П`ятниця, 19.04.2024, 16:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Естонія розташовується в північній частині Європи, на берегах Балтійського моря. Північно-східне узбережжя країни омивається водами Фінського і Ризького заток, а на півдні і сході вона граничить з Латвією і Росією. З недавніх пір республіка входить до складу Європейського союзу і є учасником шенгенської угоди.
 
Особливості. Естонія має статус незалежної демократичної парламентської республіки, а законодавча влада в державі належить однопалатному парламенту, сформованому із понад сотні депутатів, обраних народним голосуванням. Президент країни обирається на 5 років депутатами цього парламенту. Культура і традиції естонців, як і їх менталітет, схожі з їх північними сусідами - фіннами. Архітектура більше нагадує класичні західноєвропейські стандарти, а ось багато газет і телепередачі виходять російською мовою, що не дивно, враховуючи недавнє, спільне історичне минуле цих двох держав. Не залишилася Естонія осторонь і від світового прогресу, пов'язаного з вдосконаленням сучасних технологій. Сьогодні близько 70 аселения мають власні домашні комп'ютери, а більшість платежів, у тому числі і за комунальні послуги, робиться шляхом електронних перерахувань з банківських рахунків. Економічна структура держави також працює по західноєвропейській системі, внаслідок чого рівень життя естонців неухильно росте вгору, на відміну від більшості країн пострадянського простору, а показники корупції одні з найнижчих на планеті. Разом із Словенією, в Естонії зафіксована найвища тривалість життя серед усіх країн, що входять в ЄС. Серед населення в основному переважають естонці і росіяни, а найбільш поширеними релігіями в країні є православ'я і лютеранин. Загальна інформація. Площа території естонської республіки займає трохи більше 45 тис. кв. км, а чисельність населення складає близько 1,3 млн. чоловік. Державною мовою є естонський, але при цьому на вулицях міст не менш часто звучить російська мова. Грошова одиниця - євро(EUR). 100 EUR = $137.89. Місцевий час відстає від московського на 2 години взимку і на 1 літа. Часовий пояс UTC 2 взимку і UTC 3 влітку. Мережева напруга 230 В при частоті 50 Гц, типи розеток C, F. Телефонний код країни 372. Інтернет-домен .ee.
 
Талін, Естонія
Талін, Естонія
 
Короткий екскурс в історію. Перші поселення на території Естонії виникли близько 10-12 тисяч років назад, що підтверджується наявністю кам'яних могильників на півночі республіки, датованих бронзовим століттям. Перші історичні дані про країну в епоху нашої ери пов'язані з X - XII століттями, коли Прибалтика активно перетворювалася в різні держави і ділилася між народностями такими, що їх, що населяли. В середні віки за ці землі йшла непримиренна боротьба між шведами, Річчю Посполитою і московською державою. З 1721 по 1918 рік Естонія входила до складу Російської імперії, а потім піддалася окупації з боку Німеччини. Приєднання до СРСР відбулося в 1939-40 г, перед самим початком Другої Світової війни, в ході якої загинуло біля 20сего населення республіки. Після поразки фашистів і з початком розквіту радянського режиму, багато естонців було репресовано, що завдало ще одного серйозного удару по естонській нації в цілому. У 1991 році Естонія офіційно була проголошена незалежною державою, увійшла до ООН, і узяла курс на створення західноєвропейського економічного ладу. Клімат. На території країни очолює помірний клімат, що плавно переходить до морського континентального. Зима зазвичай не буває тут сильно морозною, і середня температура повітря коливається від - 4 до - 7 градусів. Якщо випадає сніг, то, як правило, у великих кількостях, створюючи атмосферу справжньої зими. Влітку стовпчик термометра коливається в районі 20 градусів і вище, що за наявності ласкавих сонячних променів служить чудовим приводом для відпочинку на морському узбережжі Балтики. Відвідувати Естонію можна у будь-яку пору року, залежно від переваг. Віза і митні правила. Як і для в'їзду на територію будь-якої країни, що входить в список учасниць Шенгенської угоди, щоб потрапити в Естонію громадянам Росії і України необхідно оформити візу. Якихось особливих вимог відносно іноземних громадян естонська митниця не пред'являє, тому складнощів з подоланням межі у більшості туристів зазвичай не виникає.
 
Як добратися. У Естонію можна легко потрапити майже з будь-якої точки пострадянського простору, враховуючи відмінно розвинену транспортну інфраструктуру, включаючи сучасний міжнародний аеропорт в Таллінні, а також масштабне залізничне, автобусне і автомобільне сполучення з багатьма містами Росії, України, Білорусі і іншими країнами колишнього Союзу.
 
Транспорт. Усередині країни найбільш поширеним засобом пересування вважається автобус, на якому можна долати практично будь-які відстані, враховуючи високу якість тутешніх доріг. Непогано організована в республіці і система таксі, чиї послуги оплачуються строго по лічильнику. Ті, що бажають мають можливість скористатися прокатом автомобіля.
 
Кухня. Кулінарні заклади міст і курортів країни пропонують на суд відвідувачів традиційно широкий вибір кулінарних творів, включаючи блюда зі свинини, риби, овочів і картоплі. Особливий попит мають молочні продукти, а також численні солодощі, плюшки і випічка. Надзвичайно хороші шоколадні вироби, торти, цукерки і всілякі десерти на будь-який смак. У любителів алкогольних напоїв користуються популярністю світле пиво "саку", темне "саари" і національний лікер під назвою "Vanna Tallinn". Чайові прийнято залишати не менше 5-10 т загальної вартості замовлення. Шопінг. В якості сувенірів туристами часто отримуються міцні напої, солодощі, а також вироби з шкіри, дерева і кераміки. Часто купуються елементи одягу з символікою відомих пам'яток. Великі універмаги, супермаркети і магазини, відкриваються з 9 ранку і закінчують свою роботу пізно увечері.
 
Міста Естонії
  • Таллінн - столиця Естонії
  • Нарва
  • Тарту
 
Курорти Естонії
  • Курессааре
  • Нарва-Йыэсуу
  • Пярну
  • Тойла
  • Хаапсалу
 
Пам'ятки Естонії
  • Кипуский маяк
  • Острів Прангли
Найцікавіше в Естонії
 
Основні регіони і міста. Естонія ділиться на 15 повітів, які, у свою чергу, підрозділяються на 241 місцеве самоврядування. Кожен повіт має свій адміністративний центр. Серед найбільш великих міст виділяються столичний Таллінн, а також Тарту і Нарва. Найбільше число історичних пам'яток, а також центральних фінансових, освітніх і адміністративних установ, зосереджене в Таллінні, по якому можна ходити днями безперервно насолоджуючись найкрасивішою архітектурою будівель, старовинних будинків і знаменитих талліннських дахів, усіх що разом формують романтичний вигляд цього казкового міста. 

Материки:
Океани: