П`ятниця, 26.04.2024, 19:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Екзотична держава Еритрея розташовується в східному регіоні африканського континенту, на узбережжі Червоного моря, і граничить з такими країнами як Судан, Ефіопія і Джібуті. За даними дослідників, на цих землях вже вісім тисяч років назад існувала цивілізація, що робить Эртитрею чи не найдревнішою країною на планеті. Про історію цієї унікальної африканської держави відомо трохи.

Першою європейською державою що колонізувала цей регіон стала Італія, в 1882 році. Через три роки відбулася итало-эфиопская війна, підсумком якої була мирна угода об розділення меж колонії між країнами. У роки Другої Світової війни італійська територія відійшла до Великобританії. Періодично між Еритреєю і Ефіопією виникали військові конфлікти в нескінченних спорах за територію, поки в 1993 році Еритрея не набула незалежності. Першим президентом незалежної держави став Исайяс Афеврки. Через п'ять років після цієї події, війна з Ефіопією поновилася. Останніми роками політична ситуація в країні не стабільна, а рішення ООН про заборону на продаж зброї в Еритрею тільки посилює напруженість в цьому регіоні Східної Африки. Особливо у зв'язку з доведеним ООН фактом, про допомогу урядом Еритреї ісламським військовим формуванням Сомалі. Столицею східноафриканської держави є місто Асмэра, основною виробничою сферою якого вважається швацька, харчова, взуттєва і керамічна промисловість. Гірський клімат сильно впливає на перепади температур. Вдень тут може бути дуже жарко, а вночі настільки прохолодно, що доводитися утеплятися. Місцеві жителі говорять на декількох мовах, включаючи англійський, італійський, арабський і деякий місцевий говір. Архітектурний вигляд Асмэры нагадує відомі провінційні італійські міста, в той же час деяка неохайність городян і бруд на вулицях видають в столиці африканську приналежність. Європейці бували тут, називають місто "Новим Римом", внаслідок того характерного італійського духу, яким просякнута Асмэра. Тутешні магазини, кафе, ресторани і закусочні, стоять практично на кожному перехресті, а такі блюда як "спагетти" або "піца", можна замовити у будь-якому закладі. Серед пам'яток столиці виділяються Національний музей Еритреї, Римський католицький собор, Губернаторський палац і ефіопська Православна церква. Незважаючи на загальний низький рівень життя в країні, Асмэру не можна назвати бідним містом. Елегантні будівлі, добротні, в порівнянні з іншою Африкою, дороги, а також легка безпосередність і дружелюбність місцевих жителів, по відношенню до іноземців створюють досить сприятливу і позитивну атмосферу. Велика частина території Еритреї зайнята пустелями і саванами, які завдяки щедрим розливам річки Барки під час сезону дощів, стають родючими і придатними для вирощування численних сільськогосподарських культур. Окрім сільського господарства, в цих районах широко поширено скотарство і активно застосовується птахівництво. У мирний період Еритрея була одним з головних постачальників цитрусових в країни Європи. Рибний промисел давно вважається одним з найбільш перспективних джерел доходів для держави, але у зв'язку із слабо розвиненою індустрією і обмеженим бюджетом, цей напрям розвивається виключно силами місцевих жителів. 6753

Еритрея, Африка
Еритрея, Африка

В силу нестабільної обстановки багато громадян не брало участі у війнах з Ефіопією емігрували в країни Європи і у благополучніші регіони Африки. За роки існування незалежності, Еритрея не лише не зробила крок вперед, але і помітно понизила свій економічний потенціал. Багато в чому це сталося через тривалі військові дії, які повністю руйнували існуючу інфраструктуру, і пасивне відношення уряду країни до проблем населення. В результаті, держава втратила не лише економічну і політичну підтримку у розвинених світових держав, але і втратило власні цінні кадри, які покинули батьківщину і поїхали шукати щастя за рубіж. Між тим, освіта в Еритреї теж прийшла до занепаду за роки війни. Правда, останнім часом, справи в цій сфері стали трохи налагоджуватися. У Еритреї очолює субекваторіальний клімат. Температура повітря впродовж року коливається від 20 до 32 градусів взимку і від 30 до 50 влітку. У період з травня по вересень рясно випадають опади зі збереженням високої температури повітря. На узбережжі Червоного моря жару переноситься легше, ніж в пустинних територіях і в провінційних містах. У столиці країни - Асмэре, клімат дещо міняється. Місто знаходиться на висоті більше двох тисяч метрів над рівнем моря, тому кліматичні умови тут дещо м'якше. Середньорічна температура повітря тут всього 25 градусів. У високогір'ї клімат ще прохолодніший. Опади ж майже скрізь випадають з травня по вересень. Основними релігіями в країні є іслам і християнство, в різних його проявах. Територіально прибічники таких несхожих релігій мешкають в різних областях. Християни в основному живуть в районі Эритрейского нагір'я, а мусульмани на західних і північних рівнинах. Також в цьому регіоні Східної Африки мешкають різні етнічні групи. Взагалі, в країні практично не буває серйозних зіткнень на релігійному грунті, оскільки їй цілком вистачає озброєних конфліктів з Ефіопією.

Еритрея - цікава держава з самобутньою культурою і своїми особливостями. Коли б не постійні війни, що провокують міграцію населення, руйнують економіку і не сприяючі реалізації потенціалу, ця республіка цілком би могла б стати однією з самих відвідуваних в східноафриканському регіоні. Але, на жаль, на даний момент Еритрея відноситься лише до "країн третього світу".


Материки:
Океани: