Субота, 20.04.2024, 16:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Малайзія входить до складу Південно-Східної Азії і ділиться на дві частини, розділених між собою водами Південно-Китайського моря. Західна область країни знаходиться на півострові Малакка і разом з маленькими групами островів, межує з такими державами як Таїланд, Сінгапур і Індонезія. Через широку смугу водного простору лежить острів Калімантан, чию північний край облюбувала Східна Малайзія, широко відома в світі як Сабах і Саравак.

Особливості. На сьогоднішній день в країні процвітає конституційна монархія, а головними особами уряду є Верховний правитель і його помічник. Територія держави рясніє мальовничими ландшафтами з крутими горами і височинами, вкритими густими зеленими лісами, в яких мешкає близько 20% видів тварин, відомих у світі. У поєднанні з дивовижними пляжами узбережжя Малакки і Калімантану, природні краси Малайзії по праву вважаються одними з самих яскравих і насичених у світі. З іншого боку, велика кількість природних ресурсів, що стало причиною їх безвідповідального використання людьми, що з кожним роком призводить до більшого забруднення навколишнього середовища, обезлесиванию, зменшенню представників флори і фауни і іншим екологічним проблемам.

Економіка країни вважається чи не зразковою на території Південно-Східної Азії. У світі Малайзія добре відома як один з провідних експортерів електротехніки та продуктів інформаційно-комунікаційних технологій. Крім того, тут добре розвинена автомобільна промисловість, процвітає сільське господарство. Значні успіхи були досягнуті в перетворенні і вдосконалення туристичної індустрії. В містах країни знаходиться багато історичних і культурних пам'яток, що символізують культуру і традиції Малайзії. Важливе місце в житті держави займають мистецтво, музика і література. Етнічний склад дуже різноманітний. Крім малайців тут проживає багато представників інших азіатських народностей, а також вихідців з Європи та Америки. Найбільше населена західна частина країни, в той час як на сході проживає лише 20% від загального числа громадян. Державною релігією є іслам.

Загальна інформація. Малайзія займає площу близько 330 тис. кв. км, чисельність населення складає понад 29 млн. чоловік. Офіційною мовою є українська. Національна валюта - малайська рінггіт. 100 MYR = $31.53. Місцевий час випереджає московське на 4 години. Часовий пояс UTC+8. Мережеве напруга 240 В при частоті 50 Гц, типи розеток G, M. Телефонний код країни +65. Інтернет-домен. my.

Куала-Лумпур, Малайзія
Куала-Лумпур, Малайзія

Короткий екскурс в історію. Життя на території Малайзії зародилася задовго до настання нашої ери, а попередниками малайців на цих землях, на думку дослідників, були китайці. На протязі століть тут існували багато народності, а в середні століття на півострові Малакка з'явилися перші султанати. Величезний вплив на майбутній розвиток держави зробила британська колонізація. У XIX столітті англійські інвестори вклали чимало коштів у благоустрій території, а також у будівництво промислових і гірничодобувних підприємств, що викликало значний приплив іммігрантів з Китаю та Індії. У 1963 році утворилася незалежна держава Малайзія, якому, незважаючи на первинну розрізненість правлячих партій, врешті-решт вдалося стати однією з найбільш процвітаючих азіатських країн.

Клімат. В силу того що Малайзія знаходиться недалеко від екватора, тут переважає жаркий і вологий клімат протягом усього року. Середня температура повітря коливається в районі +27 градусів. Дощі йдуть з різною періодичністю, але, як правило, не є затяжними, що дозволяє відпочивати тут фактично цілий рік. Острів Калімантан більше схильний до погодних змін, однак глобального відмінності між заходом і сходом немає. Спека в період з травня по вересень відчувається особливо сильно, з-за високої вологості. У гірських районах трохи прохолодніше, а ночами градусник термометра може опускатися до +10 градусів.

Віза і митні правила. Громадянам Росії і України, у разі перебування в Малайзії менше 30 днів, віза не потрібна. Митні обмеження на вивезення товарів мають культурну та історичну цінність, а також певних видів рослин і тварин. Потрібен дозвіл на вивезення цінних антикварних предметів. За контрабанду наркотиків передбачена смертна кара.

Як дістатися. У Малайзії існує кілька міжнародних аеропортів, але прямі перельоти з Росії до Куала-Лумпур можливі тільки у святкові дні й під Новий рік. Подібні чартерні рейси здійснюються з Москви, Новосибірська і Єкатеринбурга. З інших міст Росії є рейси тільки з пересадками у великих аеропортах світу.

Транспорт. Всередині країни відмінно налагоджено авіасполучення між півостровом Малакка і Східною Малайзією, а також іншими регіонами. Великі морські порти є на островах Пенанг та Лангкаві, в Куантане, Погоди і в Куала-Лумпурі. Практично між усіма точками малайського узбережжя курсують пороми, яхти та інші види водного транспорту. По сухопутній території можна переміщатися на поїзді, автобусі або автомобілі. При самостійній оренді автомобіля, варто врахувати, що рух у країні лівосторонній, до того ж діють специфічні правила дорожнього руху, при незнанні яких краще скористатися послугами місцевого водія.

Міста Малайзії

  • Куала-Лумпур - столиця Малайзії
  • Джорджтаун
  • Джохор-Бару
  • Іпо
  • Кота-Бару
  • Куантан

Курорти Малайзії

  • Камерон-Хайлендс

Острови Малайзії

  • Борнео
  • Капас
  • Лабуан
  • Лангкаві
  • Лаянг-Лаянг
  • Мантанани
  • Пайар
  • Пангкор
  • Пенанг
  • Перхентіан
  • Реданг
  • Сипадан
  • Тенгол
  • Тіоман

Вежі Петронас, Куала-Лумпур
Вежі Петронас, Куала-Лумпур

Найцікавіше в Мазайзії

Основні регіони і міста. Малайзія ділиться на штатів і федеральні території. Кожен з них має свій адміністративний центр. На даний момент у країні налічується 13 штатів, 11 з яких знаходяться на півострові Малакка, на заході, а 2 на сході, на острові Калімантан. Федеральні території Путраджая і Куала-Лумпур також належать до заходу, а Лабуан - схід.

Столицею держави є місто Куала-Лумпур, в якому зосереджені головні офіси великих торгових і виробничих компаній, а також безліч адміністративних, освітніх та культурних установ. Крім нього найбільш примітні такі великі міста як Джохор-Бару, Джорджтаун, Кота-Бару та Куантан, кожен з яких має масу цікавих пам'яток і по-своєму привабливий.

Особливим туристичним увагою користуються національні парки Малайзії, включаючи Таман-Негара, Ендау-Ромпин, Кінабалу, Ниах, Гунунг-Мулу і Бако.

Курорти. Величезною популярністю володіють острівні курорти країни, що славляться своїми дивовижними білосніжними пляжами, розвиненою інфраструктурою, а також чудовими умовами для дайвінгу і занять водними видами спорту. Для пляжного відпочинку рекомендуються острова Лангкаві, Пенанг, Пангкор і Борнео. Шанувальникам дайвінгу більше підходять Сипадан, Лаянг-Лаянг, Лабуан, Тенгол, Перхентіан, Пайар, Капас і Мантанани. На східному узбережжі півострова Малакка поширений відпочинок на території штатів Теренггану і Келантан. Організувати проведення часу на курортах можуть допомогти місцеві туристичні агентства, що надають різноманітні захоплюючі екскурсійні маршрути по островів Південно-Китайського моря.

Малайзія є одним з найбільш відвідуваних держав на планеті. Тут можна чудово відпочити, вдосталь насолодившись красою підводного світу Південно-Китайського моря, і зробити насичену екскурсійну програму, і вдатися до задоволень шопінгу, і прогулятися по тропічним джунглям, ближче познайомившись з численними мешканцями тутешньої фауни. Тут створені всі умови для приємного проведення часу на будь-який смак, залежно від індивідуальних уподобань.

Розміщення. Ціни на проживання в Малайзії підвищуються в високий сезон - період з грудня по лютий в західній частині країни, і з квітня по жовтень на сході Малайзії. Найбільша кількість готелів різного рівня зосереджено в Куала-Лумпурі, є міжнародні цепочечные готелі Four Seasons, Hilton, Hyatt, Holiday Inn, Le Meridien, Mandarin Oriental, Marriott, Melia, Mercure, Renaissance, Ritz Carlton, Shangri-La, Sheraton, Westin, деякі є на популяпных курортах Лангкаві, Борнео і Пінанге. Економічні готелі можна знайти в Чайнатауні і у віддаленні від центру міста.

Кухня. Малайська кухня поєднує в собі індійські, китайські та малайські гастрономічні традиції. Головними інгредієнтами тутешніх кулінарних творів є рис, локшина, яловичина, риба та різноманітні морепродукти. Серед страв, окремої уваги варті рісо-кокосовий шедевр «насі лемак», м'ясне рагу «ренданг» і дуже смачні шашлики «сатай». Традиційно великий вибір овочів і фруктів. Тут в центрі уваги знаходиться відомий плід на берегах Південно-Східної Азії, «дуріан», знаменитий своїм специфічним запахом. З напоїв представляють інтерес соки місцевого виробництва, шоколадний напій «мило» і своєрідна рисова горілка - «туак». Ціни в цивільних ресторанах малайських міст помітно вище, ніж у вуличних кафе, але щоб відчути горезвісний східний колорит, слід пообідати і там і там.

Шопінг. Крім магазинів з якісною електронікою і побутовою технікою, відрізняються цілком доступними цінами, в Малайзії представлений величезний вибір сувенірної продукції. У сувенірних лавках і ринках малайських міст продаються численні срібні вироби і прикраси, годинники відомих світових брендів, висушені опудала рідкісних комах та інші атрибути класичного східного асортименту. Крупні торгові комплекси є не тільки в Куала-Лумпурі, але і в інших великих містах і курортах країни. Враховуючи таке багатство вибору, виїхати звідси без покупок практично неможливо.

Запобіжні заходи. Рівень злочинності в Малайзії декілька вище, ніж у сусідньому Сінгапурі, однак злочини проти туристів обмежуються выхватыванием сумки і кишеньковими крадіжками. Тому варто стежити за збереженням своїх речей, щоб уникнути можливих неприємностей. Цінні речі та документи краще залишити в сейфі готелю.


Материки:
Океани: