П`ятниця, 26.04.2024, 17:20
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Малаві розташований у південному регіоні африканського континенту на берегах величного озера Ньяса і межує з такими країнами, як Мозамбік, Танзанія і Замбія. На протязі більш ніж ста років, ця республіка була колонією Великобританії, поки в 1964 році не здобула повну незалежність. Першим главою держави став Хастінгс Банда, який протягом тридцяти років вів неоднозначну політику, викликало масу невдоволення серед громадян і провокує численні збройні сутички між армією і самостійними військовими формуваннями, незадоволеними диктатурою Банди. У 1994 році, в результаті багатопартійних виборів, він був зміщений з президентського поста, а через три роки помер у віці 99 років.

На сьогоднішній день, Малаві вважається однією з найбідніших країн у світі. Більше 50% жителів існують у злиднях. Природні ресурси використовуються неефективно, а слабо розвинена економіка не дозволяє покращити ситуацію в республіці. Майже 90% корінного населення зайнято в сільському господарстві. Основними культурами, вирощуваними на території Малаві, є бавовна, тютюн, чай, кава, арахіс. Непогано розвинене тваринництво.

Природний світ досить насичений і різноманітний. Ландшафти країни формують тропічні ліси й паркові савани, гірські степи і багаті рибою озера. Серед тварин часто зустрічаються носороги, антилопи, зебри, жирафи, леви, леопарди, гієни і інші представники дикої природи.

Столицею Малаві є Лілонгве. Це місто знаходиться на висоті 1110 метрів над рівнем моря, на берегах однойменної річки. Тут проживають трохи менше мільйона чоловік, майже всі з них належать до різних африканських народностей. Зовсім невеликий відсоток складають європейці і вихідці з азіатського континенту. Головною релігією тут вважається католицьке християнство, хоча в ходу іслам і язичництво. Місто було заснований англійськими колоністами лише на початку минулого століття, тому в Лілонгве активно ведуться будівельні роботи і регулярно вживаються заходи по поліпшенню інфраструктури. Міська архітектура представлена невисокими будинками з характерними європейськими рисами, виконаними на африканський манер. На місцевому ринку продається чимало ритуальних амулетів «вуду», а також різних сувенірів і прикрас, включаючи маски і дерев'яні статуетки.

Також як і у всіх містах країни, рівень життя в столиці невисокий, серед місцевого населення багато безграмотних. Звертає на себе увагу велика кількість зелені і достаток не асфальтованих ділянок доріг, які сильно розмиває в ході дощових сезонів. Місто розташоване серед вічнозелених листяних лісів, тому прямо в міській межі іноді можна зустріти рідкісних тварин. В околицях Лілонгве протікає річка Лингадзи, води якої кишать крокодилами, а в прибережних лісах водяться змії.

Фінансовим і торговим центром Малаві вважається Блантайр. Він знаходиться в горбистій місцевості і відіграє роль важливого транспортного вузла між містами республіки та іншими країнами. В дев'яти кілометрах від нього розташований міжнародний аеропорт Чилека, щодня приймає і відправляє десятки авіарейсів по всьому світу. У межах міської риси працюють багато фінансові, муніципальні та освітні установи. Є кілька цікавих пам'яток. Багато в чому, Блантайр перевершує столицю країни і навіть має статус її культурного і освітнього центру. Як і в Лілонгве, тут переважають невисокі будівлі селищної типу, не відрізняються особливою витонченістю, але прекрасно характеризують зовнішній вигляд міста.

Найяскравішою і головною визначною пам'яткою Малаві є озеро Ньяса. На його водах регулярно проводяться міжнародні спортивні змагання з вітрильного спорту і віндсерфінгу. Бухта Нката вважається одним із самих мальовничих місць в цій частині Африки. Прекрасні пляжі і захоплюючі дух пейзажі, що відкриваються перед очима, формують зовнішній вигляд даного регіону. Недалеко звідси, розливаються озера Маломбе і Амарамба, також залучають своїми красотами.

Озеро Ньяса, Малаві
Озеро Ньяса, Малаві

Туристична інфраструктура в республіці розвинена дуже слабо. Більшість готелів, навіть у великих містах, не володіють достатньо високою якістю і мають цілий ряд недоліків, багато в чому стосуються елементарних побутових умов проживання, не кажучи вже про рівень сервісу. Банківська система теж, м'яко кажучи, не сучасна. В ходу, в основному, тільки готівку, в той час як зі зняттям грошей з кредитних карт і оплатою ними, у туристів часто виникають проблеми. Деякий дискомфорт і тривогу вносить і відсутність належного рівня медичного обслуговування, особливо з урахуванням великої кількості інфекційних захворювань, а також небезпечних комах і рептилій.

У Малаві переважає екваторіальний мусонний клімат, з дощовим літом, яке тут триває з листопада по березень і сухою зимою, з квітня по жовтень. Завдяки тому, що значна площа території країни розташована у високогір'ї, виснажливої спеки тут майже не буває. На узбережжі озера Ньяса, в найтеплішому місяці в році, яким зазвичай буває листопад, середня температура повітря коливається в діапазоні від +20 до +27 градусів. У найхолоднішому місяці, липні, градусник термометра може опускатися до позначки +10, так і підніматися до +20. На висоті понад 2000 метрів, іноді випадає сніг, а температура опускається до нуля градусів. У період з листопада по березень дощі супроводжуються сильними вітрами, що часом катастрофічно відбивається на сільськогосподарських угіддях.

Буйна рослинність і багатство тваринного світу, що є головними достоїнствами Малаві. Щоб наживо насолодитися чудовими краєвидами яскравого світу природи, сюди щорічно приїжджають шанувальники еко-туризму з усієї планети, оскільки така велика кількість яскравих фарб, в поєднанні з традиційним колоритом чорного континенту, можна зустріти тільки тут, на берегах загадкового озера Ньяса, в далекій республіці Малаві.


Материки:
Океани: