Субота, 27.04.2024, 00:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Лесото розташовується в південній частині Африки і являє собою самостійна незалежна держава-анклав, з усіх боків оточене територією ПАР. Ця країна входить в число самих маленьких на чорному континенті і до того ж є однією з найбільш високогірних у світі.

Особливості. Природні ландшафти Лесото не відрізняються великою різноманітністю. В основному вони формуються з широких рівнин, високих гір і субальпійських лугів. Дерев тут мало, зате багато трави і великих родовищ алмазів, за якими йде справжнє полювання. Тваринний світ досить багатий. Тут водяться рідкісні види птахів, ссавців, земноводних та інших мешканців нашої планети. У країні панує конституційна монархія, а у разі відсутності або хвороби короля державою управляє регент, традиційно утверждающийся на цей пост колегією вождів місцевих племен. Велика частина жителів займається сільським господарством, хоча багато хто вважає за краще їздити на заробітки в ПАР. Головними товарами відправляються на експорт, є алмази, шерсть і одяг. Величезне значення для економіки Лесото має допомогу з боку Великобританії, США, Німеччини і різних країн, що входять в ЄС. Вкрай низька тривалість життя, яка становить у середньому всього 51 рік, пов'язана зі слабо розвиненою системою охорони здоров'я та значною кількістю людей, заражених ВІЛ-інфекції. Влада країни намагаються вирішити цю проблему вже протягом багатьох років, але результати поки не надто вражають.

Загальна інформація. Основні розмовні мови в Лесото - англійська та місцеве африканське прислівник сесото. Головна релігія - християнство. Національна валюта називається «лоті», також в ходу південноафриканські «ренди». Загальна територія займає трохи більше 30 300 кв. км. Чисельність населення, серед якого 99% становлять люди з чорним кольором шкіри, близько 2 000 000 чоловік. Місцевий час відстає від московського на 2 години. Часовий пояс UTC+2. Телефонний код країни +266.

Лесото, Південна Африка
Лесото, Південна Африка

Короткий екскурс в історію. До XVII століття на землях сучасного Лесото проживали племена мисливців і збирачів, які незабаром були витіснені звідси племенами банту, що прийшли з півночі континенту. У першій половині XIX століття тут запанувала влада вождя народу сото - Мошвеше I, внаслідок чого стали постійно виникати збройні конфлікти між сото і бантами. Щоб убезпечити свій народ, Мошвеше I підписав договір з англійцями «про дружбу і союзництво» і в 1848 році країна стала називатися Басутолендом, виступаючи в якості британського протекторату. Тільки в 1966 році Басутоленд офіційно став незалежним королівством Лесото, отримавши автономію. Наступні роки пройшли під знаком революцій і військових переворотів. У підсумку, в 1996 році, після загибелі Мошвешве II, трон посів син вождя - Летсіє III. Через 2 роки заворушення продовжилися, але у внутрішньодержавні чвари втрутилися влада ПАР, охолодивши знову розжарену атмосферу. Зараз політична ситуація в країні більш-менш нормалізована, але залишається досить тривожною.

Клімат. На кліматичні умови Лесото сильно впливає високогір'ї. У літній час року, яке паралельно європейської зими, температура повітря стабільно перевищує +30 градусів, у той час як з червня по серпень буває дуже холодно і на рівнинній місцевості стовпчик термометра може опускатися до -7, хоча середня температура липня становить +15 градусів. У горах же, чиї вершини покриті снігом з травня по вересень, не рідко температура знижується до-18. Основна частка опадів, що супроводжувалася грозами і блискавками, доводиться з жовтня по квітень, а сильні вітри неминучі з листопада по березень. Незважаючи на часом високу вологість, загальна кількість сонячних днів достатньо велика і відвідувати країну можна в будь-який час року, але перед поїздкою необхідно дізнатися прогноз погоди на найближчі дні, щоб уникнути можливих природних катаклізмів, що трапляються в Південній Африці і взимку, і влітку.

Віза і митні правила. Для в'їзду на територію Лесото громадянам Росії і країн СНД необхідна віза. Оформляється вона в будь-якому посольстві Великобританії чи в дипломатичних місіях ПАР, розташованих в Йоганнесбурзі, Кейптауні і Преторії. Після отримання візи у закордонному паспорті проставляється кількість днів, дозволених для перебування в країні. Митні формальності і правила провезення багажу відповідають загальноприйнятим міжнародним стандартам.

Як дістатися. Авіасполучення з Лесото здійснюються за допомогою південноафриканської авіакомпанії South African Airways, через Йоганнесбург. Національний аеропорт знаходиться в 18 км від столичного Мосеру і крім регулярних авіарейсів з Йоганнесбургом також має автобусним вокзалом, звідки можна дістатися до найближчих великих міст Лесото і ПАР. Також є залізничний вузол.

Транспорт. По території королівства можна самостійно переміщатися на автомобілі, при цьому слід врахувати традиційно низька якість африканських доріг і розмитість деяких не асфальтованих ділянок трас під час дощів в літній час року. При бажанні варто скористатися послугами таксі, оскільки тутешні карти не завжди зрозумілі, і читані, а місцеві водії всі маршрути знають напам'ять.

Найцікавіше в Лесото

Держава ділиться на 10 округів, кожен з яких має власний адміністративний центр. Столицею і найбільшим містом країни є Масеру, розташований на берегах річки Каледон. Його назва перекладається як «місце червоного пісковика», що повною мірою характеризує цю місцевість. Він знаходиться на висоті 1600 метрів над рівнем моря і має статус культурного та економічного центру Лесото. У західній частині столиці розташовуються ділові квартали з численними офісними будівлями, банками та великими торговими комплексами. У східній половині міста зосереджені виробничі цехи, фабрики, ринки, сувенірні крамнички, ресторани і закусочні. До 1970 року місто був маленьким непримітним селищем з мінімальною кількістю жителів, але після того як отримав столичний статус почав стрімко розвиватися, перетворившись в єдиний великий мегаполіс країни такого масштабу з населенням близько півмільйона осіб. Міська архітектура має традиційний африканський типаж, а роль головних визначних пам'яток столиці виконують Королівський Палац і Національний Музей, в залах якого представлено безліч експозицій, присвячених історії Лесото. Після Масеру, найбільш великими містами країни є такі адміністративні центри, як Теятеяненг, Хлоце, Мафетенг, Бута-Буте, Мохалес-Хук, Таба-Цека і Цгутинг. Інші населені пункти держави мають дуже маленькі розміри з чисельністю у кілька десятків тисяч чоловік і менше.

Лесото є надзвичайно цікавою країною для мандрівника, що віддає перевагу не відомі туристичні маршрути, незважаючи на погано розвинену туристичну індустрію. Тільки побувавши в цих місцях, можна по-справжньому оцінити красу прекрасних Драконових гір, порибалити в гірських річках, на висоті понад 1500 метрів над рівнем моря, а також перейнятися навколишньою атмосферою і незвичайною чарівністю Південної Африки.

Кухня. Кулінарні твори в національних ресторанах надзвичайно різноманітні і колоритні. Серед страв зустрічаються і така екзотика як запечені змії, і традиційна європейська класика зразок італійських спагетті і південноафриканські лобстери. Багато морепродуктів, м'ясних страв, фруктів і овочів. Тутешні алкогольні напої найчастіше розраховані на любителя і мають досить специфічним смаком. На вулицях часто зустрічається значне число «забігайлівок» з сумнівним зовнішнім виглядом, тому краще всього обідати або в готелі, або в більш-менш респектабельному ресторані, широкий вибір яких представлений у столичному Масеру.

Шопінг. Орнаментовані керамічні та шкіряні вироби, намиста з бісеру, різноманітні прикраси, одяг і сувеніри - все це можна удосталь побачити на прилавках магазинів, торгових центрів і на ринках столиці.


Материки:
Океани: