Четвер, 02.05.2024, 00:31
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Незалежна Киргизька Республіка розташований у східній частині Центральної Азії і є однією з найбільш гірських країн на континенті. Після розпаду СРСР в Киргизії помітно знизився рівень життя. В якійсь мірі сповільнився процес розвитку республіки пов'язаний з періодом президентства Аскара Акаєва, який правив державою з 1991-го по 2005 рік. На даний момент, при високому рівні безробіття, середня зарплата по країні складає всього 150 у.о.

Особливості. Територіально землі Киргизії пролягають між двома гірськими системами: Тянь-Шань і Паміро-Алай. Майже всі міста і поселення країни розташовані на висоті трохи більше 400 метрів вище рівня моря, хоча в деяких місцях, висота гір доходить до 4000 метрів. На кордоні з Китаєм і Казахстаном знаходяться одні з найвищих вершин в Середній Азії - пік Перемоги і Хан-Тенгрі. У північно-східній частині країни, на висоті понад 1600 метрів води розливаються мальовничого озера Іссик-Куль. Це місце є головним курортом країни і важливим туристичним об'єктом, завдяки якому бюджет республіки щорічно поповнюється. Приблизно в 50 кілометрах від головного курорту Киргизії знаходиться озеро Мерцбахера. Це унікальне чудо природи, по поверхні якого плавають айсберги, має одну важливу особливість. У літні місяці, заповнивши берега до певного рівня, вода починає швидко випаровуватися, утворюючи своєрідний шумовий ефект.

Загальна інформація. Держава Киргизька Республіка розташована в Центральній Азії на території площею майже 200 тисяч кв. км, населення становить 5,6 млн. осіб. Державною мовою Киргизії є киргизька, а офіційним - українська. Валюта - киргизький сом (KGS). 100 KGS = $1.92. Час в Киргизії випереджає київський на 2 години. Часовий пояс UTC+6. Мережева напруга 220 В при частоті 50 Гц, тип розеток C. Телефонний код країни +996. Інтернет-домен .kg.

Короткий екскурс в історію. Більшу частину території Киргизії населяли стародавні скіфи, з їх зникненням киргизький народ переїхав сюди з Сибіру. Киргизи є нащадками племен тувинського регіону Росії, які мігрували під час підйому Монгольської імперії в область, відому в 13 столітті під назвою Киргизстан. У 1876 році район був включений до складу Російської імперії, а пізніше Радянського союзу. Радянський вплив сильно відчувалося, етнічні меншини були відправлені в Киргизстан: німці, курди, чеченці, поляки, євреї, крім того деякі інші народи влаштувалися тут. Ця суміш населення робить Киргизстан одним з найбільш етнічно різноманітних груп населення в Азії. 31 серпня 1991 року ознаменував собою важлива подія в історії Киргизстану. Після масових заворушень, що прокотилися по всьому Радянському союзу, зробити переворот в Москві проти режиму Горбачова не вдалося, що мотивувало структуру влади Киргизстану оголосити незалежність. До влади прийшов єдиний представник некомуністичної партії Аскар Акаєв, який після кількох років правління та сумнівних у чесності виборів, був змушений тікати в Росію. Лідер тюльпанової революції Бакієв сформував тимчасовий уряд і виконував функцію Прем'єра і Президента до офіційних виборів. Багато з існуючих проблем у Киргизстані актуальні і в інших країнах СНД, а саме відсутність політичної волі і широко розповсюдженої корупції.

Клімат. Кліматичні умови в Киргизії характеризується географічним розташуванням переважно в горах і віддаленістю від океанів. Клімат перехідний від різко континентального до континентального клімату з яскраво вираженої вертикальної кліматичної поясністю. У високогір'ї температура повітря взимку коливається від -10 до -25 градусів. У середньогір'ї від -5 до -20 градусів. У рівнинних місцевостях зима не така сувора, там середня температура в холодні місяці коливається від -3 до -8 градусів. Влітку навіть на рівнинах термометр рідко зашкалює за позначку в +27 градусів, а от у високогір'ї літо прохолодне, в середньому близько +15 градусів. Середня температура в середньогір'ї у липні від +25 до +28 градусів. Найкращий час для відвідування Киргизії для рівнинної місцевості - весна, коли настає період цвітіння рослин, або осінь - пора врожаю свіжих фруктів і овочів. У гірські райони краще відправитися в літній період, коли випадає менше опадів. Лижникам рекомендується відвідувати гори Киргизії в період з грудня по квітень.

Рельєф. Киргизія розташована вище 500 м над рівнем моря, в середньому 1000-3000 м, гірські хребти займають близько ¼ території. Північно-східна частина країни лежить у межах Тянь-Шаню, ця область відокремлена від Південної Киргизії гірськими хребтами.

Віза і митні правила. Для громадян Росії та України віза для відвідування Киргизії не потрібна.

Як дістатися. Щодня виконуються регулярні авіарейси Москва-Бішкек «Аерофлотом», і кілька разів на тиждень «Авіакомпанією Киргизстан». Поїздом з Москви в Бішкек можна дістатися менш комфортно, ніж авіарейсом, час в дорозі складе 78 годин.

Транспорт. Найпоширенішим способом переміщення між містами є автобус і маршрутне таксі. Поїздки на автобусах коштують дещо дешевше і ходять за розкладом, на відміну від маршруток, які вирушають у путь, коли салон повністю зайнятий пасажирами. Відстані між містами також можна подолати з допомогою залізниць, коштувати це буде дешевше поїздки на маршрутному таксі, але час у дорозі збільшиться вдвічі.

Киргизія
Киргизія

Міста Киргизії

  • Бішкек - столиця Киргизької Республіки
  • Джалал-Абад
  • Каракол
  • Зш

Курорти Киргизії

  • Іссик-Ата
  • Іссик-Куль

Інформація з Киргизії

  • Альпійські конфлікти на Тянь-Шані

Найцікавіше в Киргизії

Найбільшим містом Киргизії є її столиця - Бішкек. Він розташований біля підніжжя гір Тянь-Шань, недалеко від кордону з Казахстаном. На відміну від більшості інших міст країни, тут проживає значна частина російського населення. Столицю республіки можна назвати культурним центром всієї Киргизії. Тут розташовано безліч театрів, музеїв, історичних пам'ятників і меморіалів. В останні роки Бішкек став активно забудовуватися. Стали з'являтися висотні будівлі, сучасні розважальні і торгові центри, ігрові клуби та різного роду цілодобові заклади розважального характеру. Саме в Бішкеку знаходиться найбільший в Середній Азії речовий ринок «Дордой». Зовсім поруч з містом розташовані такі популярні туристичні бази відпочинку як «Теплі ключі» і «Ыссык-Ата». У цій же області знаходиться спортивно-альпіністський табір «Ала-Арча». У центральній частині столиці підносяться значні ділові центри, а у парках відпочинку встановлені фонтани, гармонійно доповнюють барвисті міські пейзажі.


Материки:
Океани: