Четвер, 28.03.2024, 13:31
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Республіка Азербайджан - найбільша держава Закавказзя. До її складу входить есклав Нахічевань, розташована на стику Вірменії, Туреччини та Ірану.

Особливості. Одним із стовпів економіки країни є сільське господарство на штучно зрошуваних угіддях. Повсюдно вирощуються зернові культури, бавовник, тютюн, чай, виноград, соняшник, овочі та фрукти. На гірських пасовищах розводять велику рогату худобу, овець і кіз. В Азербайджані добре розвинене пасечное господарство та виробництво коконів шовковичного хробака. Місцеві річки багаті рибою, в тому числі осетровими породами, що дають цінну ікру. Значні доходи приносять нафтові та газові родовища; ведеться видобуток мідних руд і кам'яної солі; розвивається нафтопереробка, хімічна, електротехнічна, суднобудівна, харчова, текстильна галузі, виробництво будівельних матеріалів, а також чорна металургія і виплавка алюмінію. Незважаючи на слаборозвинуту транспортну систему, обмежену інформацію про туристичні об'єкти, брак готелів, мовний бар'єр та інші перешкоди, цей дивовижно красивий край заслуговує пильної уваги мандрівників.

Рельєф. У досить строкатому рельєфі країни переважають гори і плоскогір'я. З півночі країну обрамляють хребти Великого Кавказу, на заході височіють піки Малого Кавказу. Гірський рельєф переважно альпійського типу, з перевагою гострих хребтів, розчленованих глибокими ущелинами і широкими річковими долинами льодовикового походження. Весь регіон відрізняється високою сейсмічною активністю. Між Великим і Малим Кавказом простягається аллювиальная рівнина, що простягнулася на схід до самого Каспійського моря, а на південному сході переходить в низовину. На північному сході розкинулася прибережна низовина. Уздовж узбережжя Каспію в рельєфі переважають западини. Рівень води в Каспійському морі знаходиться нижче рівня Світового океану. У пологий берег, який більш-менш рівно тягнеться з півночі на південь, врізаються три затоки, а в одному місці суша видається на 60 км в море. Річкова мережа Азербайджану утворена в основному найбільшою річкою країни - Курой та її притоками. Численні озера мають найчастіше льодовикове походження.

Клімат. Наявність двох виражених кліматичних зон в цій невеликій країні обумовлено її гірським рельєфом. Велика частина Азербайджану перебуває в сухому субтропічному поясі, і тільки в низовині переважають вологі субтропіки. На рівнинах зими зазвичай м'які, літо тривале і жарке. Середньорічна сума опадів становить близько 100-200 мм на півночі, 600-800 мм в горах Малого Кавказу, 1200-1300 мм на схилах Великого Кавказу. Дощі випадають переважно навесні. У сухих низовинах переважає напівпустинна і степова рослинність. Гори вкриті листяними лісами з дуба, граба, бука, каштана і акації; вище розкинулися сосново-смерекові ліси, а на високогір'ї - альпійські луки. Найвищі піки Великого Кавказу покриті вічними снігами і льодовиками. У низовини ростуть тугайні ліси з вічнозеленим підліском.

Тваринний світ представлений ведмедями, оленями, лисицями, ховрахами і численними видами пернатих. У заповідних куточках зустрічаються леопарди, газелі та земляні білки. Інтенсивна нафтовидобуток і нафтопереробка призвели до сильного забруднення землі і води, однак при невисокому рівні життя мало хто думає про охорону навколишнього середовища.

Загальна інформація. Азербайджан займає територію площею 86,6 тис. кв.км. Чисельність населення складає 9,6 млн. чоловік. Основна частина населення країни - азербайджанці. Росіяни становлять близько 3% населення, лезгини - 2,2%, інші етнічні групи - 3,8%. Азербайджан є світською державою, основна релігія - іслам. Офіційна мова - азербайджанська, багато жителів говорять російською. Валюта - азербайджанський манат (AZN). 100 AZN = $ 127.47. Час в Азербайджані взимку збігається з московським, а влітку випереджає на годину. Часовий пояс UTC +4 взимку і UTC +3 влітку. Мережеве напруга 220 В при частоті 50 Гц, типи розеток C, F. Телефонний код країни +994. Інтернет-домен. Az.

Азербайджан
Азербайджан

Віза. Для громадян Росії та України віза не потрібна для в'їзду в Азербайджан на строк до 90 днів.

Як дістатися. Найзручніший спосіб дістатися до Азербайджану - авіапереліт, який здійснюється щоденно з Москви до Баку, час у польоті 3 години. Туди також літають літаки з інших міст Росії. Той же самий маршрут Москва - Баку тільки поїздом ви подолаєте за 60 годин.

Транспорт. Міжміські автобуси ходять за розкладом, можна скористатися даним видом транспорту, щоб дістатися до потрібного місця. По місту курсують автобуси і маршрутки, а також можна скористатися таксі, але торгуватися в цьому випадку слід обов'язково.

Кухня. Азербайджанська кухня вважається однією з найдревніших і різноманітних в світі. Широко використовують баранину для приготування різних страв, приправлених спеціями і різної зеленню. Азербайджанці люблять готувати шашлик, а ще одним знаменитим стравою є плов, існує декілька його різновидів. Чимало різноманітних за смаком солодощів в кулінарії Азербайджану, в них додають своєрідні прянощі - горіхи, мак, кардамон, імбир та інші.

Шопінг. Шопінг в Баку - це не бутіки та торгові комплекси, а справжній східний базар. Не настільки важливо те що купувати, важливо як ви будете займатися покупками, адже шопінг в Азербайджані залишить самі незабутні враження, а саме - традиція торгу, це свого роду ритуал. Торгуватися потрібно нещадно, використовуючи різні хитрощі і хитрощі. Якщо просто заплатити названу суму, вас не будуть поважати, а стануть зневажати за невміння підтримати розмову. Привезти з Азербайджану можна товари ремісничого виробництва, такі як шовк, кераміка.

Баку - столиця Азербайджану.

Міста Азербайждану
  • Габала
  • Гянджа
  • Куба
  • Ленкорань
  • Нахічевань
  • Ордубад
  • Шекі
  • Шемаха
Курорти Азербайджану
  • Нафталан
Найцікавіше в Азербайджані
Місцеві жителі дуже привітні і гостинні. Багато заповідні куточки країни залишилися майже не порушеними цивілізацією - так, в горах на південному заході від Баку на стінах печер можна побачити близько 4 тисяч наскальних малюнків, створених ще в кам'яному столітті.

Баку, розташувався на узбережжі Каспійського моря, серед пагорбів, що облямовують затоку. Це не лише столиця республіки Азербайджан, але і найважливіший економічний і культурний центр всього Закавказзя. Історія Баку налічує чимало століть, а на території міста розташовується безліч культурних та історичних пам'яток, велика частина яких зосереджена у Внутрішньому місті, званому Ічерішехер. Стародавня частина Баку оточена кріпосними стінами. На її території знаходиться чудовий палацовий комплекс, Дівоча вежа і мінарет. В одному з передмість в хорошому стані збереглося одне з небагатьох дійшли до нас зороастрийских святилищ. Баку по праву пишається численними пам'ятниками ісламського зодчества та інших архітектурних стилів.

У 168 км від Баку, розташоване місто Куба, який був заснований в XV столітті, а в 1735 році став столицею Кубинського царства. За своєю історичною значимістю і кількістю важливих культурних об'єктів, провінція Куба займає одне з провідних місць в Азербайджані.

Один з найдавніших міст не тільки Азербайджану, але й усього світу - Нахічевань, розташовується на правому березі однойменної річки, на кордоні з сучасним Іраном, і є важливим туристичним центром країни, щорічно збирає тисячі туристів. Навколишні його ландшафти вкрай різноманітні. Неприступні гори чергуються з плоскими широкими рівнинами без найменших ознак рослинності, а скелясті береги річки надають цим місцям якийсь наліт загадковості і романтизму. Однією з найбільш яскравих пам'яток Нахічевані є старовинна фортеця Кехня-Гала, імовірно, що її вік може перевищувати дві тисячі років.

Відвідування Шемахи представляє величезний інтерес для будь-якого мандрівника. Середньовічна фортеця Гюлістан, побудована в XII столітті, є головною визначною пам'яткою Шемахи. Фортечні стіни досі зберегли первісний вигляд і змушують із захопленням милуватися на величні форми фортеці.

У 360 км від Баку і в 48 км від Гянджі, розташовується відмінний бальнеологічний курорт Нафталан, основним напрямком якого є лікувальна нафталановая нафта, що видобувається зі свердловин вздовж річки Нафталан. Цілий ряд лікувальних центрів і невеликих готелів, знаходиться в межах міської межі, що включають в себе житлові корпуси, що розташовують затишними комфортабельними номерами, спеціальні процедурні кабінети з сучасним обладнанням та багато інших атрибутів, призначені для комфортного і приємного відпочинку.

Місто Гянджа розташований в центрі історичної області Арран, на території Закавказзя є найбільш давнім і густонаселеним містом Східної Європи та країн Закавказзя. Незважаючи на жахливі стихійні лиха і глобальні катастрофи, які переслідували Гянджу протягом століть, багато історичні пам'ятки і архітектурні споруди давніх епох досі прикрашають вулиці цього унікального міста.

Туризм в Азербайджані є важливою галуззю економіки, яка стрімко розвивається в останні роки. Порівняно невелика по території «країна вогнів», розташована на стику Європи й Азії, що робить її привабливим об'єктом для розвитку туристичного бізнесу. На території Азербайджану представлено 9 кліматичних зон з 11 існуючих на всій планеті: від субтропіків до альпійських лугів. Ласкаво просимо до Азербайджану - дивовижну і унікальну країну!

Материки:
Океани: