нестача прісної води, ерозія грунту, вибивання пасовищ худобою, масштабна вирубка лісу, забруднення води та повітря, опустелювання. 

Населення. В Афганістані, згідно з даними «Всесвітньої книги фактів ЦРУ» на жовтень 2010 року, проживає 29121000 286 осіб, що відносяться до 8 етнічним групам. Близько 42% населення - пуштуни, 27% - таджики, по 9 відсотків припадає на частку хазарейців і узбеків, 4% - аймаки, 3% - туркмени, 2% - белуджі, 4% - представники інших етнічних груп. 

Велика частина населення (54%) - люди у віці від 15 до 64 років, близько 44 відсотків припадає на частку дітей до 14 років, старше 65 років - приблизно 2 відсотки населення. Чоловіків і жінок приблизно рівну кількість. Середній вік жителів Афганістану, за оцінками 2010 року, - 18 років. Щорічний приріст населення - 2,6 відсотка, коефіцієнт народжуваності - 38,37, коефіцієнт смертності - 17,83. Очікувана тривалість життя оцінюється на рівні 44-45 років, причому для обох статей. 

Менше чверті населення країни - 24 відсотки проживає в містах. Переважна більшість - 80% сповідують іслам суннітського толку, 19 відсотків - шиїти. Інших конфесій дотримується кожен сотий афганець. 

Найцікавіше в Афганістані 

Кабул - столиця Афганістану, розташована в східній частині країни на висоті 1800 метрів, є однією з найбільш високогірних столиць у світі. У галасливому торговому Кабулі, особливо в старій частині міста, де безліч базарів, виділяються кріпосні стіни значних розмірів, а також цитадель Бала-Гиссар. Цікаві округа Кабула - озерний край карх, розташований в 9 км від міста, ущелині Тангі-Гару, заповідник Хорд-Кабул, мальовничі долини Гульдара та інші. 

Кандагар - другий за величиною місто Афганістану і головний його торговий центр, розташований на півдні. Прекрасні умови для туризму серед мальовничих долин, гірських хребтів і унікальної природи має цей регіон, але активний вид відпочинку тут не розвинений. 

Гірська річка Панджер славиться красивим ущелиною, розташованим на північному сході країни, а також красотами гір і місцевими будівлями. Нурістан - історична область, розташована в 300 км на північному сході від Кабула, виділяється колоритними поселеннями біля підніжжя гір, красивою долиною Башгул і крутими стежками. Північна провінція Балх відома з давніх часів своєю кіннотою, родючими землями і незалежністю місцевих народів. Чимало історичних місць в околицях древнього торгового центру - Нангрархар, серед яких виділяється село Адда, навколо крім буддійського комплексу, виявлено близько тисячі буддійських ступ. 

Материки:
Океани: